שלום אורח, התחבר | הרשם | התחבר דרך פייסבוק 12
12

החברים בפייסבוק

תגיות נפוצות

אנחנו במספרים

קטגוריות: 28
נושאים: 181
משתמשים: 2518
מאמרים: 7559
Like: 59
מאמרים -> חוק ומשפט -> דין אזרחי
הוסף עכשיו מאמר למדור :
דין אזרחי
 

חשיבות הייצוג על ידי עורך דין בתביעות לשון הרע


אלעד שניר
 
 
חוק איסור לשון הרע קובע שורה ארוכה של דינים המגדירים את האיזון בין חופש הביטוי והעיתונות, לבין הזכות לכבוד. החוק עוסק בהגנה על שמו הטוב של האדם וזאת באמצעות הטלת איסור על פרסום ביטויים או אמירה של דברים העלולים להשפילו. המפגש בין חוקי היסוד כפי שמתקיים במסגרת תביעות לשון הרע מחייב נוכחות של איש מקצוע ברמה גבוהה. איש המקצוע היחיד המכיר את התחום ויכול לייצג את האינטרסים של הלקוחות נאמנה הוא עורך דין.
 
פרסום לשון הרע יכול להוות עוולה אזרחית בנזיקין ולהתגבש עד כדי עבירה פלילית. התפקיד של עורך דין בתביעות לשון הרע הוא להציג את הממצאים בצורה נאמנה למקור, תוך צירוף אסמכתאות וחוות דעת התומכות בטענת המיוצג. המסלולים המשפטיים להתמודדות עם לשון הרע הם משפט פלילי ומשפט אזרחי. לפיכך, לא ניתן לנהל תביעות לשון הרע באופן עצמאי ורצוי לערב עורך דין לשון הרע מוקדם ככל האפשר.
 
כיצד בוחרים עורך דין עבור תביעות לשון הרע?
 
לא כל עורך דין המתמחה במשפט פלילי או אזרחי יכול לייצג לקוחות בתביעות לשון הרע. ראשית, יש לבדוק את ההסמכה וההתמחות של עורך הדין. עליו להיות בקיא בדוקטרינות המשפיעות על החיוב בנזיקין ולהכיר מושגים כגון אחריות שילוחית, פיצויים והגנות. שנית, עורך דין בתביעות לשון הרע נחשף אל מטרות דיני הנזיקין ולוקח חלק פעיל בגיבוש עקרונות צדק מתקן או צדק מחלק.
 
אחד המאפיינים הייחודיים של עורך דין בתביעות לשון הרע קשור אל ההיבט המנטאלי של התחום. לא משנה אם מדובר על ייצוג תובע או נתבע, תביעות לשון הרע מחייבות חשיפה משמעותית בין כתלי בית המשפט. עורך הדין חייב לעמוד לצד המיוצג ולהעניק לו תמיכה פסיכולוגית לכל אורך המשפט. התהליך של תביעות לשון הרע ארוך וכולל לעיתים עוגמת נפש רבה. מתוך סקירת יסודות העוולה האזרחית של פרסום לשון הרע עולה בצורה ברורה החשיבות של תפקיד עורך הדין, הן בהיבט המקצועי והן בכל הנוגע אל הגשת כתב התביעה או ההגנה
 

 
 

דירוג : starstarstarstarstar | 2 צפיות ייחודיות | דווח למערכת על מאמר לא תקין

תגובות בפייסבוק


תגובות באתר :

לא נמצא


אנא מלא את כל השדות

כותרת:


תגובה:


אימות:
Captcha כתוב את הטקסט

שת"פ

© כל הזכויות שמורות like2.co.il · שיתופי פעולה