שלום אורח, התחבר | הרשם | התחבר דרך פייסבוק 12
12

החברים בפייסבוק

תגיות נפוצות

אנחנו במספרים

קטגוריות: 28
נושאים: 181
משתמשים: 2572
מאמרים: 7616
Like: 59
מאמרים -> זוגיות -> חתונה
הוסף עכשיו מאמר למדור :
חתונה
 

מדריך לרכישת טבעות אירוסין משובצות ביהלומים


שמעון בן ד

שמעון בן דוד, גמולוג ומייסד לה-קראט La Carat - חנות מקוונת לתכשיטי יהלומים וטבעות אירוסין.

 
 

** הטיפים המצויינים במאמר זה לגבי טבעות אירוסין זולות, מוצגים מתוך ההנחה שאתם מעוניינים לקבל יהלום יחסית "גדול" למרות תקציב מוגבל. ניתן גם בתקציב נמוך מ-5000 שח לקבל יהלום איכותי אך הגודל יקטן בהתאמה.

בקניית טבעות אירוסין זולות (מתחת ל-5000 שח) יש לשים לב ל:

- הקפידו על קבלת תעודה גמולוגית עם ליהלום המרכזי, ושלא מצויין בהערות למטה או בכל מקום אחור שהיהלום עבר קדיחת לייזר או לחילופין שרשום clarity enhanced. מדובר בטיפולים להשבחת יהלומים, טיפולים אלו פוגעי בעמידות היהלום, וחלקם עלולים לשנת את הצבע הפנימי של היהלום במהלך השנים. ערכם האמיתי של יהלומים אלו הוא 50-70% פחות מיהלום דומה שלא עבר טיפול.

- יש ארבעה מאפיינים שלפיהם מתמחרים יהלומים והם: צבע, משקל, חיתוך, נקיון. בקניית טבעות אירוסין זולות, כדאי לכוון בניקיון ל SI1 או SI2 ובמקרים מסויימים I1, בצבע H, J או K. על טיב החיתוך לא כדאי להתפשר ותמיד לקחת very good בכל שלושת המאפיינים של החיתוך, צחצוח וליטוש. 3 ציוני חיתוך טוב מאוד ומעלה, יבטיחו שלמרות שצבע היהלום אינו גבוהה (כלומר לבן) וגם לא הכי "נקי" ומכיל תכלילים הוא יחזיר צבע וינצנץ בזכות מידות טובות ופרופורציה נכונה שגורמת להחזרת אור טובה.

בקניית טבעות אירוסין יקרות (5000 שח ומעלה) יש לשים לב ל:

- בקנייה כזו, אתם רוצים להבטיח שאתם מקבלים תמורה למה שאתם משלמים, ושיש למוצר שלכם ערך ומחיר שוק שלא ניתנים לערעור. במידה ותעשו קנייה משכלת, תמיד תוכלו להחזיר את הטבעת, ולקבל 60-80% מהעלות המקורית, ולשדרג אותה ליהלום גדול יותר. יהלום שמתאים לבחורה בת 20+ יכול להראות קטן על אשה מבוגרת יותר וייתכן שתרצו לשדרג בעתיד.

- כדאי לקנות טבעות שמגיעות עם תעודה גמולוגית של ה-GIA, שזו מעבדה גמולוגית אמריקאית מובילה, וכל מה שרשום בתעודה לא ניתן לערעור או לפחות ערכו הוא מקסימלי בהשוואה למכונים גמולוגיים אחרים ברחבי העולם.

- צבע: G, H, F, או E. ניקיון VS2 ומעלה כאשר גם SI1 יכולה להתאים לעיתים רחוקות. חיתוך: טוב מאוד בשלושת הפרמטרים או שילוב של מצויין וטוב מאוד יחדיו.

- מומלץ להגיע עם חבר שמבין ביהלומים, אין חכם כבעל נסיון.

- מומלץ לגשת בעיקר לחנויות מוכרות, בעלות מוניטין של שנים.

- אל תתעצלו ותבקשו מספר הצעות מחיר מחנויות שונות לפני שאתם רוכשים

- ישנם מאמרים רבים באינטרנט בנוגע לרכישת טבעות אירוסין זולות או יקרות. הקדישו זמן לקריאה ולהבנת האופן שבו מתומחרים יהלומים, כשתיכנסו לחנות לטבעות אירוסין, ותבקשו מהמוכר טבעת בניקיון SI1 וצבע H, הוא יבין שיש לכם מושג בתמחור יהלומים, ולעיתים רק עובדה תורמת לתמחור נמוך ולא דרקוני.

לסיכום, במידה ומוקצבים לכם ימים או שבועות ספורים לקראת הרכישה אין אנו מצפים מכם להפוך למומחים בתחום היהלומים, אך ככל שתחכימו ותבינו את השפה הבסיסית ואת אופן תמחור היהלומים, כך תהפכו את הקנייה ליעילה וללא ספק למשתלמת יותר.


 
 

דירוג : starstarstarstarstar | 1 צפיות ייחודיות | דווח למערכת על מאמר לא תקין

תגובות בפייסבוק


תגובות באתר :

לא נמצא


אנא מלא את כל השדות

כותרת:


תגובה:


אימות:
Captcha כתוב את הטקסט

שת"פ

© כל הזכויות שמורות like2.co.il · שיתופי פעולה