שלום אורח, התחבר | הרשם | התחבר דרך פייסבוק 12
12

החברים בפייסבוק

תגיות נפוצות

אנחנו במספרים

קטגוריות: 28
נושאים: 181
משתמשים: 2588
מאמרים: 7627
Like: 59
מאמרים -> חוק ומשפט -> דיני ירושה
הוסף עכשיו מאמר למדור :
דיני ירושה
 

צו ירושה


danielaei
 
 

 

החיים יכולים לתפוס אותנו לא מוכנים. למשל, לא עלינו, כשאדם קרוב אלינו נפטר. לצד הצער והכאב, הוא הותיר אחריו ירושה המיועדת עבורנו. אז מה עכשיו?

הגשת בקשה לצו ירושה בלשכת הרשם לענייני ירושה
יש יתרון גדול בכתיבת מסמך ירושה. מסמך זה מונע סכסוכים בנוגע לאופן חלוקת העיזבון בין היוקשים, שכן צוואה שנכתבה בהתאם לחוק היא מחייבת. לכן, על מנת לקבל את המובטח לנו במכתב הירושה של המנוח באופן רשמי, עלינו להגיש בקשה לקבלת המסמך לרשם לענייני ירושה.

לשכות רשם לענייני ירושה פועלות במספר ערים בארץ: תל אביב, חיפה, נצרת עילית, ירושלים ובאר שבע. אפשר להגיע לכל אחת מהן באופן פיזי ולהגיש את הבקשה לפקידי הקבלה במקום. אופציה אחרת היא לשלוח את הבקשה בדואר ישראל ללשכות, בשלושה העתקים. רצוי שתדעו: כל הפעולות המתבצעות על ידי לשכת הרשמים חייבות בתשלום של אגרה, בעזרת טפסים מיוחדים אותם מקבלים בלשכות. את האגרה יש לשלם עוד לפני הגשת הבקשה.

עובדי לשכות הרשמים בודקים עבורנו האם קיימת צוואה נוספת שהנפטר הפקיד בעבר. הבדיקה נעשית כדי להיות בטוחים שהגשת הבקשה אכן קבילה ויכולה להתממש. תפקיד נוסף של עובדי הלשכות הוא לדאוג לפרסם הודעה בנוגע להגשת הבקשה באמצעי המדיה השונים. שלב זה הכרחי כיוון שאם יש מישהו שיש לו התנגדות כלשהי למימוש הצוואה – הוא יוכל להגיש התנגדות לבקשות אלה בלשכת הרשם, על מנת לפתוח דיון משפטי בנושא.

משך הזמן לקבלת הירושה לאחר פטירת אדם
לאחר קבלת צו ירושה, ובהנחה ולא מדובר בבקשה בעלת קושי מסוים, משך הזמן ממועד הגשת הבקשה ועד למתן הירושה בפועל נע בין חודש לחודשיים.

קושי בקבלת הירושה
במידה ונמצאת בלשכת הרשם צוואה של הנפטר, ובה הוראה מפורשת להוריש את נכסיו לאדם אחר ממגיש הבקשה, או שקיים תיק ובו כתובות הנחיות אחרות, עוברת הבקשה לקבלת צו ירושה להחלטתו של בית המשפט לענייני משפחה. בבית המשפט השופטים מכריעים על פי כל המסמכים והנתונים המצויים בידיהם.

הגשת בקשה לקבלת צו ירושה היא פעולה שהיא לכאורה פשוטה. אבל פעולה זו עלולה להיות מורכבת למדי במידה שמוגשות התנגדויות או שנמצאת צוואה מוקדמת שהפקיד הנפטר. לכן, כדאי מאוד לבצע את כל הפעולות האמורות תוך ליווי של עורך דין, אשר יבטיח ביצוע של כל הפעולות הדרושות ואת קבלתו של צו הירושה


 
 

דירוג : starstarstarstarstar | 2 צפיות ייחודיות | דווח למערכת על מאמר לא תקין

תגובות בפייסבוק


תגובות באתר :

לא נמצא


אנא מלא את כל השדות

כותרת:


תגובה:


אימות:
Captcha כתוב את הטקסט

שת"פ

© כל הזכויות שמורות like2.co.il · שיתופי פעולה