שלום אורח, התחבר | הרשם | התחבר דרך פייסבוק 12
12

החברים בפייסבוק

תגיות נפוצות

אנחנו במספרים

קטגוריות: 28
נושאים: 181
משתמשים: 2588
מאמרים: 7627
Like: 59
מאמרים -> זוגיות -> מיניות
הוסף עכשיו מאמר למדור :
מיניות
 

חשיבות של מיניות


עדי כהן

סטודנטית לתואר שני לפסיכולוגיה, עובדת בינתיים בתחום של קידום אתרים , ומפנטזת על קניית ספה איכותית לרגל המומחיות שלא נראית באופק. בינתיים עסוקה ב מיתוג בלתי פוסק של עצמי ונהנית לכתוב. מבקשת להכריז על זכויות יוצרים שמורות למילותיי.

 
 

מיניות היא אחד הנושאים הבעייתים ביותר בתחום של פסיכולוגיית זהות. מצד אחד, מיניות תקינה היא חשובה עבור שביעות רצון מהחיים ותחושה של מסוגלות עצמית, מצד שני היא טומנת בחובה כל כך הרבה אלמנטים נפשיים, שצריכים להתקיים בהרמוניה. המורכבות של מיניות למעשה גוררת שורה של בעיות במיניות שיכולות להתחולל.

אנשים נוטים לחשוב כי מיניות היא היכולת להיות במערכת מינית או להינות ממין, אך התמונה מורכבת יותר- מיניות איננה רק היכולת של אדם להנות ממין, אלא היכולת להנות מעצמי ולהנות מהאחר ולתת לביטויים חושיים וחושניים להוביל לנקודת סיפוק, לנקודה של אובדן שליטה, להתמסרות. מיניות היא גם איך האדם רואה את עצמו, וכיצד הוא מבין את החלקים השונים בו. לשם קבלת המיניות של האדם עליו לחוש מספיק בטוח בעצמו או בקרבת אדם אחר על מנת שהוא יוכל להנות מאקטים שונים.

אנשים בעלי בעיה במיניות עלולים לחוש תסכול רב והולך ומצטבר, מאחר ומיניות היא אחד הצדדים הזהותיים הנפלאים ביותר  המאפשרים ביטוי עצמי. אנשים יכולים להיות בעיות במיניות עקב חוסר גיבוש זהות מינית כמו למשל במקרה של נשים שחושבות שהן ביסקסואליות והן מגלות לבסוף שהן לסביות . מקרה נוסף של בעיה במיניות יכול להיות לנוכח תפקוד לקוי על רקע מחלה או בעיה רפואית כלשהי.

המטרה בטיפול מיני היא לאפשר לאדם או לזוג לממש את עצמו בתחום של מיניות- מיניות בראש ומיניות בגוף. יש אנשים שבוחרים להרחיב את המיניות שלהם על ידי השתתפות בסדנאות של מיניות, או טנטרה למשל, ויש זוגות שנוטים להתנסויות פרועות יותר כמו מסיבות חילופי זוגות
 

לא משנה מה עושה לכם את זה, כדאי לכם להרשות לעצמכם לפנטז, לחשוב, להרגיש, ואם הפנטזיות ישימות ולא בעייתיות מבחינה חוקית או מוסרית אז גם ליישם אותן. כי מיניות מתחילה בראש, ממשיכה בגוף, וממשיכה לראש, וחוזר חלילה.


 
 

דירוג : starstarstarstarstar | 2 צפיות ייחודיות | דווח למערכת על מאמר לא תקין

תגובות בפייסבוק


תגובות באתר :

לא נמצא


אנא מלא את כל השדות

כותרת:


תגובה:


אימות:
Captcha כתוב את הטקסט

שת"פ

© כל הזכויות שמורות like2.co.il · שיתופי פעולה