שלום אורח, התחבר | הרשם | התחבר דרך פייסבוק 12
12

החברים בפייסבוק

תגיות נפוצות

אנחנו במספרים

קטגוריות: 28
נושאים: 181
משתמשים: 2570
מאמרים: 7613
Like: 59
מאמרים -> זוגיות -> חתונה
הוסף עכשיו מאמר למדור :
חתונה
 

חתונות – טקס היסטורי


שי טופיגן
 
 

 

עריכת חתונות הינה טקס היסטורי המאפיין את בני האדם בתרבויות השונות, וניכר כי גם בין בעלי חיים מסוימים ניתן לזהות טקסי התקשרות, בין אם לצורך רבייה גרידא ובין אם למטרת מחייה משותפת. מדי שנה נערכות רק בישראל חמישים אלף חתונות, מה שמצביע על נתון של מאתיים אלף חתונות בממוצע לערב אחד, ואין ספק כי העלייה במתחתנים הצעירים והקלה במוסד הנישואין משפיע על גידול מספר החתונות הכללי.

חתונות מסורתיות

לאחרונה, אנו עדים לתהליכים שונים המתייחסים ומתקשרים בדרך זו או אחרת לחיי המשפחה של הישראלים בכלל ולחתונה בפרט. עריכת חתונות מסורתיות שהתקיימה בעבר בשנות העשרים של שני בני הזוג, נדחית על ידי זוגות צעירים לא מעטים, המבקשים ליהנות יחדיו האחד מהשני ללא התחייבות, כמה שנים קודם לחתונה. אחרים, יאמרו כי הם נהנים מחיי הרווקות ויסרבו להתחייב למערכת יחסים קונבנציונאלית.

טווחי הגילאים בהם 'מתחתנים הכי הרבה' הם בין 25 ל- 28, כאשר משנה לשנה אנו עדים לגילאים ממוצעים מאוחרים יותר של חתונות בין בני זוג, כאשר בין הגורמים ניתן למנות את הפתיחות החברתית והגישה הפוסט מודרניסטית שעדיין משפיעה על אנשי חברה וכן תופעות ליברליות המחלחלות לכל בנייני החברה השונים על התחומים הרבים בחיינו. מאידך, יוקר המחייה הישראלי ההולך וגדל משפיע אף הוא על ההחלטה להשקיע בחיי נישואין ובחתונה רשמית.

חתונה בישראל

הנתונים הקיימים על ישראלים מעידים על תנועות חברתיות הזהות בחלקו לאלו המזוהות בעולם כולו, וחלקן מאפיינות דווקא תהליכים פנים ארציים המבטאים את השינויים הכלכליים, החברתיים, הפוליטיים והביטחוניים בארץ. אין ספק כי מצב כלכלי חברתי הינו אחד הגורמים הראשונים להשפיע על גילאי חתונות כיום, אולי אחרי המסורת המשפחתית והחינוך המשתנה מבית לבית. ויחד עם זאת, למרות השינויים הבלי פוסקים של עליית גיל הנישואין הנפוץ – מתקיימות בישראל מדי שנה לא פחות מ- 500 חתונות של בנות פחות משש עשרה שנה. מדובר בקהילות מסורתיות יחסית, בהן ככל הנראה הכלה נכנסה להריון.

רב הזוגות, מסתבר, אינם ממהרים להתחתן. כאשר רכישת דירה אינה עניין פופולארי בארצנו, ביסוס המעמד הכלכלי אורך לא מעט זמן ולא מעט זוגות מתפקדים כסטודנטים ואנשים עובדים בו זמנית, ההחלטה להתחתן אינה עניין של מה בכך ולא פלא כי היא זוכה לחשיבות משנית לא פעם. 


 
 

דירוג : starstarstarstarstar | 0 צפיות ייחודיות | דווח למערכת על מאמר לא תקין

תגובות בפייסבוק


תגובות באתר :

לא נמצא


אנא מלא את כל השדות

כותרת:


תגובה:


אימות:
Captcha כתוב את הטקסט

שת"פ

© כל הזכויות שמורות like2.co.il · שיתופי פעולה