שלום אורח, התחבר | הרשם | התחבר דרך פייסבוק 12
12

החברים בפייסבוק

תגיות נפוצות

אנחנו במספרים

קטגוריות: 28
נושאים: 181
משתמשים: 2588
מאמרים: 7627
Like: 59
מאמרים -> חוק ומשפט -> דיני מקרקעין
הוסף עכשיו מאמר למדור :
דיני מקרקעין
 
קנייה או מכירת דירה, היא אחת הפעולות המשמעותיות ביותר, מבחינה כלכלית ורגשית, עבור מרבית האנשים. תחום המקרקעין הנו תחום סבוך, המתעדכן ומשתכלל באופן תדיר, באמצעות החקיקה ופסיקת בתי המשפט. על מנת לוודא שתהליך זה מבוצע "לפי הספר", נדרש ליווי על ידי עורך דין בעל ניסיון וידע, המתמחה בתחום. הדרך הנכונה ביותר לבצע עסקה במקרקעין, היא להסתייע, כבר מההתחלה, בשירותי עו"ד המתמחה בתחום זה.
המשך קריאה
במאמר זה נדון בסוגיה האם כדי לקבלנים להגיש דווקא בימים אלו בקשה לקבלת קבלן רשום או להמתין לתקופה מאוחר יותר ובכלל באיזה מתכונת עובד רשם הקבלנים בימי הקורונה?
המשך קריאה
עבור רוב האנשים רכישת דירה היא העסקה הגדולה והיקרה ביותר שביצעו ואולי גם יבצעו. בנוסף, מעבר לאחריות הכלכלית הרבה, מדובר בעסקה שיש בה אחריות מרובה כלפי בני המשפחה. לכן שכירת עורך דין מקצועי המתמחה בתחום המקרקעין רצויה מאוד. בראש והראשונה עורך דין מומחה בתחום המקרקעין יוודא כי אינם "נופלים בפח" בעסקה לא מהוגנת. בנוסף, עורך דין מקצועי יוכל לחסוך לכם כסף רב בעסקה יקרה, וכמובן ישמור ויגן על האינטרסים שלכם. 
המשך קריאה
לעיתים מתגלעים סכסוכים בין בעלי דירות בבניין או בבית המשותף בנוגע לנשיאה בתיקונים או בשיפוצים ברכוש המשותף. לכן חשוב לדעת היכן מגישים את התביעה בעניין סכסוכי שכנים בנוגע לרכוש המשותף.
המשך קריאה
אין לכם שום ספק בכך: עסקת קומבינציה זה בדיוק מה שאתם צריכים, והיא העסקה שתאפשר לכם להפיק את הרווח הגדול ביותר על הקרקע שבבעלותכם. ייתכן שגם אין לכם ספק ביכולות האישיות שלכם לנהל את כל תהליך המשא ומתן וגיבוש הסכם הקומבינציה בעצמכם, ואם זה המצב, אתם רוצים לקרוא היטב את השורות הבאות, ולהימנע ממצבים לא נעימים ואפילו מהפסד כספי.
המשך קריאה
מכירת נכס מקרקעין (מכירת בית, מכירת דירה, מכירת חנות, מגרש וכיו"ב), הינה עיסקה שלבטח לא כל אחד מאיתנו מבצע באופן תדיר. מוכרים רבים נוטים לזלזל בבדיקות המקדימות את מכירת הנדל"ן. בדיקה לא נאותה לפני מכירת נכס עלולה לגרום לעגמת נפש מרובה בהמשך. בדיקה מקצועית לפני מכירת נכס מקרקעין תביא לעסקת נדל"ן מוצלחת הבאה לידי ביטוי בהקטנת עלויות מקיפה הכוללת בתוכה הפחתת מיסי מקרקעין והוצאות נלוות אחרות וכן תביא לשקט נפשי בעסקה שהיא, סביר להניח, אחת הגדולות בחייכם.
המשך קריאה
אדם קנה דירה חדשה מקבלן וגילה ליקויי בניה, האם חובה על הקבלן להתייחס לפניה בכתב מצד הרוכש ?
המשך קריאה
בזמנים רגועים יחסית, שלא כמו בזמן איום מלחמתי, הממ"ד הוא כחדר לכל דבר במבנה לשימוש שגרתי ויום יומי: חדר משחקים, חדר עבודה או רק חדר מחשב. החוקים החדשים יחסית שעוגנו בחוק כוללים את העובדות הבאות: החל משנת 2007 נקבע כי השטח המינימלי הנקבע לממ"ד הוא 9 מ"ר. והחל מאמצע 2010 נקבע כי יש להתקין מערכת אוורור וסינון בכל מרחב מוגן.
המשך קריאה
מאז שנכתבה התוכנית ב14 באפריל 2005 היא שוכתבה, שופרה והתווספו אליה סעיפים נוספים במהלך השנים לשם עידוד נוסף לחיזוק מבנים קיימים הכוללת הרחבת הזכויות והנגישות לקבלת ההיתר. 
המשך קריאה
חוק המקרקעין עוסק בבעלות על מקרקעין, באפשרות לבצע במקרקעים עסקאות של מכירה, קנייה, והשכרה. מדובר בנכס יקר, שיכול להיות גם בעל ערך רגשי. עוד על חוק זה ומה זה בכלל מקרקעין במאמר הבא.
המשך קריאה
1-10 מתוך 26 הדף הבא >>

שת"פ

© כל הזכויות שמורות like2.co.il · שיתופי פעולה