שלום אורח, התחבר | הרשם | התחבר דרך פייסבוק 12
12

החברים בפייסבוק

תגיות נפוצות

אנחנו במספרים

קטגוריות: 28
נושאים: 181
משתמשים: 2588
מאמרים: 7627
Like: 59
מאמרים -> חוק ומשפט -> דיני ירושה
הוסף עכשיו מאמר למדור :
דיני ירושה
 
נדמה כאילו כתיבת צוואה - מעולם לא היתה קלה ופשוטה יותר. נוסח כמעט מוכן: פשוט להוריד קובץ למחשב האישי, להקליד שם, כתובת ומספר תעודת זהות, וזהו. בתקופת ה"קורונה", הגשת צוואות אף הופכת להיות מקוונת, בבחינת "שגר ושכח". אבל האם כך ייראה רצונכם האחרון ? כך תצליחו לוודא שהיורשים שלכם יזכו לחלק שרציתם להוריש להם ? כך תמנעו עימותים וסכסוכים משפחתיים ? בצורה הזו באמת תוכלו להגן ולהיטיב עם יקיריכם ? תהליך הכנת ועריכת צוואה או ייפוי כח מתמשך, אינו תהליך פשוט, טכני, סטנדרטי או קצר. זה וודאי לא קובץ word  גנרי, על גבי המחשב. זו אחת ההחלטות האישיות הקשות, המורכבות והרגישות ביותר, המסתכלת על העבר ומנסה לצפות את העתיד. כשמדובר במסמכים משפטיים האמורים להשמיע את רצונו האחרון של המצווה, שלא ניתן לשמוע עוד את קולו, את עמדתו, את רצונותיו או את צרכיו, גם כשהמציאות משתנה - תהליך הכנת צוואה או ייפוי כח מתמשך, אצל עורך דין מומחה – הכרחית וחיונית. כתיבת צוואה בסיוע של עורך דין, המתמחה בתחום, עשויה להבטיח את זכויות יקיריכם.
המשך קריאה
לפני מספר ימים, הפיץ משרד המשפטים להערות הציבור את תזכיר חוק הירושה, התשפ"א-2021, שמטרתו החלת תיקונים משמעותיים לחוק הירושה, התשכ"ה-1965. ההצעה כוללת תיקונים מהותיים רבים להוראות החוק הקיים, שנועדו להתאים את חוק הירושה למציאות החיים המשתנה ולהתפתחות המשפטית שחלה בארבעים השנים האחרונות מאז חקיקתו. 
המשך קריאה
במאמר זה נסביר מהו הליך התנגדות לצוואה וכיצד מגישים את ההתנגדות.
המשך קריאה
במאמר זה נדון בסוגיית ירושה של משק חקלאי ואופן החלוקה בין היורשים. לירושת משק חקלאי נקבעו כללים ספציפים השונה מדיני הירושה הרגילים, זאת בשל מדיניות רשות מקרקעי ישראל לשמירה על המשק החקלאי כיחידה משקית אחת.  
המשך קריאה
מהי צוואה? מהי התנגדות לצוואה?
המשך קריאה
לא תמיד ירושה מובנת מאליה. לא תמיד היא מתבצעת על פי חוק. יש מקרים שבהם אנשים מתחשבנים באמצעותה, מבקשים להפקיע את חלקו של מי שאמור להיות בין היורשים ולנשלו מהירושה. 
המשך קריאה
אולי אתם עוד לא יודעים, אבל אפילו בישראל, יש לכם את האפשרות להיקבר בצורה אזרחית. למה אנחנו מספרים לכם את זה? 
המשך קריאה
בדרך כלל כשאחד ההורים או בן הזוג נפטר, מתחילים לעסוק בירושה באופן רציני רק לאחר מעשה. למרות שהסיפורים על סכסוכים על רקע זה הם ידועים ונפוצים, משום מה עדין רוב האנשים לא דואגים לטפל בכך מבעוד מועד. אולי הסיבה לכך היא שהם סבורים כי אין מה לעשות, ואולי הסיבה לכך היא שהם חוששים להתקרב לתחום, או שהם מאמינים שלהם זה לא יקרה. כך או כך, חשוב להכיר את העובדות, ולדעת שסכסוכים על רקע ירושות מתקיימים חדשות לבקרים, והיה טוב אילו הדברים היו מונחים על השולחן קודם לכן. אז איך תוכלו למנוע את כל המצבים הלא-נעימים האלה מראש? כל התשובות כאן.
המשך קריאה
כתיבת צוואה היא נושא רגיש, וכואב , ואפילו חשוב מאד. חשוב להיעזר במומחה בכל הקשור לכתיבת צוואה, שכן תתפלאו לדעת כמה סכסוכים ומחלוקות יש בין קרובי משפחה שגילו לתדהמתם שהם אינם קרובים למנוח כפי שתיארו לעצמם.
המשך קריאה
החוק לענייני ירושה במדינת ישראל מכיר בארבעה סוגים שונים של צוואות. אדם המבקש לערוך את צוואתו יכול לבחור מבין ארבעת הסוגים השונים ואלו צוואה בכתב יד,
המשך קריאה
1-10 מתוך 21 הדף הבא >>

שת"פ

© כל הזכויות שמורות like2.co.il · שיתופי פעולה