שלום אורח, התחבר | הרשם | התחבר דרך פייסבוק 12
12

החברים בפייסבוק

תגיות נפוצות

אנחנו במספרים

קטגוריות: 28
נושאים: 181
משתמשים: 2588
מאמרים: 7627
Like: 59
מאמרים -> חוק ומשפט -> דיני ירושה
הוסף עכשיו מאמר למדור :
דיני ירושה
 
במאמר זה נסביר מהו הליך התנגדות לצוואה וכיצד מגישים את ההתנגדות.
המשך קריאה
במאמר זה נדון בסוגיית ירושה של משק חקלאי ואופן החלוקה בין היורשים. לירושת משק חקלאי נקבעו כללים ספציפים השונה מדיני הירושה הרגילים, זאת בשל מדיניות רשות מקרקעי ישראל לשמירה על המשק החקלאי כיחידה משקית אחת.  
המשך קריאה
מהי צוואה? מהי התנגדות לצוואה?
המשך קריאה
לא תמיד ירושה מובנת מאליה. לא תמיד היא מתבצעת על פי חוק. יש מקרים שבהם אנשים מתחשבנים באמצעותה, מבקשים להפקיע את חלקו של מי שאמור להיות בין היורשים ולנשלו מהירושה. 
המשך קריאה
אולי אתם עוד לא יודעים, אבל אפילו בישראל, יש לכם את האפשרות להיקבר בצורה אזרחית. למה אנחנו מספרים לכם את זה? 
המשך קריאה
בדרך כלל כשאחד ההורים או בן הזוג נפטר, מתחילים לעסוק בירושה באופן רציני רק לאחר מעשה. למרות שהסיפורים על סכסוכים על רקע זה הם ידועים ונפוצים, משום מה עדין רוב האנשים לא דואגים לטפל בכך מבעוד מועד. אולי הסיבה לכך היא שהם סבורים כי אין מה לעשות, ואולי הסיבה לכך היא שהם חוששים להתקרב לתחום, או שהם מאמינים שלהם זה לא יקרה. כך או כך, חשוב להכיר את העובדות, ולדעת שסכסוכים על רקע ירושות מתקיימים חדשות לבקרים, והיה טוב אילו הדברים היו מונחים על השולחן קודם לכן. אז איך תוכלו למנוע את כל המצבים הלא-נעימים האלה מראש? כל התשובות כאן.
המשך קריאה
כתיבת צוואה היא נושא רגיש, וכואב , ואפילו חשוב מאד. חשוב להיעזר במומחה בכל הקשור לכתיבת צוואה, שכן תתפלאו לדעת כמה סכסוכים ומחלוקות יש בין קרובי משפחה שגילו לתדהמתם שהם אינם קרובים למנוח כפי שתיארו לעצמם.
המשך קריאה
החוק לענייני ירושה במדינת ישראל מכיר בארבעה סוגים שונים של צוואות. אדם המבקש לערוך את צוואתו יכול לבחור מבין ארבעת הסוגים השונים ואלו צוואה בכתב יד,
המשך קריאה
כאשר אדם הסתלק מן העולם ולא הותיר אחריו צוואה בה מפורט רצונו בדבר רכושו לאחר מותו יורשיו הפוטנציאלים צריכים לדאוג לצו ירושה מהרשם לענייני ירושה. 
המשך קריאה
לא בכל מקום בעולם מוסדרים חוקי הירושה בחוק, בישראל הם כן. מה אומר החוק בדיוק? ומה הכוונה כשאומרים צו ירושה?
המשך קריאה
1-10 מתוך 19 הדף הבא >>

שת"פ

© כל הזכויות שמורות like2.co.il · שיתופי פעולה