שלום אורח, התחבר | הרשם | התחבר דרך פייסבוק 12
12

החברים בפייסבוק

תגיות נפוצות

אנחנו במספרים

קטגוריות: 28
נושאים: 181
משתמשים: 2588
מאמרים: 7627
Like: 59
מאמרים -> חוק ומשפט -> דיני ירושה
הוסף עכשיו מאמר למדור :
דיני ירושה
 

עשיית צוואה בפני נוטריון


עמית ורד

עמית ורד הינו עו"ד נוטריון ומגשר מוסמך. בעלים של משרד עורכי דין בראשון לציון אשר נוסד בשנת 1998. המשרד עוסק בתחום אזרחי-מסחרי ומעניק ללקוחותיו שירותים משפטיים ברמה מקצועית גבוהה ביותר, עאג דגש על יחס אישי. התמחויות המשרד הן, בין היתר, בתחום מקרקעין ומיסוי נדל"ן, גירושין ומעמד אישי (כולל עריכת צוואות, טיפול בירושות, ניהול הליךגישור גירושין, עריכת הסכם גירושין, הסכם ממון, ועוד), דיני חוזים ועריכת הסכמים והתקשרויות שונים, ייצוג במסגרת תיקי תביעות בבתי משפט. בנוסף, המשרד מספק סל שירותים נוטריונים בראשון לציון והמרכז באופן מקצועי ומהיר, לרוב מהיום להיום. 

 
 

צוואה בפני נוטריון

מהי צוואה?

צוואה הינה מסמך משפטי בו אדם מצווה מה יקרה לרכושו וכיצד יחולק לאחר פטירתו. צוואה הינה מסמך חשוב מעין כמותו מאחר ומתייחסת לכל רכושו של אדם ובכך מדובר ב"עסקה" גדולה וחשובה, במיוחד כאשר עסקינן באירוע כואב של פטירת אדם, המעוניין להותיר לקרוביו ויקיריו את רכושו. לכן, יש לנסח צוואה בזהירות ורגישות רבה ואין כאן מקום לטעויות, שכן לא ניתן להעיר את המת ולשאול אותו על רצונו, במקרה שנוצרת מחלוקת או פרשנויות שונות לצוואה.

יש מספר סוגי צוואות לפי החוק הישראלי - צוואה בכתב יד, צוואה בפני עדים, צוואה שכיב מרע בעל-פה וצוואה בפני רשות, אותה ניתן לערוך בפני נוטריון. צוואה בפני נוטריון הינה מאוד מומלצת, מאחר וכאמור מדובר במסמך חשוב ויש לתת את הדעת על עריכתו אצל עורך דין שהינו גם נוטריון עם ותר וניסיון בתחום צוואות, אשר בהיותו נוטריון מוסמך לאשר צוואה באופן חוקי, ללא צורך בעדים נוספים.

מהי צוואה בפני נוטריון?

לנוטריון סמכויות רבות, מדובר בעורך דין בעל לפחות 10 שנות ניסיון פרקטי שקיבל רישיון נוטריון ממשרד המשפטים, לאחר הליך בדיקה קפדני ביותר ועמד בכל מיני תנאים של יושר, ניסיון, עבר פילי ללא רבב, קורס נוטריונים ומצאוהו כשיר לכהן כנוטריון במדינת ישראל.

סמכויות הנוטריונים קבועות בחוק הנוטריונים, התשל"ו-1976, כאשר אחת מהחשובות ביותר היא הסמכות לאשר צוואה. צוואה בפני נוטריון מהווה"צוואה בפני רשות", כלומר יש לה תוקף משפטי חזק בהרבה לעומת צוואה רגילה, כאילו נעשתה בפני שופט. צוואה בפני נוטריון תקבל אמינות רבה במידה ותהיה מחלוקת לגבי הצוואה לאחר מות המוריש.

הצוואה תנוסח והמצווה יחתום עליה לאחר שנוטריון יוודא כי המצווה חתם מרצונו החופשי והבין בדיוק את משמעות הצוואה. הנוטריון יתרשם כי המצווה מבין ביטב את המסמך עליו הוא חותם וכי מצבו הרפואי והגופני מאפשר לו לעשות כן, אחרת יידרוש ממנו להציג אישור רפואי מתאים.

תעריף צוואה בפני נוטריון הינו אחיד וקבוע לכל נוטריון הפועל בישראל. זהו תעריף החל על כל הנוטריונים ללא יוצא מן הכלל. התעריף נכון לשנת 2011 הוא בגין אישור צוואה אחת ע"ס 260 ש"ח בתוספת מע"מ כחוק.

היתרונות של עשיית צוואה בפני נוטריון

כאמור, צוואה בפני נוטריון הינה מסמך משפטי שהינו בעל תוקף כאילו נעשה בפני שופט לכל דבר וענין. כולמר, המחוקק נתן לנוטריונים הסכמכות והאמון לאשר צוואות ואישור זה בעל משמעות רבה ביותר, ככל שתתעורר בעתיד מחלוקת לגבי הצוואה - יראו אותה תקפה ורק בנסיבות נדירות ביותר יהא ניתן לבטלה.

 


 
 

דירוג : starstarstarstarstar | 0 צפיות ייחודיות | דווח למערכת על מאמר לא תקין

תגובות בפייסבוק


תגובות באתר :

לא נמצא


אנא מלא את כל השדות

כותרת:


תגובה:


אימות:
Captcha כתוב את הטקסט

שת"פ

© כל הזכויות שמורות like2.co.il · שיתופי פעולה