שלום אורח, התחבר | הרשם | התחבר דרך פייסבוק 12
12

החברים בפייסבוק

תגיות נפוצות

אנחנו במספרים

קטגוריות: 28
נושאים: 181
משתמשים: 2588
מאמרים: 7627
Like: 59
מאמרים -> חוק ומשפט -> דיני ירושה
הוסף עכשיו מאמר למדור :
דיני ירושה
 

ידועים בציבור – דאגו להגן על הזכויות שלכם


מיכל ז

מיכל ז

 
 

אם בעל או רעיה נפטרים הרכוש שלהם עובר לצד השני ולילדים באופן אוטומטי אם אין צוואה שאומרת לחלק את הירושה אחרת. מה לגבי ירושה של בני זוג שאינם נשואים? זוגות שלא התחתנו יכולים לקבל מעמד של ידועים בציבור אם הם מצליחים להוכיח בבית המשפט שהם מנהלים משק בית משותף וחיי משפחה מלאים.

גם אם הוכיחו את היותם ידועים בציבור בבית משפט, כדאי שזוגות אלו יכינו את כל המסמכים הנדרשים כדי להגן על הזכויות שלהם. אם ירושה היא הנושא המרכזי שמטריד את מנוחתם של הזוגות האלו, רצוי שיכינו צוואה כדי שחס וחלילה לא יקרה מצב שרכוש של אחד הצדדים שנפטר לא ילך באופן אוטומטי לצד השני ואל הילדים, אם יש להם ילדים.

יש להכין צוואה עם עורך דין שמתמחה בהכנת מסמכים מסוג זה. בצוואה מצהיר אדם איך הוא רוצה שיחולק הרכוש שלו כאשר יצא מן העולם וכל עוד המסמך הוכן לפי החוק הוא בעל תוקף בבית המשפט וצריך לחלק את הרכוש של הנפטר לפי מה שנאמר בה.

צוואה להסדרת ירושה היא מסמך שרצוי להכין על כל מקרה, אך בעיקר אם מדובר בזוגות ידועים בציבור אשר חוששים ממה שעתיד לקרות במידה ואחד מהם ימות.

כל עוד ידועים בציבור הוכיחו את המעמד הזה בבית המשפט, ירושה של אחד מהצדדים תתחלק באופן אוטומטי לצד השני, זאת במידה ומעמדם אושר. במידה ואחד הצדדים לא מעוניין שכל רכושו ילך אל הצד השני, גם כאן צוואה היא קריטית.

עוד מסמך הקשור לענייני כספים שרצוי שזוגות ידועים בציבור יכינו נקרא הסכם ממון. כמו צוואה שמסדירה ירושה בטרם עת, הסכם ממון נועד להסדיר חלוקת רכוש בין בני הזוג בטרם עת, אך במקרה זה מדובר במקרה של פרידה או גירושין.

בהסכם ממון ידועים בציבור וזוגות לפני חתונה מצהירים איך הם רוצים שהרכוש שלהם יתחלק ביניהם במידה ייפרדו. קובעים במסמך מה מהרכוש הוא אישי ואיזה חלק משותף. הרכוש האישי יישאר בידי כל אחד מהצדדים ורכוש משותף יתחלק ביניהם באופן שווה ומוחלט. בנוסף, אפשר להסדיר בהסכם מה יהיה תשלום המזונות שישלם אחד הצדדים במידה ויהיו להם ילדים.


 
 

דירוג : starstarstarstarstar | 0 צפיות ייחודיות | דווח למערכת על מאמר לא תקין

תגובות בפייסבוק


תגובות באתר :

לא נמצא


אנא מלא את כל השדות

כותרת:


תגובה:


אימות:
Captcha כתוב את הטקסט

שת"פ

© כל הזכויות שמורות like2.co.il · שיתופי פעולה