שלום אורח, התחבר | הרשם | התחבר דרך פייסבוק 12
12

החברים בפייסבוק

תגיות נפוצות

אנחנו במספרים

קטגוריות: 28
נושאים: 181
משתמשים: 2588
מאמרים: 7627
Like: 59
מאמרים -> חוק ומשפט -> דין אזרחי
הוסף עכשיו מאמר למדור :
דין אזרחי
 

הגבלת השימוש במכשירים סלולאריים בבתי הספר


יוסי קורצי


 

www.Bar-OnCohen.co.il

בר-און, כהן, עורכי-דין Bar-On, Cohen, Advocates 03-6123333 

 
 

 

הגבלת השימוש במכשירים
סלולאריים בבתי הספר :

לקראת פתיחת שנת הלימודים, עלה בידי עורכי הדין ורד כהן ורענן בר-און לשכנע את שר החינוך לפרסם הנחיות חדשות, המגבילות שימוש של תלמידים במכשירים סלולאריים. זאת, לרבות הקצאת מקומות שיחה מיוחדים בבתי הספר לצורך דיבור במכשירים סלולאריים.

בהנחיות החדשות ייקבע, כי יש להפחית את השימוש בסלולאריים בשטח בית הספר, כי יבוצעו פעולות לשימוש מושכל בסלולאריים, וכי יוקצו בבתי הספר אזורי שיחה, אשר רק בהם ניתן יהא לעשות שימוש בסלולאריים.

ההנחיות החדשות חוברו בעקבות מאמציהם של עורכי הדין ורד כהן ורענן בר-און, אשר פועלים מזה זמן רב, בניסיון להניע את משרד החינוך להתקין תקנות מתאימות, שתגבלנה את השימוש במכשירים סלולאריים בבתי הספר.

בפניותיהם, הסבירו עורכי הדין בר-און וכהן לשר החינוך, כי השימוש במכשירי טלפון סלולאריים על ידי התלמידים, בגילאי בתי הספר, לרבות בתי הספר היסודיים – הינו נפוץ ביותר. מרבית התלמידים עושים שימוש במכשירים אלה כבר החל מכיתה א'.

עורכי הדין היפנו למסמך שנמסר למשרד החינוך כבר ביום 18/11/2010 - "נייר עמדה בנושא : קרינה אלקטרומגנטית בסביבת התלמיד", וזאת על ידי היחידה לאפידמיולוגיה של סרטן ושל קרינה, מהמרכז הרפואי ע"ש שיבא, תל-השומר.

נייר העמדה קובע, בין היתר, כי קיים חשש לעליה בסיכון לפיתוח גידולים ממאירים בעקבות השימוש בסלולארי, וכי ילדים ובני נוער פגיעים יותר לנזקי הקרינה האלקטרומגנטית.

נייר העמדה קבע שורה ארוכה של דרכי פעולה מוצעות בכל הנוגע ליישום "עקרון הזהירות המונעת", לעניין שימוש במכשירים סלולאריים בבתי הספר.

עורכי הדין בר-און וכהן אף הפנו לעובדה, שהוגשו לכנסת לכל הפחות שתי הצעות חוק למניעת שימוש בטלפון נייד במוסדות לחינוך יסודי ובחטיבות הביניים.

בדברי ההסבר להצעות החוק דעסקינן נאמר, שמחקרים מדעיים שנערכו בישראל ובעולם מצביעים על נזקים בריאותיים הנגרמים לילדים בעקבות שימוש בטלפון נייד, מעבר לפגיעה בהתנהלות השיעורים וברמתם. כך, הצעות החוק נועדו למנוע שימוש בטלפונים ניידים על ידי תלמידים במוסדות לחינוך יסודי ובחטיבות הביניים במהלך שעות הלימוד על מנת להגן על בריאותם (מעבר לניהול השיעורים ללא הפרעות). על כן, הוצע למנוע את הכנסת הטלפונים הניידים על ידי תלמידים לבתי הספר היסודיים ולחטיבות הביניים.

והנה, דווקא משרד החינוך התנגד לאישורו של החוק למניעת שימוש בסלולאריים במוסדות החינוך, בטענה כי יש להסדיר סוגיה זו לא בחוק כי אם בתקנות שיותקנו על ידי משרד החינוך.

עורכי הדין בר-און וכהן קבלו על כי למרות האמור לעיל, לא הותקנו תקנות כלשהן, ובינתיים מוסיפה להתקיים פגיעה ישירה, מוכחת, בבריאותם של ילדי ישראל.

עורכי הדין הדגישו, שהעובדה לפיה ילדים מסויימים בוחרים שלא לעשות שימוש בסלולארי – אין בה כדי להגן עליהם מפני הקרינה, הפוגעת בהם חרף היותם "פאסיביים", בשל שימוש שעושים ילדים אחרים במכשירי טלפונים סלולאריים בשטח בית הספר.

בנוסף, היפנו עורכי הדין בר-און וכהן להמלצות האיחוד האירופי, שפורסמו ביום 15/5/2011, לעניין הגברת המועדות לקרינה וצמצום השימוש במכשירים סלולאריים.

בהמלצותיה, קוראת הועדה של האיחוד האירופי להפחתה דרמטית של חשיפת בני אדם לקרינה אלקטרומגנטית ממכשירים טלפון סלולאריים.

בכלל כך קובעת הועדה, כי יש לעשות שימוש בכל האמצעים על מנת לצמצם את חשיפת הציבור לקרינה, בדגש על קרינה מטלפונים סלולאריים, ובמודגש לגבי חשיפה של ילדים ומתבגרים , שכן הם רגישים במיוחד.


לעניין הגנה של ילדים ונוער, קובעת הועדה של האיחוד האירופי, כי יש להגביר את המודעות לסכנות הגלומות בחשיפה לקרינה בלתי מייננת וחינוך לשימוש נבון בטלפונים סלולאריים. עוד ממליצה הועדה לאסור שימוש בטלפונים סלולאריים בכיתות לימוד ובמוסדות חינוך !!!


כאמור, פעולתם המבורכת של עורכי הדין בר-און וכהן הובילה לחיבורן של הנחיות חדשות, על ידי משרד החינוך, לעניין הגבלת השימוש במכשירים סלולאריים במוסדות החינוך.

www.Bar-OnCohen.co.il 

 


 
 

דירוג : starstarstarstarstar | 0 צפיות ייחודיות | דווח למערכת על מאמר לא תקין

תגובות בפייסבוק


תגובות באתר :

לא נמצא


אנא מלא את כל השדות

כותרת:


תגובה:


אימות:
Captcha כתוב את הטקסט

שת"פ

© כל הזכויות שמורות like2.co.il · שיתופי פעולה