שלום אורח, התחבר | הרשם | התחבר דרך פייסבוק 12
12

החברים בפייסבוק

תגיות נפוצות

אנחנו במספרים

קטגוריות: 28
נושאים: 181
משתמשים: 2572
מאמרים: 7615
Like: 59
מאמרים -> זוגיות -> חתונה
הוסף עכשיו מאמר למדור :
חתונה
 

חתונות בארצות הברית ובכלל


שי טופיגן
 
 

 

חלק מתהליכי הגלובליזציה הבאים לידי ביטוי כמעט בכל תחום קיים הוא פלישה והגירה של סוגי מזונות וטקסים מיבשת ליבשת. אין זה סוד כי העולם הולך ונעשה כפר גלובלי אחד גדול, וניכר כי תכניות ריאליטי שנוחלות הצלחה לא מבוטלת בארצות הברית, מגיעות אלינו כעבור זמן קצר. כמותן, גם סוגי מזון שונים, אופנות מתחלפות ועוד.

אלמנטים עיקריים של ארה"ב

אין ספק שאחד האלמנטים העיקריים המאפיינים את ארצות הברית הוא ההמבורגרים. ואם בטקסים עסקינן, הרי שעריכת חתונות מסורתית בדרך בה הכרנו אותה – משנה את פניה ללא היכר. ידוע זה מכבר כי הטקסים המסורתיים אינם כבעבר וכיום ניתן לערוך כל טקס בהתאם להשקפה האישית. עריכת חתונות שנחשבה בעבר לבעלת צביון קבוע וחוזר על עצמו – מקבלת תפנית ומאמצת אליה את תרבות הפאסט פוד.

התופעה האחרונה ההולכת לכבוש את הארץ ומגיעה אלינו מארה"ב היא חתונות המבורגרים, המכונות בארה"ב מק וודינג (כשהיצירתיות מתבטאת בעיקר בקונספט ולא בשם עצמו). התופעה כל כך הפוצה בארה"ב עד כי מנהלי הרשת יצרו עבור חתונות נוהל מיוחד ומנה המתאימה אך ורק לאירועים אלו. אין ספק כי חתונות אינן כבעבר – אולם מי שציפה ליום בו המודרני יישק לקלאסי – הרי הוא הגיע. צעירים המבקשים לערוך חתונות על קונספט מק וודינג נהנים מחדשנות איכותית ושירות שאין שני לו.

טרנד אופנתי

הרשתות השונות המייצרות המבורגרים בארה"ב מיהרו לאמץ אף הן את הקונספט האופנתי ולספק שירותי חתונות המבורגרים, או, כאמור, מק וודינג – במחירים מצחיקים ובהתאמה לצרכי החוגגים עצמם. טקסי חתונות הנערכים אפילו בסניפים הגדולים עצמם – הופכים למסיבת שמחה אחת גדולה ומציעים לאורחים את המנות הקלאסיות – דוגמת אפל פאי ועוגת גבינה בעיצובים מיוחדים, ואפילו עוצבה עוגת גבינה מיוחדת לחתונות.

סביר להניח שטרנד זה יגיע עוד מהרה גם למחוזותינו, שכן ניכר כי עקב האילוצים הכלכליים השונים זוגות רבים מחפשים את האלטרנטיבות הראויות ומצד שני, הפתיחות והמודרניזציה עושות את שלהן בקרב החברה, מחלחלות אט אט ומציעות עוד ועוד אפשרויות גיוון של חתונות בעלות מאפיינים מעניינים וייחודיים, שונים מכל מה שהכרנו עד כה ומותאמים לתרבות התוססת, לשינויים הרבים המתחוללים מדי יום ביומו ולאופי החברה הדינאמי.


 
 

דירוג : starstarstarstarstar | 0 צפיות ייחודיות | דווח למערכת על מאמר לא תקין

תגובות בפייסבוק


תגובות באתר :

לא נמצא


אנא מלא את כל השדות

כותרת:


תגובה:


אימות:
Captcha כתוב את הטקסט

שת"פ

© כל הזכויות שמורות like2.co.il · שיתופי פעולה