שלום אורח, התחבר | הרשם | התחבר דרך פייסבוק 12
12

החברים בפייסבוק

תגיות נפוצות

אנחנו במספרים

קטגוריות: 28
נושאים: 181
משתמשים: 2569
מאמרים: 7613
Like: 59
מאמרים -> חוק ומשפט -> דיני ירושה
הוסף עכשיו מאמר למדור :
דיני ירושה
 

ירושות


David
 
 

דיני ירושות – דעו את החוק

על פי החוק במדינת ישראל, כשנפטר לא משאיר אחריו צוואה, הממון והרכוש שלו עוברים ליורשים המוגדרים על פי חוק – חוק שנקבע בראש ובראשונה על פי קרבת דם לנפטר. יש לכך כללים ברורים מאד, והם מושתתים על שוויון ויחס הוגן למקרה. מובן שהחוק לא מתחשב במקרים יוצאי דופן, והוא לא נושא פנים. לכן, אם אתם מעוניינים כתיבת צוואה, או שאתם עתידים לרשת מישהו בעתיד, חשוב ללבן את על העניינים הללו מראש – מבלי להשאיר מקום לפרצות בגדר. זכרו כי כשמדובר בסכומי כסף גדולים, וכשאנשים זקוקים להם כמו אוויר לנשימה, הם מסוגלים להתייחס זה לזה, גם אם יש ביניהם קרבה משפחתית ונפשית – בצורה לא הוגנת ולא מתחשבת.

היעזרו בשירותיו של עורך דין

בין אם אתם בטוחים שלא יקרו "תקלות", ובין אם לא - עורך דין המומחה לענייני ירושות יעשה לכם סדר בבלאגן. לאיש מקצוע כזה יש בדרך כלל ותק וניסיון שאין שני לו, וכדאי מאד להקשיב לעצות שהוא נותן. עורך הדין יוכל לנסח איתכם את צוואה, מאחר והוא ניסח צוואות רבות במהלך הקריירה שלו, וכן הוא יוכל לסייע לכם במציאת פרצות במקרה של צוואה כתובה, אם אתם היורשים. אין כל חשש מלדבר על הנושאים הללו בפתיחות לפני המוות, שכן אף אחד לא היה רוצה לדעת כי בגללו מתחוללות מלחמות ומריבות. ירושות הן תחום ענף ורחב מאד, וכדי ללמוד אותו דרוש זמן רב. עורך הדין המומחה חייב להיות בקיא בכל אחד ואחד מהניו-אנסים הקטנים, ולדאוג לכך שרצונו של כותב הצוואה ימומש במלואו. מומלץ מאד להשקיע בעורך דין טוב, בעל שם ומוניטין – שיידע לעשות עבורכם את העבודה על הצד הטוב ביותר.

לעשות צדק

כשנשמעת המילה "ירושה", הרבה אנשים חושבים על  האפשרות הכלכלית הרבה הגלומה בכך – מענק כספי גדול שנכנס לפתע, והזדמנות לממש את החלום שרציתם לממש כל כך הרבה זמן: לשפץ את הבית, לפתוח בתכנית חסכון או לטייל בחוץ לארץ. אבל חשוב להבין שכשעוסקים בענייני ירושות, יש כמה צדדים בסיפור, וחייבים להתחשב בכולם. מלבד זאת, לא בריא "לבנות" על סכום כסף ולהיתלות בו כאילו זוהי התקווה היחידה, אלא יש לחסוך ולקחת אחריות גם בשאר תחומי החיים, ובזמנים אחרים. כך, כשתגיעו למצב בו אתם מקבלים ירושה, לא תשתגעו מכך ותבזבזו את כל מה שקיבלתם, כל שכן לא תילחמו עליה עד חורמה והגעה לבית משפט בשל כך.


 
 

דירוג : starstarstarstarstar | 3 צפיות ייחודיות | דווח למערכת על מאמר לא תקין

תגובות בפייסבוק


תגובות באתר :

לא נמצא


אנא מלא את כל השדות

כותרת:


תגובה:


אימות:
Captcha כתוב את הטקסט

שת"פ

© כל הזכויות שמורות like2.co.il · שיתופי פעולה