שלום אורח, התחבר | הרשם | התחבר דרך פייסבוק 12
12

החברים בפייסבוק

תגיות נפוצות

אנחנו במספרים

קטגוריות: 28
נושאים: 181
משתמשים: 2540
מאמרים: 7581
Like: 59
מאמרים -> זוגיות -> חתונה
הוסף עכשיו מאמר למדור :
חתונה
 

קריטריונים של יהלומים


ליאת מ

ליאת מנדלסון

 
 

 

 

 

כמעט כל טבעות האירוסין כיום הן טבעות שמגיעות עם יהלומים או לחילופין אבני חן. חשוב להבין שלוקחים אבני חן לטבעות האירוסין יש להן קריטריונים מסוימים שעל פיהם ניתן לקבוע האם מדובר על אבני חן ברמה גבוהה. כמו כן, בדיוק כמו אבני חן גם ליהלומים יש קריטריונים מסוימים אשר קובעים את איכותם של היהלומים.

מה הם הקריטריונים לאיכותם של יהלומים שמגיעים בכל מיני תכשיטים ובעיקר בתכשיטים שהינם טבעות אירוסין? ובכן, מדובר על מספר קריטריונים עיקריים שמשפיעים על איכותם של היהלומים ובשל כך גם על המחיר שלהם. הקריטריונים הם: בהירות היהלום, צבע היהלום, חיתוך היהלום וכמובן שמשקלו.

פירוט על הקריטריונים

אז כפי שציינו קודם לכן – כמעט כל טבעת אירוסין מיוחדת מגיעה עם יהלום (והאמתי שמדובר כמעט על כל סוגי הטבעות כמו למשל: טבעת טוויסט, טבעת אירוסין קלאסית, טבעת יהלומים וכן הלאה).

·         צבעו של היהלום – צבע של היהלום הוא צבע שמתחיל בבוהק ומסתיים בצהבהב. הדירוג נעשה לפי האותיות Dומסתיים באות Z. מומלץ לבדוק יהלום טרם הוא משובץ על מנת לראותו תחת תאורת יום טבעית של השמש וכך לבדוק את ההשתקפות של צבעו האמיתי של היהלום.

·         חיתוך – חשוב להבין שבכדי שיהלום יראה במלוא הדרו, כלומר, יהיה זוהר וברק על החיתוך להיות מקצועי מאוד ושכל אחת מהצלעות של היהלום תצליח ליצור אפקט של זוהר. רבים אינם יודעים זאת אך חיתוך נכון וברמה מקצועית גבוהה יכול להשפיע כארבעים אחוז מהמחיר של היהלום.

·         משקל – אתם בוודאי לא מופתעים לשמוע שאחד הפרמטרים המשפיעים ביותר על מחיר היהלום הוא משקלו. ככול שמשקלו של היהלום גדול יותר, כך מחיר היהלום גדול יותר.

·         בהירות – כשמדברים על ליקויים בכל הנוגע לבהירותו של היהלום מתכוונים האם ליהלום יש איזשהם פגמים. חשוב לציין – יהלום ללא כל פגום נחשב כיהלום נדיר שעולה הרבה יותר מיהלומים עם פגמים.


 
 

דירוג : starstarstarstarstar | 1 צפיות ייחודיות | דווח למערכת על מאמר לא תקין

תגובות בפייסבוק


תגובות באתר :

לא נמצא


אנא מלא את כל השדות

כותרת:


תגובה:


אימות:
Captcha כתוב את הטקסט

שת"פ

© כל הזכויות שמורות like2.co.il · שיתופי פעולה