שלום אורח, התחבר | הרשם | התחבר דרך פייסבוק 12
12

החברים בפייסבוק

תגיות נפוצות

אנחנו במספרים

קטגוריות: 28
נושאים: 181
משתמשים: 2355
מאמרים: 7348
Like: 59
מאמרים -> חוק ומשפט -> דיני ירושה
הוסף עכשיו מאמר למדור :
דיני ירושה
 
בית המשפט קיבל את טענות עורכי הדין ורד כהן ורענן בר-און , ןפסק לטובתו של הבן היורש את כל רכושה של אמו המנוחה. שני אחיו של הבן היורש לא יקבלו דבר מרכוש אמם, ואף ישלמו הוצאות משפט לבן היורש. 
המשך קריאה
אין אם יודע את יומו. אף אחד לא אוהב להרהר ביום מותו. צוואה הינה מסמך חשוב מעין כמותו, בה אדם מחליט כיצד יחולט רכושו לקרובים ביותר אליו. יש כל מיני דרכים לעשות צוואה, המאמר מתייחס לעריכת צוואה בפני נוטריון, כיצד מבצעים ומההיתרונות של צוואה בפני נוטריון, לעומת סוגי צוואה אחרים.
המשך קריאה
ידועים בציבור הם בעלי מעמד מעט בעייתי בעיניי החוק ולכן כדאי שיכינו את כל המסמכים השונים הקשורים לענייני רכוש ולנושאים אחרים כדי להגן על הזכויות שלהם. צוואה היא אחד המסמכים שכדאי לזוגות אלו להכין כדי לוודא חלוקת ירושה שתתבצע לפי החוק.
המשך קריאה
חוק- החולה הנוטה למות- חוקק ב-2005 ותקף לגבי חולים סופניים שהפרוגנוזה שלהם היא תקופת חיים צפויה של פחות מחצי שנה. החוק מתיר לחולה הסופני לבחור לא לקבל טיפול רפואי שגורם לו סבל, וככל הנראה כבר אינו יכול להביא תועלת רבה. החלטת החולה על אי קבלת טיפול רפואי במצבים אלו צריכה להיעשות מתוך שיקול דעת ומתוך בחירה, ולרוב, כשהמטופל כבר נמצא כבר במערכת הרפואית לא ניתן לדבר על שיקול דעת אמיתי.
המשך קריאה
עורכי דין שעובדים בתחום זה עלולים להיתקל בכל מיני מחלוקות לא פתורות בין אנשי המשפחה, במוטיבציה לפעול או להימנע מפעולה משפטית לאור חוזק הקשרים הבינאישיים, ולא מעט אשמה וכעס מעורבים בנושא. עורכי דין בתחום חייבים לפעול בצורה רגישה, ולהיות מודעים להשלכות שבני המשפחה עלולים לעשות עליהם או אחד על השני, בין אם מדובר באידיאליזציה או בדה-וליואציה.
המשך קריאה
האם שידוכים הם עול חברתי או מצווה שיש לשמרה?
המשך קריאה
הכתובה הינה מסמך בעל צביון משפטי לכל הדעות, אשר ניתנת לכלה ביום חתונתה, ובמעמד הקידושין ומטרתה להגן על האישה מפני גירושה או מות הבעל. בכתובה חותם הנושא אותה לאישה על סכום אשר ימסור לאישה במידה ויחליט לגרש אותה מעליו באחד מהימים, וכן, היא מחייבת גם במידה ובעליה נפטר.
המשך קריאה
<< הדף הקודם 11-17 מתוך 17

שת"פ

© כל הזכויות שמורות like2.co.il · שיתופי פעולה