שלום אורח, התחבר | הרשם | התחבר דרך פייסבוק 12
12

החברים בפייסבוק

תגיות נפוצות

אנחנו במספרים

קטגוריות: 28
נושאים: 181
משתמשים: 2541
מאמרים: 7584
Like: 59
מאמרים -> חוק ומשפט -> דין פלילי
הוסף עכשיו מאמר למדור :
דין פלילי
 

עונש של קטין


המשתמש טרם עידכן את החתימה שלו.
 
 

ראשית אסביר מיהו קטין ?

קטין - עפ"י הגדרה המצויה בחוק העונשין התשל"ז 1977, הינו צעיר אשר טרם מלאו לו 18 שנים. כלומר, יחשב לקטין כל מי שטרם מלאו לו ביום העבירה 18.

האם יש הבדל מבחינת הענישה לגבי קטין ובגיר ?

ראשית לקטינים ישנו "חוק הנוער", כאשר חוק הנוער הינו ברובו מקיל מכול וכל, עורך דין פלילי ונוער, יכול להצביע על שיקום הקטין, במעמד הדיון ולבקש דררך שיקומית, מאשר דרך הרתעתית, לחיזוק אינטרס הציבורי, הבא בדמות של ענישה ואף חמורה מאד. 

הדוגמא הבאה תבאר את האמור, יוסי קרוב לגיל ה - 40 לחייו, ביצע עבירה של "שוד", כאשר המבצע העקרי היה יוסי, ובן דודו ירון בן 16 וחצי שנים "רק" תצפת.  

לימים ירון הקטין, הפך למבצע העקרי (החליפו תפקידים) ויוסי "רק" תצפת. ירון כאמור, ביצע עבירה של שוד ובה גם גנב טלפון נייד תוך שימוש בכוח בדיוק באותן נסיבות של ביצוע העבירה של יוסי לה היה שותף ירון.

מהן יסודות עבירת השוד ?

עבירת השוד מעבר ליסוד נפשי ויסוד עובדתי, הרי שהעבירה מקפלת בתוכה בסה"כ, שתי עבירות קטנות - גם גניבה וגם תקיפה, בעבירת השוד מופעל אלימות וגניבה יחד בניגוד לעבירה של גניבה בלבד ללא אלימות. 

כיצד בית משפט הלכה למעשה מעניש את הקטין אל מול הבגיר ?

אולם יוסי נשפט בבית משפט בגירים באמצעות עו"ד פלילי אך, ירון נשפט בבית משפט לנוער באמצעות עורך דין פלילי ונוער המצוי ברזי חוק הנוער.

האם יצוג ע"י עורך דין פלילי ונוער יכול להשפיע על התוצאה גם של יוסי בגיר?

התשובה לכך היא כן, ברור שיש קשר בין התוצאות של גזר הדין של השניים ולמה ? השניים כאמרו ביצעו את העבירה בצוותא חדא. אולם, לכל אחד מהאירוע היה חלק שונה, כאשר שני החלקים תרמו לביצוע של שני האירועים.

יש להשים לב, באירוע של ירון הקטין, עפ"י עצת ב"כ עורך דין פלילי ונוער, נשלח האחרון לתסקיר בטרם הודה בתיק. אך בתיק של יוסי נשלח לאחר הודיה.

אילו המצב היה הפוך בפני בית המשפט לא היה נותרה ברירה, אלא, להרשיע עפ"י מדניות הענישה הנהוגה (שכן אינו מחוייב להמלצות התסקיר מאידך הודה בכתב אישום מלא). ואז יוסי היה נענש יותר מירון אך, ככל ושמע בעצת ב"כ, עורך דין פלילי ונוער, ובית המשפט לנוער היה גוזר את דינו של ירון ראשון, מדיניות הענישה עליה ישלם יוסי לא תהיינה בפער כה גדול כי אחרת תקום ליוסי טענת הגנה מן הצדק.    

האם ישנו הבדל בין הגילאים 18 -21 שנים ?

 

בהחלט שכן לחץ על הקישור הבא 18 -21 שנים  

לסיכום עורך דין פלילי ונוער המצוי ברזי חוק הנוער יכול לעזור גם לקטין, וביתר שאת לבגיר במקרה של מבצעים בצוותא. 

 


 
 

דירוג : starstarstarstarstar | 3 צפיות ייחודיות | דווח למערכת על מאמר לא תקין

תגובות בפייסבוק


תגובות באתר :

לא נמצא


אנא מלא את כל השדות

כותרת:


תגובה:


אימות:
Captcha כתוב את הטקסט

שת"פ

© כל הזכויות שמורות like2.co.il · שיתופי פעולה