שלום אורח, התחבר | הרשם | התחבר דרך פייסבוק 12
12

החברים בפייסבוק

תגיות נפוצות

אנחנו במספרים

קטגוריות: 28
נושאים: 181
משתמשים: 2588
מאמרים: 7627
Like: 59
מאמרים -> זוגיות -> מיניות
הוסף עכשיו מאמר למדור :
מיניות
 

להחזיר את הדגש על אהבה ומיניות


לי באומן

לי באומן , אשת המילה הכתובה, ליברלית , אוהבת לכתוב על סוגיות מגדריות ו אביזרי מין .

 
 

באחד המשפטים המצוטטים ביותר של פרויד מצויין כי כל מה שאדם צריך כדי לחיות טוב זה אהבה ועבודה. בעוד הדגש על עבודה ופיתוח קריירה בעולם הקפיטלסיטי של היום הולך ועולה, ההשקעה באהבה הולכת ופוחתת. אנשים שחיים בזוגיות ארוכת טווח מדווחים כי מירב תשומת הלב שלהם מוסטת לפיתוח הקריירה שלהם ודאגה לילדיהם, וכי הם מקצים פחות משאבים לניהול הזוגיות שלהם. אחד המאפיינים הבולטים מראיונות עם אנשים שנמצאים בזוגיות ארוכה הוא היעדר ההתייחסות למיניות. נמצא כי אנשים מעל גיל 30 בזוגיות של מעל 4 שנים מקיימים יחסי מין אחת לשבועיים בממוצע. הדיווחים מראים כי אותם אנשים אינם מרוצים מתדירות יחסי המין שלהם, ובכל זאת לא מוצאים את הזמן או הכוחות לעשות משהו בנדון.

מטפלים זוגיים מספרים כי זוגות מגיעים לטיפול זוגי רק כשכלו כל הקיצין וכשהם מבינים שהם חייבים לעשות משהו בנידון. במצב של הגעה לטיפול זוגי לרוב המצב הוא חמור ומוזנח, וקשה להביא את הזוגיות למקום מיטיבי במהירות. אי לכך, מטפלים זוגיים וסקסולוגים ממליצים לטפל בבעיה כשהיא עוד "קטנה". התייחסות לבעיה יכולה להיות הליכה לטיפול זוגי, או אפילו אימוץ כללי התנהלות בסיסיים שיסייעו ביצירת אקלים זוגי ומיני מתאים.

חשוב מאוד לנהל תקשורת פתוחה בין בני הזוג ולהעלות נושאים מטרידים לדיון. עם זאת, נמצא כי שיחה רבה על נושאים כאובים בקשר לא בהכרח מסייעת ליצירת שינויים התנהגותיים ולכן יש לקיבוע כללים בסיסיים המקובלים על שני בני הזוג ולהקפיד לקיימם. אחד הדברים שעוזרים להתנהלות זוגית תקינה היא חלוקת מטלות ברורה בין בני הזוג והתייחסות מוסכמת ליחסי מין. במידה ויש בעיית תדירות בקיום יחסי מין יש לקבוע את כמות הפעמים הרצויה של קיום יחסי מין בשבוע, ולעמוד בה. לעיתים יכול לעזור לתבל את יחסי המין ולהוסיף אביזרי מין כמו ויברטור  המקובלים על שני בני הזוג. אפילו ההליכה יחד ל חנות סקס יכולה להיות כיפית וחושנית.

מעל הכל, חשוב שכל אחד מבני הזוג ישמור על צרכיו ויזכור שגם לבן הזוג שיש צרכים שעליו לקחת בחשבון- גם בחלוקת מטלות בבית וגם ביחסי מין.


 
 

דירוג : starstarstarstarstar | 2 צפיות ייחודיות | דווח למערכת על מאמר לא תקין

תגובות בפייסבוק


תגובות באתר :

לא נמצא


אנא מלא את כל השדות

כותרת:


תגובה:


אימות:
Captcha כתוב את הטקסט

שת"פ

© כל הזכויות שמורות like2.co.il · שיתופי פעולה