שלום אורח, התחבר | הרשם | התחבר דרך פייסבוק 12
12

החברים בפייסבוק

תגיות נפוצות

אנחנו במספרים

קטגוריות: 28
נושאים: 181
משתמשים: 2588
מאמרים: 7627
Like: 59
מאמרים -> חוק ומשפט -> דיני ירושה
הוסף עכשיו מאמר למדור :
דיני ירושה
 

צוואה בחיים


עדי כהן

סטודנטית לתואר שני לפסיכולוגיה, עובדת בינתיים בתחום של קידום אתרים , ומפנטזת על קניית ספה איכותית לרגל המומחיות שלא נראית באופק. בינתיים עסוקה ב מיתוג בלתי פוסק של עצמי ונהנית לכתוב. מבקשת להכריז על זכויות יוצרים שמורות למילותיי.

 
 

לרוב אנו מתקשים להגות במותינו, זאת מאחר והמחשבה על הסוף שלנו היא קשה להכלה ועלולה לפעם בנו חרדה רבה. אפילו ה מיתוג של המוות בסרטים עלול לגרום לנו חוסר נוחות. לצד כך, עלינו לזכור כי אי הגות בסוגיית המוות לא מאפשרת לנו באמת בחירה שקולה לגבי הפרוצדורות הרפואיות שאנו מעוניינים שיפעילו עלינו במידה ונהיה בסכנת חיים. למשל, חולה שלא בהכרה, שמקבל הנשמה והזנה דרך עירוי תוך ורידי אינו בר דעת וצלול, ואינו יכול להביע את אי רצונו להמשך טיפול רפואי. בני משפחתו נמצאים במקום לא פשוט גם כן- הם מצד אחד מעוניינים שהטיפולים יימשכו לשם הגדלת הסיכוי שיקירם יבריא, ומצד שני- הם כואבים את האפשרות שיקירם סובל. יחד עם המערכת הרפואית לרוב בני המשפחה ממשיכים להאמין ולבקש את טיפולי החייאה למרות האמביוולנטיות, שעלולה לגרור גם אשנה.

חוק- החולה הנוטה למות- חוקק ב-2005 ותקף לגבי חולים סופניים שהפרוגנוזה שלהם היא תקופת חיים צפויה של פחות מחצי שנה. החוק מתיר לחולה הסופני לבחור לא לקבל טיפול רפואי שגורם לו סבל, וככל הנראה כבר אינו יכול להביא תועלת רבה. החלטת החולה על אי קבלת טיפול רפואי במצבים אלו צריכה להיעשות מתוך שיקול דעת ומתוך בחירה, ולרוב, כשהמטופל כבר נמצא כבר במערכת הרפואית לא ניתן לדבר על שיקול דעת אמיתי.

כל האנשים ללא קשר לגילם יכולים להקלע למצוקות גופניות קשות: אשה עם אנורקסיה שמתדרדר מצבה הגופני, אדם שנקלע ל תאונת דרכים , בדיקת איידס שיצאה חיובית. אי לכך, מומלץ לאנשים ללא קשר לגילם לערוך צוואה בחיים או מתן הוראות רפואיות מקדימות, ובהם לפרט על טיפולים שהיו רוצים לקבל ובאיזה מצב, ואילו טיפולים היו רוצים להימנע מהם. זהו מסמך משפטי לכל דבר, והוא צריך להיחתם על ידי שני עדים שאינם בני משפחתו של המצווה. כמו כן, על מנת לחזק את מהימנות של מסמך זה כדאי לצרף חוות דעת של רופא מזמן חתימת הצוואה, ואשר הוא המעיד על צלילות דעתו של האדם. במקרים מורכבים מומלץ לפנות ל עו”ד צוואה–   עורך דין העוסק בתחום של עריכת צוואות המומחה בתחום.


 
 

דירוג : starstarstarstarstar | 2 צפיות ייחודיות | דווח למערכת על מאמר לא תקין

תגובות בפייסבוק


תגובות באתר :

לא נמצא


אנא מלא את כל השדות

כותרת:


תגובה:


אימות:
Captcha כתוב את הטקסט

שת"פ

© כל הזכויות שמורות like2.co.il · שיתופי פעולה