שלום אורח, התחבר | הרשם | התחבר דרך פייסבוק 12
12

החברים בפייסבוק

תגיות נפוצות

אנחנו במספרים

קטגוריות: 28
נושאים: 181
משתמשים: 2588
מאמרים: 7627
Like: 59
מאמרים -> זוגיות -> מיניות
הוסף עכשיו מאמר למדור :
מיניות
 

יחסים של האני עם הגוף


עדי כהן

סטודנטית לתואר שני לפסיכולוגיה, עובדת בינתיים בתחום של קידום אתרים , ומפנטזת על קניית ספה איכותית לרגל המומחיות שלא נראית באופק. בינתיים עסוקה ב מיתוג בלתי פוסק של עצמי ונהנית לכתוב. מבקשת להכריז על זכויות יוצרים שמורות למילותיי.

 
 

אני והגוף שלי. יחסים מורכבים.  אני הוא הגוף שלי, או הגוף שלי הוא אני? כשאני חושבת על הגוף שלי אני חושבת על אכילה, מיניות, נטיות מיניות לסביות , חוויות גופניות- דופק מהיר, התרגשות, בחילה, שחייה, אבל אולי הגוף שלי הוא יותר מסכום כל הפרטים הללו?

כשהתינוק נולד קודם כל יש לו גוף ותחושות גופניות, טרם התגבש אני במובן נפשי. התינוק מגיב למה שקורה בסביבתו הפנימית והחיצונית לפי חוויות גופו: כואב לו- הוא בוכה, קר לו,- הוא בוכה, הוא רעב- הוא בוכה, נעים לו- הוא מחייך, ובשלב מאוחר יותר גם מביע את עצמו בדרכים יותר תקשורתיות. לחווית ה הורות יש חלק מאוד חשוב ביחסים בין גוף לנפש. לאט לאט אם הדמות המטפלת בתינוקת היא רגישה ומכילה- התינוק יוכל להמיר את חוויותיו הגופניות גם לחוויות נפשיות, ולחוש אחידות בין האני הגופני שלו לאני הנפשי שלו- ונוצר כילול מסויים, אינטגרציה.

עם זאת יש מצבים בהם הדמות המטפלת אינה מצליחה להכיל את חוויותיו של התינוק, ואינה יכולה לסייע לו ליצור סדר בצורת מחשבה מכל בליל התחושות שעולות בו. גבולות הגוף שלו עלולים להיות חדירים או נוקשים, ונוצרת פתלוגיה מסויימת בחיבור בין הפן הנפשי לפן הגופני אצל אותו תינוק.

. מיתוג של הגוף כפן של האני היא פעילות חשובה. אני והגוף שלי נחווים כישויות נפרדות, שהחיבור בינהן קורה לעיתים ומאוד מרגש בנקודות אלו. עם זאת, אנשים רבים זקוקים לעבודה רבה ונוספת בחיבור החלקים שבהם על מנת לחוש יותר שלמה. בחודשים הקרובים נפתחת קבוצת נשים בנושא של מיניות וגוף שעוסקת בדיוק בקו התפר של החיבור בין הנפשי לגופני. מאוד מומלץ לכל מי שמזהה בעצמה את הטקסט שהבאתי בפניכן. פרטים באתר של המטפלת- יעל לי- אתר פעימה .


 
 

דירוג : starstarstarstarstar | 2 צפיות ייחודיות | דווח למערכת על מאמר לא תקין

תגובות בפייסבוק


תגובות באתר :

לא נמצא


אנא מלא את כל השדות

כותרת:


תגובה:


אימות:
Captcha כתוב את הטקסט

שת"פ

© כל הזכויות שמורות like2.co.il · שיתופי פעולה