שלום אורח, התחבר | הרשם | התחבר דרך פייסבוק 12
12

החברים בפייסבוק

תגיות נפוצות

אנחנו במספרים

קטגוריות: 28
נושאים: 181
משתמשים: 2588
מאמרים: 7627
Like: 59
מאמרים -> חוק ומשפט -> דיני מקרקעין
הוסף עכשיו מאמר למדור :
דיני מקרקעין
 

אקסיום – נדל"ן בקנדה


מיקי כץ

איש תוכן

 
 

אקסיום – נדל"ן בקנדה

המשבר הכלכלי העולמי והתנפצות בועת המחירים ב- 2006 הביא לעליה של 81% בשיעורי אי תשלום המשכנתאות באמריקה. המשבר אשר הורגש בקרב לווי כספים רבים אחראי למכירתם של בתים בהנחות שעשיות להגיע ל- 70% מערכי השוק המופחתים – מחיר זה יכול להגיע ל -15% ממחירו של הנכס כאשר שוק הנדל"ן היה פעיל לפני תקופת המיתון והמשבר העולמי, והכלכלה הייתה חזקה. כמו כן נלכדו ברשתות בתי ההשקעות בתים מעוקלים שמחירם זול ביותר. מיותר לציין, כי כיום כששוק הנדל"ן הולך ומשתקם, ניתן לקצור את הפירות של השקעות אלו ברווחים.

תחרות בין מקומיים למשקיעי חוץ

נכסים שמוצעים למכירה בארצות הברית פתוחים למשקיעים מהעולם כולו, וישנה תחרות על כל נכס ונכס. פעמים רבות, הצלחת המכירה תלויה במתווך עצמו, ויכול להיות שבעוד גורמים נוספים שהיו בדרך בזמן הנכון כדי לשכנע את המשקיע בדבר הכדאיות, אולם מה קורה כשאחת מחוליות השרשרת עושה זאת מטעמים לא תמימים, כשמובטח לכם מחיר זול במיוחד המתאים לתנאי האזור והנכס, אולם העסקה מולו עולה בתוהו בשלב מסוים משום שהסתיר ממך פרט אחד?

השוק הקנדי בשלט רחוק

 לא ניתן לנהל נכס בשלט רחוק, יש לתאר מציאות שבה ישנו מתחזק לאתר או אפשרות לבעל הנכס לערוך גיחות לאותו המקום; הדבר נחוץ לצורך המעקב מקרוב לגבי שיפוץ הנכס וחקירת התנאים של האזור – אם הם מצדיקים הורדה במחיר השכירות, וכן בכדי להימצא בקשר שוטף עם תושבי הנכס.

בדיקות שיש לערוך

ניתן לערוך בדיקה במאגרי נסח טאבו (ספרי רישום המקרקעין) כדי לוודא את הבעלות על הנכס ולוודא שהמוכר הוא אכן הבעלים הרשמי של הנכס, ואין סימני אזהרה לעיקול הנכס. בדקו מהו שוויו הריאלי של הנכס ביחס לנכסים אחרים מהאזור – בדקו זאת מול סוכן נדל"ןמוסמך שינפיק לכם בעקבות הבקשה דו"ח הערכה בקשר לשוויו של הנכס.

בחירת השקעה מניבה בחו"ל

לא ניתן לנהל נכס בשלט רחוק, עליכם למנות במקום מישהו שהוא יד ימינכם ושיודע לטפל בדברים גם בהיעדרכם ללא הטרדתכם, כמו למשל בעיות אחזקה של הנכס והתקשרות עם אנשי מקצוע מהאזור. המרחק ביניכם ליעד ההשקעה עלול להיות קורם מעכב ואף בעייתי. אותה יד ימין הינה בדרך כלל חברת אחזקות שפותרת בעיות מסוג אלו. חברת אחזקות היא תנאי גדול לאיכות העסקה, משום שהיא מיופת הכוח שלכם הן בתחום האחזקה השוטפת של הנכס והן בטיפול מול שוכרי הנכס, כולל בחירת השוכרים. חברת האחזקות אמורה לשמר את התשואה המצופה. דבר נוסף – יש לבדוק את טיב העסקה ביחס לנתונים הסביבתיים


 
 

דירוג : starstarstarstarstar | 0 צפיות ייחודיות | דווח למערכת על מאמר לא תקין

תגובות בפייסבוק


תגובות באתר :

לא נמצא


אנא מלא את כל השדות

כותרת:


תגובה:


אימות:
Captcha כתוב את הטקסט

שת"פ

© כל הזכויות שמורות like2.co.il · שיתופי פעולה