שלום אורח, התחבר | הרשם | התחבר דרך פייסבוק 12
12

החברים בפייסבוק

תגיות נפוצות

אנחנו במספרים

קטגוריות: 28
נושאים: 181
משתמשים: 2545
מאמרים: 7590
Like: 59
מאמרים -> חוק ומשפט -> דין פלילי
הוסף עכשיו מאמר למדור :
דין פלילי
 

חוות דעת פסיכיאטרית בזמן מעצר


forum md
 
 

חוות דעת פסיכיאטרית משמשת להערכת מצבם הנפשי של אנשים בסיטואציות שונות

חוות דעת פסיכיאטרית הינה חוות דעת אשר נועדה להעריך את מצבו הנפשי של אדם מסוים, והיא מועברת בסיטואציות שונות בחיים- לאחר טראומה, לאחר שינויים משמעותיים בחיים ועוד. אחד המקרים בו אנו רואים בקשה לביצוע חוות דעת פסיכיאטרית לעיתים תכופות למדי הינה בעת מעצר, ולחוות דעת מסוג זה השפעה רבה על המשך התהליך עם העצור.

אז מה כדאי לדעת על חוות דעת פסיכיאטרית בזמן מעצר?

·         במה מסייעת חוות דעת פסיכיאטרית בזמן מעצר: גם במעצר, לחוות דעת פסיכיאטרית תפקיד בהערכת מצבו הנפשי של האדם, אולם במקרים אלו אנו רואים שימוש בהערכת זו בכדי לקבוע האם אדם מסוים היה שפוי בזמן ביצוע מעשה לא חוקי. לחוות דעת זו השפעה רבה על תוצאות המשפט, היות ובאם הוכח כי אדם לא היה שפוי, שופטים אותו בצורה שונה מאשר הצורה בה שופטים אדם שאחראי למעשיו.

·         מדוע חשוב לבצע את חוות הדעת במעצר: כלל שעובר יותר זמן מעת ביצוע המעשה, קשה יותר להעריך את מצבו הנפשי של אדם בסיטואציה מסוימת. במקרים בהם מדובר באדם שאינו שולט במעשיו באופן שוטף, אין בעיה של זמן, אולם כאשר מדובר באדם שלרגע איבד את השליטה על מעשיו ואת שפיות דעתו, חשוב להעריך את מצבו כמה שיותר מהר. מסיבות אלו לא מחכים יותר מידי זמן עם ההערכה ומבצעים אותה כבר במעצר.

·         מי רשאי לבצע את חוות הדעת: חוות הדעת היחידה שמתקבלת על ידי בתי המשפט הינה חוות דעת של פסיכיאטר, ולכן רק פסיכיאטרים יכולים כיום להיכנס לחדרי מעצר בכדי להעריך את מצבם הנפשי של הנוכחים בהם. חוות דעת פסיכיאטר נחשבת כראיה קבילה בבית משפט.

חוות דעת פסיכיאטרית יכולה לשנות בצורה משמעותית את תוצאותיו של משפט מסוים

מצבו הנפשי של אדם בעת ביצוע מעשה מסוים משפיע על הדרך בה בית המשפט רואה אותו ושופט אותו, ולכן לחוות דעת פסיכיאטרית בעת המעצר השפעה רבה על תוצאותיו של המשפט והיא יכולה להטות אותן לטובתו או לרעתו של העצור. 


 
 

דירוג : starstarstarstarstar | 1 צפיות ייחודיות | דווח למערכת על מאמר לא תקין

תגובות בפייסבוק


תגובות באתר :

לא נמצא


אנא מלא את כל השדות

כותרת:


תגובה:


אימות:
Captcha כתוב את הטקסט

שת"פ

© כל הזכויות שמורות like2.co.il · שיתופי פעולה