שלום אורח, התחבר | הרשם | התחבר דרך פייסבוק 12
12

החברים בפייסבוק

תגיות נפוצות

אנחנו במספרים

קטגוריות: 28
נושאים: 181
משתמשים: 2588
מאמרים: 7627
Like: 59
מאמרים -> חוק ומשפט -> דיני ירושה
הוסף עכשיו מאמר למדור :
דיני ירושה
 

סוגי הצוואות השונות


אקסטרה קידום אתרים http://www.seo-extra.co.il/

אקסטרה קידום אתרים

 
 

החוק לענייני ירושה במדינת ישראל מכיר בארבעה סוגים שונים של צוואות. אדם המבקש לערוך את צוואתו יכול לבחור מבין ארבעת הסוגים השונים ואלו צוואה בכתב יד, צוואה בעדים, צוואה בפני רשות וצווה בעל פה (בנסיבות המפורטות בחוק). מה מאפיין כל סוג של צוואה, במה הן שונות האחת מן השנייה? 

צוואות בכתב יד

החוק בישראל (סעיף 19 לחוק הירושה) מכיר בצוואה הכתובה בכתב ידו של המצווה ללא עדים. על הצוואה להיות כולה כתובה בכתב ידו של המצווה ובה יפורט רצונו לאחר מותו ככל הנוגע לרכושו. צוואה מסוג יש חייבת להיות חתומה בחתימתו של המצווה ויש לרשום עליה את תאריך עריכתה. יש לציין כי קיום צוואה מסוג זה עשוי להיות בעייתי ולאומת סוגי הצוואות האחרונות קל יותר לערער על סיבות ונסיבות כתיבתה.

צוואות בעדים

החוק מכיר גם בצווה בעדים בנוסף לצוואה בכתב יד. כלומר, צוואה הכתובה על ידי המצווה ועליה חתומים שני עדים לאחר שהמצווה הצהיר בפניהם כי זו צוואתו . העדים יחתמו בכתב ידם על גבי הצוואה. יש לציין כי חשוב להקפיד בעת עריכת צוואות מסוג זה כי העדים לא יהיו יורשים פוטנציאלים או בעלי עניין כלשהו בצוואה.

צוואה בפני רשות

החוק מתיר לאדם להכתיב צוואתו או להגישה בכתב בפני שופט, רשם לענייני ירושה, רשם של בית המשפט, חבר בית דין דתי או נוטריון. הצוואה כפי שנכתבה תוקרא על ידי האדם אליה היא מוגשת והמצווה יצהיר בפניו שנית כי זו צוואתו. יש לציין כי צוואה מסוג זה נחשבת "בטוחה" יותר מאשר צוואות בכתב יד או צוואות בפני עדים וקשה לערער עליה לאחר לכתו של המצווה.

צוואה בעל פה

כאשר אדם רואה עצמו כמי שניצב בפני מוות או נוטה למות הוא רשאי להכתיב את צוואתו האחרונה לשני עדים בעל פה. העדים ירשמו את צוואתו של האדם ויחתמו עליה כעדים. לצוואות מסוג זה יתווספו פרטי הכתבת הצוואה והנסיבות שהובילו להכתבתה. את הצוואה הכתובה והחתומה יגישו העדים לרשם לענייני ירושה מוקדם ככל האפשר. יש לציין כי שני העדים חייבים להיות דוברי שפתו של המצווה וכי במידה והמצווה נותר בחיים חודש ימים לאחר עשיית הצוואה היא נחשבת לבטלה.


 
 

דירוג : starstarstarstarstar | 1 צפיות ייחודיות | דווח למערכת על מאמר לא תקין

תגובות בפייסבוק


תגובות באתר :

לא נמצא


אנא מלא את כל השדות

כותרת:


תגובה:


אימות:
Captcha כתוב את הטקסט

שת"פ

© כל הזכויות שמורות like2.co.il · שיתופי פעולה