שלום אורח, התחבר | הרשם | התחבר דרך פייסבוק 12
12

החברים בפייסבוק

תגיות נפוצות

אנחנו במספרים

קטגוריות: 28
נושאים: 181
משתמשים: 2569
מאמרים: 7613
Like: 59
מאמרים -> חוק ומשפט -> דיני ירושה
הוסף עכשיו מאמר למדור :
דיני ירושה
 

באנו לספר לכם את האמת


anatamar

:)

 
 

אולי אתם עוד לא יודעים, אבל אפילו בישראל, יש לכם את האפשרות להיקבר בצורה אזרחית. למה אנחנו מספרים לכם את זה? למה בכלל לחשוב על סוף החיים? ובכן, כולנו יודעים שזה יבוא, ושביום מן הימים נצטרך להתמודד עם סידורי קבורה של אדם קרוב ואהוב, ובסופו של דבר – מישהו יתמודד עם המוות שלנו. אז כדאי ואף חשוב להגיע מוכנים, לדעת מה עומד לרשותנו, מה אפשר לעשות מראש ולהקל על כולם ביום הנורא.

אף אחד לא ירצה לספר לכם על בתי עלמין אזרחיים בישראל, והסיבה היא ברורה. קבורה בארץ היא כמעט בלעדית לחברת קדישא, ולכן יהודים שנקברים בישראל אמורים לעבור את התהליך דרך הממסד הרבני ולהיקבר על פי כללי המסורת היהודית. ובכל זאת, אפשר גם אחרת.

בכל זאת קיימים בישראל בתי עלמין אזרחיים שמשרתים את האזרחים הלא-יהודים ואת אלה שבוחרים להיקבר בצורה חילונית. קבורה אזרחית מקובלת מאוד בכל העולם, אך בישראל זהו עדיין תחום עלום, ולכן אנחנו מעוניינים להאיר את הנושא ולספק לכם פרספקטיבה נוספת למחשבה.

מבחינת סידורי הקבורה, מדובר על תהליך זהה. יש להציג תעודת פטירה לבית העלמין שידאג לכל שאר הדברים. טקס הלוויה נתון לבחירתכם החופשית ויכול לכלול כל סוג של תכנים שתבחרו להציג, להגיד או להשמיע. לגבי הקבורה עצמה, אפשר לבחור בקבורה בארון או בתכריכים.

אם תרצו להיקבר במקום שכזה, כדאי לכם לעשות סיור מקדים ולבחור את זה שמוצא חן בעיניכם. ניתן לשמור חלקת קבר בעודכם בחיים, לכם, לבן או בת הזוג ולבני משפחה נוספים. אם לא תעשו זאת, אז כדאי לפחות לציין בצוואה שהנכם מעוניינים להיקבר באופן חילוני, כך שבני משפחתכם יידעו שזהו רצונכם ויוכלו למלא בקשה זאת לאחר לכתכם. 


 
 

דירוג : starstarstarstarstar | 0 צפיות ייחודיות | דווח למערכת על מאמר לא תקין

תגובות בפייסבוק


תגובות באתר :

לא נמצא


אנא מלא את כל השדות

כותרת:


תגובה:


אימות:
Captcha כתוב את הטקסט

שת"פ

© כל הזכויות שמורות like2.co.il · שיתופי פעולה