שלום אורח, התחבר | הרשם | התחבר דרך פייסבוק 12
12

החברים בפייסבוק

תגיות נפוצות

אנחנו במספרים

קטגוריות: 28
נושאים: 181
משתמשים: 2475
מאמרים: 7519
Like: 59
מאמרים -> חוק ומשפט -> דיני מיסים
הוסף עכשיו מאמר למדור :
דיני מיסים
 

עוסק פטור או עוסק מורשה


ינאי אמיר

משרד רואה חשבון ינאי אמיר מעניק שירותי חשבונאות ומיסוי.

הקמת סטארט אפ

 
 

עוסק פטור או עוסק מורשה ? מה ההבדלים בנייהם ומה המשמעות לבחירה בכל אחת מהן, במאמר זה ננסה לפרט כיצד עליכם להתאגד בעת פתיחת עסק האם כיחידים או אפילו להקים חברה, כל התשובות הללו עשויות לסייע לך אם אתה בשלבי הקמת עסקך.

עוסק פטור , עוסק מורשה או חברה? לצורך כך נגדיר את המושגים 

עוסק פטור, הינו עוסק מוגדר בחוק מס ערך מוסך לפיו אדם יחיד המעוניין להקים עסק אך מחזור עסקו אינו עולה על תקרת הכנסות המפורטת בחוק (בשנת 2013 - 77,993 ש"ח ובשנת 2014 - 79,482 ש"ח) יוכל להתאגד כעוסק פטור, המשמעות היא כי עוסק זה הינו פטור מתשלום מע"מ עסקאות על הכנסותיו החייבות, אולם חוק מע"מ קבע כי אדם אשר פטור מתשלום מס ערך מוסך לא יוכל לדרוש מע"מ תשומות בגין רכישותיו. ומשכך יצר המחוקק צורת התאגדות פשוטה לצרכי מע"מ לשם עידוד אנשים להקים עסקים ולצורך הפשטות. כמו כן, קבע המחוקק מספר עוסקים אשר אינם יכולים לשמש כעוסק פטור על כך נפרט במאמר אחר.

עוסק מורשה, עוסק מורשה הוא אדם אשר מוכר מוצר או נותן שירות ואינו נכלל בהגדרת עוסק פטור, כלומר עוסק אשר מחזור עסקאותיו לצרכי מס ערך מוסף עולה על התקרה הנקובה בחוק, או שהוא נמנה באחד מן המקצועות ששר האוצר קבע כי אינם יכולים לשמש כעוסק פטור, לכן ראוי לציין כי עוסק מורשה חייב להעביר למס ערך מוסף את המע"מ בגין עסקאותיו, כמו כן עוסק מורשה רשאי לנכות מס תשומות בגין תשומות אשר רכש לצורך הפקת הכנסתו. 

פעילותו של עוסק מורשה מורכבת יותר ואף כוללת ניהול ספרים מורכב יותר היות ופעילותו נחשבת ככזו המצריכה רישום נאות, לכן אם אתם בשלבי הקמת עסק ראוי אם תקדישו כמה דקות להבחנה באשר לאופן ההתאגדות שכן התאגדות כעוסק פטור עשויה לסייע לכם השלבי התחלת העסק לנהל את עסקכם בצורה פשוטה יותר.

הקמת חברה הינה תהליך מורכב יותר ויקר, הקמת חברה מומלצת רק אם אתם בטוחים במוצר שלכם או מנסיבות אחרות אשר הקמת חברה עשויה לסייע לכם אך לצרכי התחלה מומלץ ראשית לבחון את התנהלותכם על ידי מזעור ההוצאות ובחינת יכולת העסק שלכם.

 

 


 
 

דירוג : starstarstarstarstar | 2 צפיות ייחודיות | דווח למערכת על מאמר לא תקין

תגובות בפייסבוק


תגובות באתר :

לא נמצא


אנא מלא את כל השדות

כותרת:


תגובה:


אימות:
Captcha כתוב את הטקסט

שת"פ

© כל הזכויות שמורות like2.co.il · שיתופי פעולה