שלום אורח, התחבר | הרשם | התחבר דרך פייסבוק 12
12

החברים בפייסבוק

תגיות נפוצות

אנחנו במספרים

קטגוריות: 28
נושאים: 181
משתמשים: 2588
מאמרים: 7627
Like: 59
מאמרים -> חוק ומשפט -> דין אזרחי
הוסף עכשיו מאמר למדור :
דין אזרחי
 
שמו הטוב של האדם יקר לו. כל אחד מאתנו דואג כיצד הוא נראה בעיני החברה ומשתדל להתנהג בהתאם. מסיבה זו, כאשר מתרחשת פגיעה בכבודו של האדם ובשמו, הוא רשאי להגיש תביעת הוצאת דיבה נגד הפוגע. בעידן הטכנולוגי שלנו, כאשר מידע רב נגיש לרבים כל כך, לא קשה לפרסם כתבה שלילית על האדם או על העסק שלו. כשזה קורה עורך דין להוצאת דיבה הוא האדם שכדאי לפנות אליו, לא רק כדי לקבל פיצויים, אלא במטרה להוכיח שהצדק עם הנפגע.
המשך קריאה
בית משפט לתביעות קטנות באשקלון, חייב את חברת התעופה אירופלוט לשלם לארבעת נוסעים פיצוי בגין עיכוב בטיסה בסך 12,320 ₪, מכוח - חוק שירותי תעופה - חוק טיבי, לאחר שקבעה כי אירופלוט לא הצליחה להוכיח כי התקלה הטכנית שאירעה לטענתה בטיסה ושגרמה לדחיית הטיסה, מהווה נסיבות מיוחדות שלא היו בשליטתה.   
המשך קריאה
הליך הסדרת מעמד של בן הזוג הזר של אזרח/ית ישראל דורש ידע רב בתחילה ועדיף שהתהליך יעשה על ידיי עורך דין משרד הפנים מדובר במסכת טרטורים ביורוקרטית  בלתי נגמרת אשר אורכת זמן רב, רוב האנשים נחשפים בשלב זה לכל הטופסיידה וההסתרות של משרד הפנים כדיי לגרור את התהליך, כך למשל בנהלי משרד הפנים, למי שהצליח למצוא אותם, מצוינת העובדה כי יש להמציא תעודות ציבוריות מאומתות כדין, מבלי לציין למה הכוונה!.
המשך קריאה
כיצד מגיבה המדינה כאשר מגיע אדם יהודי או צאצא ליהודים שאין לו מסמכים מקוריים, או שבמסמכיו המקוריים לא מצוין שהוא או בני משפחתו היהודיים הינם יהודיים ורשום מוצא אחר, כגון רוסי או אוקראיני, אך ידוע היה בתוך קבילתו של אותו אדם שהוא יהודי וכל משפחתו היו יהודים?
המשך קריאה
חוק איסור לשון הרע קובע אלו מקרים יכולים להוות הוצאת לשון הרע או פגיעה בזכות לשן טוב ובעת ובעונה אחת יוצר למעשה את האיזון בין הזכות לשם טוב לזכות לחופש הביטוי שהינה זכות לא פחות חשובה במדינה דמוקרטית.  במאמר זה נציג אילו מקרים יכולים להוות הוצאת לשון הרע לפי החוק ומה ניתן לעשות במקרים מסוג זה. 
המשך קריאה
במאמר זה נדון במצב בו פורסם אודותנו פרסום מכפיש או שקרי ואנו רוצים לקבל סעד. אחת הדרכים לפעול בהתאם לחוק איסור לשון הרע הוא הגשת תביעת דיבה במסגרה נבקש סעד של פיצויי ללא הוכחת נזק. כל האמור במאמר אינו מהווה ייעוץ משפטי ובכל מקרה של פגיעה בשם הטוב מומלץ לפנות לעורך דין הבקיא בדיני לשון הרע והוצאת דיבה באינטרנט  
המשך קריאה
הוצאת דרכון אוסטרי דרכון אוסטרי הוא דרכון אותו יכולים לקבל אזרחי אוסטריה. אזרחים ישראלים אשר רוצים להוציא את הדרכון האוסטרי מהארץ, צריכים להוכיח את היותו אזרח אוסטרי. אזרח אוסטרי יכול להיות מי שנולד באוסטריה או אזרח שמי מהוריו היו אזרחים אוסטריים ביום היוולדו (גם אם הוא נולד באוסטריה להורים שאינם בעלי אזרחות, אין הדבר יקנה לו אזרחות אוטומטית). אם אתם מעוניינים להוציא את הדרכון דרך שגרירות אוסטריה בארץ תצטרכו דבר ראשון להוכיח כי הנכם אזרחי אוסטריה.
המשך קריאה
התחום האזרחי בארץ הוא אחד היותר לא מפותחים מבחינה משפטית. כלומר, כל סוגיה בעלת אופי אזרחי כדאי להפנות למשרד של עורך דין אזרחי.
המשך קריאה
הוצאת לשון הרע יכולה להתגבש עד כדי עבירה פלילית ולכן חשוב להתייעץ עם עורך דין המתמחה בלשון הרע טרם הגשת תביעה. כיצד בוחרים עורך דין עבור תביעות לשון הרע?
המשך קריאה
פעמים רבות קמים אזרחי ישראל למציאות בה הממשלה החליטה על יציאה למבצע צבאי כזה או אחר, אך לא מעדכנת בהתאם את התקנות ו/או את הוראות השעה בהתאם למצב הביטחוני, כך נתקל האזרח בחוסר וודאות לגבי זכויותיו באם יפגע בעקבות המצב הביטחוני. במאמר קצר זה ננסה להציג בפניכם מהם זכויותיכם כאזרחים אשר נפגעו בצורה כזו או אחרת עקב פעולות איבה או המצב הביטחוני.
המשך קריאה
1-10 מתוך 22 הדף הבא >>

שת"פ

© כל הזכויות שמורות like2.co.il · שיתופי פעולה