שלום אורח, התחבר | הרשם | התחבר דרך פייסבוק 12
12

החברים בפייסבוק

תגיות נפוצות

אנחנו במספרים

קטגוריות: 28
נושאים: 181
משתמשים: 2588
מאמרים: 7627
Like: 59
מאמרים -> חוק ומשפט -> דין אזרחי
הוסף עכשיו מאמר למדור :
דין אזרחי
 

הצעת חוק לאסור פירסום חקירות משטרתיות


יוסי קורצי


 

www.Bar-OnCohen.co.il

בר-און, כהן, עורכי-דין Bar-On, Cohen, Advocates 03-6123333 

 
 

הצעת   חוק   לאסור   פירסום   חקירות   משטרתיות

 

בעקבות פניית עורכי הדין ורד כהן ורענן בר-און, יציג בקרוב משרד המשפטים הצעת חוק בענין איסור פירסום והעברת מידע מתוך תיקי חקירות המשטרה.

 

עורכי הדין בר-און וכהן פנו לשר המשפטים במהלך חודש אוגוסט, בעקבות הפירסומים וההדלפות מחקירתה של מרגלית צנעני, לרבות פירסום תמונתה כאסירה.

 

עורכי הדין טענו, כי יש לבצע תיקוני חקיקה, אשר יספקו כלים אפקטיביים למניעת ההדלפות, יצרו הרתעה מפני מדליפים, ויטילו על אמצעי התקשורת את החובה להימנע מפירסומים מעין אלה.

 

עורכי הדין בר-און וכהן טענו, כי ההדלפות מחדרי החקירות, שמעצם טיבן וטבען הינן חלקיות, מגמתיות ומוציאות דברים מהקשרם, פוגעות באופן בוטה בזכויות יסוד של הפרט, לטובת יצר המציצנות הציבורי. מעבר לכך – אין הן מאפשרות ניהול הליך פלילי  "נקי" , בלתי מושפע, על מנת להביא לחקר האמת, אשר יכול ותהא שונה בתכלית מדעת הציבור.

 

עורכי הדין ביקש לבצע מלאכת חקיקה אשר תימנע מ"צמאי הדם והפרסום" לעסוק באיתור רסיסי מידע מחדרי החקירות, והפיכתו לכותרות ראשיות ומשניות, באמצעי התקשורת השונים.

 

כך, פנו עורכי הדין לשר המשפטים, על מנת שיפעל על מנת לגדור את התנהלות "הכל סקיר".

לטענת עורכי הדין, תיקוני חקיקה אלה יצילו לא רק נפשות בישראל, אלא אף את מעמדה של המערכת המשפטית כולה, ויניח לה לדון בעניינו של חשוד, מבלי שתיזון קודם לכן, באופן חלקי ולעתים מסולף, מ"פסקי דין" קודמים שניתנו בעניינו על ידי אמצעי התקשורת השונים.

 

בתשובתו  מהיום  לפניית עורכי הדין בר-און וכהן, הודיע משרד המשפטים, כי הוחלט ליזום תיקון חקיקה שירחיב את איסור הפירסום גם על פירסום חומר חקירה גולמי.

כפי שהודיע משרד המשפטים לעורכי הדין :

 

"   בדומה לאמור במכתבכם, מטרת הצעת החוק היא לספק כלים אפקטיביים למניעת העברת מידע מתוך תיק החקירה, ומניעת פירסום החומר באמצעי התקשורת, בשלבים השונים של חקירת המשטרה, גיבוש כתב אישום וההליך בבית המשפט  " . www.Bar-OnCohen.co.il

 


 
 

דירוג : starstarstarstarstar | 0 צפיות ייחודיות | דווח למערכת על מאמר לא תקין

תגובות בפייסבוק


תגובות באתר :

לא נמצא


אנא מלא את כל השדות

כותרת:


תגובה:


אימות:
Captcha כתוב את הטקסט

שת"פ

© כל הזכויות שמורות like2.co.il · שיתופי פעולה