שלום אורח, התחבר | הרשם | התחבר דרך פייסבוק 12
12

החברים בפייסבוק

תגיות נפוצות

אנחנו במספרים

קטגוריות: 28
נושאים: 181
משתמשים: 2475
מאמרים: 7519
Like: 59
מאמרים -> חוק ומשפט -> דיני מיסים
הוסף עכשיו מאמר למדור :
דיני מיסים
 

עוסק מורשה


ינאי אמיר

משרד רואה חשבון ינאי אמיר מעניק שירותי חשבונאות ומיסוי.

הקמת סטארט אפ

 
 

עוסק מורשה מוגדר בחוק מס ערך מוסף התשל"ו - 1975 לפיו עוסק מורשה הינו עוסק אשר נרשם המשרדי מס ערך מוסף כאדם אשר מוכר מוצר או נותן שירות. אי לכך נדרש להרשם בסניפי מע"מ בכדי להיות עוסק מורשה.

עולה השאלה האם אדם המוכר מוצרים או נותן שירותים אשר לא נרשם בסניפי מס ערך מוסף האם אינו נחשב כעוסק מורשה וכתוצאה מכך לא חלה עליו חובת הדיווח אשר חלה על עוסק מורשה, לאור כך ניתן לחשוב כי אי רישום לצרכי מע"מ עשוי לפתור נישומים מחובת הדיווח. אך לא כך הדבר אי רישום של עוסק מורשה במשרדי מס ערך מוסף עשויה להחשב כעבירה פלילית. כמו כן רשויות המס אינן מוותרות על המס אשר חייב העוסק אל אף היותו ואינו נרשם.

לכן אדם אשר מוכר מוצרים או נותן שירותים במהלך עסקיו ראוי שיפנה לרשויות המס, מס ערך מוסף ומס הכנסה טרם תחילת פעילותו על מנת למנוע מצב בו הנישום מסתבך עם הרשויות.

עוסק מורשה חייב לנהל ספרים בהתאם לסוג העסק שלו, מחזור עסקו ומספר העובדים שהוא מעסיק, הוראות ניהול ספרים כוללים כללים לפיהם לכל סוג עסק קיימים שיטות ניהול ספרים יחודית לו, אך לצורך הפשטות נקבע כי ככל שמחזור הפעילות של העסק עולה נדרש מבעל העסק לנהל את ספריו לאופן דווקני יותר במטרה שרשויות המס יוכלו לעקוב אחר פעילות העסק. 

עוסק מורשה חייב בדיווח למס ערך מוסף בדוח התקופתי שלו בהתאם לסך העסקאות שלו והתשומות שלו. כלומר הדיווח התקופתי של העוסק המורשה נדרש העוסק המורשה לשלם מס עסקאות בגין כל עסקאותיו החייבות ומנגד הינו רשאי לדרוש מס תשומות בגין רכישותיו שבוצעו באותה תקופה. תשלום המע"מ נעשה בנטו כלומר מע"מ עסקאות בניכוי מע"מ תשומות.

כמו כן על העוסק מורשה חלה חובת דיווח מקדמות למס הכנסה, תשלום דמי ביטוח לאומי הגשת דוחות שנתיים למס הכנסה לשם דיווח על כל הכנסותיו של העוסק המורשה בשנת המס והגשת הצהרת הון בהתאם לדרישת מנהל רשות המיסים. לאור כך מומלץ לפנות לייעות מקצועי אשר עשוי לסייע לכם בניהול פעילותכם העסקית.


 
 

דירוג : starstarstarstarstar | 1 צפיות ייחודיות | דווח למערכת על מאמר לא תקין

תגובות בפייסבוק


תגובות באתר :

לא נמצא


אנא מלא את כל השדות

כותרת:


תגובה:


אימות:
Captcha כתוב את הטקסט

שת"פ

© כל הזכויות שמורות like2.co.il · שיתופי פעולה