שלום אורח, התחבר | הרשם | התחבר דרך פייסבוק 12
12

החברים בפייסבוק

תגיות נפוצות

אנחנו במספרים

קטגוריות: 28
נושאים: 181
משתמשים: 2588
מאמרים: 7627
Like: 59
מאמרים -> חוק ומשפט -> דין אזרחי
הוסף עכשיו מאמר למדור :
דין אזרחי
 

ביטול הליכי פשיטת רגל של חייב שפעל בחוסר תום לב


יוסי קורצי


 

www.Bar-OnCohen.co.il

בר-און, כהן, עורכי-דין Bar-On, Cohen, Advocates 03-6123333 

 
 

 

ביטול הליכי פש"ר של חייב שפעל בחוסר תום לב

 

בית המשפט המחוזי בתל – אביב, בפסק דינו מלפני ימים אחדים , קיבל במלואה את עמדתם של עורכי הדין ורד כהן ורענן בר – און , וביטל את הליכי פשיטת הרגל בהם נקט חייב, תוך מתיחת ביקורת קשה על התנהלותו של החייב.

עורכי הדין בר – און וכהן מייצגים את גרושתו של החייב, אשר מנהלת תיק הוצאה לפועל נגד בעלה לשעבר, בניסיון לגבות כספים שהוא חייב לה.

בעיצומם של הליכי ההוצאה לפועל, החל החייב לנקוט בהליכים בניסיון להכריז על עצמו כפושט רגל, ובכך לחמוק מתשלום חובו למרשתם של עורכי הדין בר – און וכהן.

עורכי הדין פנו לבית המשפט המחוזי בתל – אביב, וביקשו לבטל את הליכי פשיטת הרגל בהם נוקט החייב.

עורכי הדין טענו, כי החייב מתחמק מתשלום חובותיו ומבריח את נכסיו.

כך למשל, רשם את העסק שבבעלותו על שם רעייתו השנייה, הורה לביטוח הלאומי להעביר כספים המגיעים לו – לחשבונה של רעייתו השנייה, ובמקביל, מנהל אורח חיים, תוך צריכה שוטפת של שירותים ונכסים, אשר אינו עולה בקנה אחד עם מצבו הכלכלי הנטען על ידו.

עוד טענו עורכי הדין בר – און וכהן, כי פרידתו של החייב מרעייתו השנייה הינה מלאכותית, בניסיון ליצור חוב מזונות מדומה כלפיה, על מנת שלא לפרוע את חובותיו הקודמים.

עוד טענו עורכי הדין, כי התעודה הרפואית שסיפק החייב, לפיה החייב אינו מסוגל לעבוד כלל, אינה מבוססת, אלא מעלה על הכתוב את טענת החייב גרידא.

עורכי הדין ורד כהן ורענן בר – און הוכיחו בפני בית המשפט המחוזי את חוסר תום ליבו של החייב, תמכו את טענותיהם במסמכים והצביעו על הפגמים בהתנהלותו. במיוחד, הוכיחו עורכי הדין כיצד משנה החייב את מצגיו בהתאם לצרכיו ולמטרותיו באותה עת.

בית המשפט המחוזי קיבל במלואן את טענות עורכי הדין, וקבע, בין השאר :

" אינני יכולה לקבל את טענותיו של חייב שמשנה טעמיו ומצגיו לפי צרכיו, ובוודאי שאיני יכולה לסמוך עליהם. שהרי לא ברור מתי מצגיו אמיתיים ומתי נועדו לשרת את מטרותיו. אך גם אינני נדרשת 'לבחור' מה ממצגיו אמת ומה אינו. שכן, מי שמשנה את טעמיו לפי צרכיו – אינו תם לב, וכבר משכך אין לו מקום לשהות תחת הגנה שמספק המחוקק בדיני פשיטת רגל לחייב תם לב" .

" לא רק שלא עלה בידי החייב להוכיח תום לב בהליך, אלא שהתנהלותו ה'מעלה שאלות ותהיות רבות' (דברי המנהל המיוחד) ללא מתן הסבר סביר (ולא סתמי כפי שעשה) ביססו עוד יותר את התרשמותי הראשונה, וכאמור ראיתי לבטל את ההליכים " .

צו כינוס הנכסים, שניתן בשעתו לבקשת החייב על נכסיו, בוטל, ועורכי הדין בר – און וכהן יכולים עתה להמשיך לנקוט בהליכי הוצאה לפועל נגד החייב, לגביית חובותיו לגרושתו.

http://www.bar-oncohen.co.il/ 

 

 

 


 
 

דירוג : starstarstarstarstar | 0 צפיות ייחודיות | דווח למערכת על מאמר לא תקין

תגובות בפייסבוק


תגובות באתר :

לא נמצא


אנא מלא את כל השדות

כותרת:


תגובה:


אימות:
Captcha כתוב את הטקסט

שת"פ

© כל הזכויות שמורות like2.co.il · שיתופי פעולה