שלום אורח, התחבר | הרשם | התחבר דרך פייסבוק 12
12

החברים בפייסבוק

תגיות נפוצות

אנחנו במספרים

קטגוריות: 28
נושאים: 181
משתמשים: 2545
מאמרים: 7590
Like: 59
מאמרים -> זוגיות -> חתונה
הוסף עכשיו מאמר למדור :
חתונה
 

כמה כסף תקבלו בחתונה


איריס
 
 

 לשמח חתן וכלה זו מצווה גדולה, אמנם הרבה אורחים (ואולי מרביתם, למען האמת), חשים שמדובר בהוצאה כספית לא מבוטלת, וסוג של מחויבות שהיו שמחים לוותר עליה. אם היינו מתחתנים רק בכדי לסמוך על המתנות שיתקבלו באירוע המתוכנן ולהתעשר מהם, סביר להניח שאיש לא היה מתחתן בימים כתיקונם, אך חישוב ושיעור סך המתנות הממוצע שתקבלו ביום חגכם עדיין מתבקש, כדי להימנע מיצירת חובות בעקבות אירוע של 4 שעות.


קיימים כמה גורמים המשפיעים על הסכום הרשום על הצ'ק, כדלקמן:


1. קרבת האורחים למתחתנים


אורחים שהנם בני משפחה של מתחתנים מדרגה ראשונה נוהגים להביא סכום גדול יותר במתנה, כך גם חברים קרובים במיוחד, למרות שיש מי שנדיב יותר עם חבריו הקרובים, ויש מי שפחות,  אבל אם תזמינו עמיתים ממקום עבודה קודם, שלא התראיתם למעלה משנתיים, למעט בפייסבוק, השיקול הכלכלי הוא בגדר הפסד, ויש סבירות נמוכה שבכלל יכבדו אתכם בנוכחותם.  


2. התזמון המושלם לחתונה


אף פעם אין זמן מתאים לכולם, ואל לכם לתכנן חתונה על פי העדפות האורחים, אף על פי כן לתזמון האירוע יש השלכות, ואם האירוע שלכם נופל בדיוק בעונת החתונות, דהיינו, בין יוני לסוף ספטמבר, תצטרכו לקבל לפחות 300 ש"ח מכל סועד, על מנת לכסות את הוצאות המנות, אבל קחו בחשבון שעבורם סביר להניח שזה האירוע השלישי שלהם באותו שבוע, מה שמסתכם בהוצאה בלתי מבוטלת עבורם. כידוע, חתונה  באמצע דצמבר עד חודש פברואר, כמו גם כזו הנערכת ביום שישי,עשויה לגרוף סכום יפה, ואולי אף להשאיר לכם קצת כסף לירח דבש.


3. היכן החתונה נערכת


אורחים שנאלצו להגיע ממקום מרוחק לא ירבו לפתוח את הארנק, ובצדק. למרות זאת, אי אפשר לצפות שלכל המוזמנים יימצא סידור ויגיעו עבורכם גם לסוף העולם- אם בחרתם להתחתן במקום ייחודי וקסום, אך מרוחק למדי, כדאי לשקול לארגן הסעה, לפחות לטובת המבוגרים שבין המוזמנים, שאינם ניידים. לא בטוח שיעריכו זאת בתמורה כספית, אבל לפחות אתם את שלכם עשיתם.


4.אורחי האירוע


בסיכומו של דבר, יש אורחים נדיבים יותר ויש פחות, כאלו שגם אם יש להם קשרים עם רוטשילד לא יתנו צ'ק שמן, וכאלו שאין להם כסף לגמור את החודש, אבל מפציצים בטוב לב.

 

 
 

דירוג : starstarstarstarstar | 1 צפיות ייחודיות | דווח למערכת על מאמר לא תקין

תגובות בפייסבוק


תגובות באתר :

לא נמצא


אנא מלא את כל השדות

כותרת:


תגובה:


אימות:
Captcha כתוב את הטקסט

שת"פ

© כל הזכויות שמורות like2.co.il · שיתופי פעולה