שלום אורח, התחבר | הרשם | התחבר דרך פייסבוק 12
12

החברים בפייסבוק

תגיות נפוצות

אנחנו במספרים

קטגוריות: 28
נושאים: 181
משתמשים: 2555
מאמרים: 7604
Like: 59
מאמרים -> זוגיות -> חתונה
הוסף עכשיו מאמר למדור :
חתונה
 

כלה לא נולדת כלה..אלא נהפכת לכלה


לי באומן

לי באומן , אשת המילה הכתובה, ליברלית , אוהבת לכתוב על סוגיות מגדריות ו אביזרי מין .

 
 

 

 

סימון דה בובאר כותבת באחד מספריה הבולטים ביותר בתרבות של זמננו- "אשה לא נולדת אשה, אלא נעשית אשה". ציטוט זה הינו מפורסם מאוד ומובא מדי פעם בפיהן של פמיניסטיות. הכוונה היא כמובן שהמין של האדם הוא נתון ביולוגי, אבל ההבדלים שמיוחדים למינים הרבה פעמים קשורים לתהליכי חיברות. כלומר התרבות היא זו שגורמת לאשה להיות כפי שהיא.

 

אם נרחיב את הפרשנות של דה בובאר ונחיל אותה על דמות האשה בראי הנישואין, נוכל לומר ש"כלה לא נולדת כלה אלא נעשית כלה". וזה משפט מצויין. תחשבו על כל הנשים שהתחתנו שאתם מכירים. בהתחלה הרי היא לא רצתה את כל ההתארגנות המיופיפת לחתונה. היא לא היתה בעת טבעות אירוסין מיוחדות , שמלות קצפת, להטוטונים בחופה וכו'. איכשהו באמצע הדרך דברים החלו להשתנות- והכלה- שלעיתים אף מכונה בריידזילה, מתחילה להתנהג כפי שלא הייתם מצפים ממנה.

 

חתנים רבים תוהים מה קרה לכלתם לעתיד. הרי כאשר היתה הצעת נישואין והחלפת טבעות אירוסין המצב לא נראה כך. היא הרי קיבלה את טבעת אירוסין הפשוטה, ואמרה על החתונה שהיא תרצה משהו קטן וצנוע, ואיך פתאום היא רוצה מתנפחים על רחבת הריקודים? חשוב לומר ליתר הוגנות שחלק מהגברים גם מתחילים לאבד עשתונות מול כל השפע שאנשי שיווק החתונות מציעים. עם זאת, על נשים זה יותר עובד!

 

הסיבות לכך הן כמובן תרבותיות- אשה לומדת כל חייה שחתונה היא אירוע מכונן בחייה. היא עוברת מרווקה לאשה נשואה. מתוקף כך שזה טקס חברתי חשוב יש המון ציפיות שמופנות אליה, ואם כי היא דוחה אותם מעליה בהתחלה, באיזשהו שלב היא נכנעת לכל הלחצים הסביבתיים. רוב הלחצים אגב מופעלים עליה מנשים קרובות אליה שעברו אותו דבר, ומאנשי שיווק אגרסיבים שמשפט חוזר ונשנה בפיהם הוא "אבל זה הערב הכי חשוב בחייך!"


 
 

דירוג : starstarstarstarstar | 1 צפיות ייחודיות | דווח למערכת על מאמר לא תקין

תגובות בפייסבוק


תגובות באתר :

לא נמצא


אנא מלא את כל השדות

כותרת:


תגובה:


אימות:
Captcha כתוב את הטקסט

שת"פ

© כל הזכויות שמורות like2.co.il · שיתופי פעולה