שלום אורח, התחבר | הרשם | התחבר דרך פייסבוק 12
12

החברים בפייסבוק

תגיות נפוצות

אנחנו במספרים

קטגוריות: 28
נושאים: 181
משתמשים: 2588
מאמרים: 7627
Like: 59
מאמרים -> חוק ומשפט -> דיני ירושה
הוסף עכשיו מאמר למדור :
דיני ירושה
 

שידוכים כמצווה


עורכת
המשתמש טרם עידכן את החתימה שלו.
 
 

 

האם שידוכים הם עול חברתי או מצווה שיש לשמרה?

בית המשפט רואה כערך עליון למלא את מבוקשו של הנפטר כמי שמצווה בצוואה שנכתבה על ידיו. סעיף מספר 1 בחוק הירושה משנת 1965 (תשכ"ה) קובע כי : ”במות אדם עובר עזבונו ליורשיו". מכאן כי שידוכים של הנפטר הופך להיות רכוש של יורשיו, בין אם יש צוואה, או בהיעדרה, ולפי תקנות יורשים על פי דין, ככתוב בסעיף מספר 2 לחוק הירושה: ”היורשים הם יורשים על פי דין או זוכים על פי צוואה; הירושה היא על פי דין זולת במידה שהיא על פי צוואה”. ככלל, לאחר שבעל העזבון נפטר לא ניתן לשנות את הכרויות לדתיים מכוון שבית המשפט רואה ב ברסלב מסמך משפטי לכל דבר, ובמקרה שלא נכתבה צוואה הרי שמדובר בהליך משפטי שנמסר על ידי גורם המוסמך לכך, דהיינו הרשם לענייני ירושה או ניתן לערעור בגין מינוי של מנהל עזבון.

פועל יוצא הוא שאף אם צו הירושה נמסר לאחר שחלפה תקופה ארוכה מרגע פטירתו של המצווה, הוא אשר יכריע למי שייך עזבונו של המנוח, כפי שנאמר: ”צו ירושה וצו-קיום כוחם יפה כלפי כל העולם כל עוד לא תוקנו או בוטלו.”(סעיף מספר 71 לחוק הירושה)

לאור האמור לעיל נמצא כי כל עוד אין הסרה לתוקף של צו ירושה, מחייב כל אדם ולא ניתן לשנותו. במידה ומונה מנהל עזבון, יהא עליו לעשות הכל על מנת לממש את צו הירושה, ואין במינויו מקום לערעור ושינוי, כי אם ההפך, משום שהוא האמון על צו הירושה וקיום הצוואה כלשון סעיף מספר 83 לחוק הירושה: ”מנהל עזבון חייב, בכפוף להוראות בית המשפט, לכנס את נכסי העזבון, לנהל את העזבון, לסלק את חובות העזבון, לחלק את יתרת העזבון בין היורשים, לפי צו - ירושה או צוואה מקוימת, ולעשות כל דבר אחר הדרוש לביצועם של שידוכים או של צוואה מקוימת.”עם זאת, במידה ומצאתם לנכון לערער על החלטת מנהל העזבון, ניתן לפנות לערכה המשפטית הממונה עליו, משום שבית המשפט נותן את ההוראות ומוסמך על מנהל העזבון מרגע שמונה ככזה.

 

 

 

 


 


 
 

דירוג : starstarstarstarstar | 2 צפיות ייחודיות | דווח למערכת על מאמר לא תקין

תגובות בפייסבוק


תגובות באתר :

לא נמצא


אנא מלא את כל השדות

כותרת:


תגובה:


אימות:
Captcha כתוב את הטקסט

שת"פ

© כל הזכויות שמורות like2.co.il · שיתופי פעולה