שלום אורח, התחבר | הרשם | התחבר דרך פייסבוק 12
12

החברים בפייסבוק

תגיות נפוצות

אנחנו במספרים

קטגוריות: 28
נושאים: 181
משתמשים: 2588
מאמרים: 7627
Like: 59
מאמרים -> חוק ומשפט -> דיני ירושה
הוסף עכשיו מאמר למדור :
דיני ירושה
 

המורכבות בלהיות עורך דין לענייני עבודה


עורכת
המשתמש טרם עידכן את החתימה שלו.
 
 

דיני עבודה בחוק הישראלי מאוד מובנים וברורים. במידה ואדם לא ערך הסכם עבודה לפני פיטורין ממקום העבודה, רכושו יחולק בין האנשים הקרובים לו לפי מה שקבע המחוקק. למרות ההנחיה הברורה בחוק ישנם מקרים רבים של סכסוכי עבודה לאור מורכבויות כמו ירושת נחלות, מעמד אישי לא ברור, וניגוד אינטרסים בין בני משפחה שונים. חשוב לזכור שבמקרים כאלו עורך דין דיני עבודה יכול לתת סיוע מאוד מהותי ומעמיק, שהרי הוא מומחה בתחום. כמו כן, עו"ד עבודה יכול לתת זווית ראייה רחבה מאוד תוך הסתמכות על תקדימים משפטיים וחקיקה.

ישנם אנשים שמתקשים לפנות למומחה משפטי כאשר מדובר ביישוב סכסוך במשפחה מתוך חשש בינאישי מסוים להרע את המצב המשפחתי, אך למעשה הפנייה לעורך דין המומחה בירושה וצוואות עשויה דווקא להרגיע את הרוחות, ולהתייחס באופן ענייני לנושא כה טעון. יש לזכור כי כאשר בנאדם נפטר לקרוביו יש זכויות לגבי רכושו, ולמרות הקושי הרגשי שעלול להיווצר לאור השקפות או תחושות שונות בין אנשי המשפחה, תמיד צריך לחזור לחוק ולראות מה הוא מציע.

עורכי דין שעובדים בתחום זה עלולים להיתקל בכל מיני מחלוקות לא פתורות בין אנשי המשפחה, במוטיבציה לפעול או להימנע מפעולה משפטית לאור חוזק הקשרים הבינאישיים, ולא מעט אשמה וכעס מעורבים בנושא. עורכי דין בתחום חייבים לפעול בצורה רגישה, ולהיות מודעים להשלכות שבני המשפחה עלולים לעשות עליהם או אחד על השני, בין אם מדובר באידיאליזציה או בדה-וליואציה. לאור האמור, לעיתים יש מקרים בהם העורך דין בתחום של ירושה וצוואה נתפס כדמות המושיע- הוא זה שיעזור לצדק לצאת לאור ולממש את רצון המוריש וזכויות היורשים האמיתיים. מצד שני- יש מקרים בהם עורך הדין נתפס כזה שמחריב את הסדר הטוב שהיה צריך להיות, והחוקים מואשמים כלא צודקים א-פריורית.


 
 

דירוג : starstarstarstarstar | 1 צפיות ייחודיות | דווח למערכת על מאמר לא תקין

תגובות בפייסבוק


תגובות באתר :

לא נמצא


אנא מלא את כל השדות

כותרת:


תגובה:


אימות:
Captcha כתוב את הטקסט

שת"פ

© כל הזכויות שמורות like2.co.il · שיתופי פעולה