שלום אורח, התחבר | הרשם | התחבר דרך פייסבוק 12
12

החברים בפייסבוק

תגיות נפוצות

אנחנו במספרים

קטגוריות: 28
נושאים: 181
משתמשים: 2588
מאמרים: 7627
Like: 59
מאמרים -> חוק ומשפט -> דיני מקרקעין
הוסף עכשיו מאמר למדור :
דיני מקרקעין
 

האם היית רוכש רכב במיליון ש"ח ללא בדיקה?


עמית ורד

עמית ורד הינו עו"ד נוטריון ומגשר מוסמך. בעלים של משרד עורכי דין בראשון לציון אשר נוסד בשנת 1998. המשרד עוסק בתחום אזרחי-מסחרי ומעניק ללקוחותיו שירותים משפטיים ברמה מקצועית גבוהה ביותר, עאג דגש על יחס אישי. התמחויות המשרד הן, בין היתר, בתחום מקרקעין ומיסוי נדל"ן, גירושין ומעמד אישי (כולל עריכת צוואות, טיפול בירושות, ניהול הליךגישור גירושין, עריכת הסכם גירושין, הסכם ממון, ועוד), דיני חוזים ועריכת הסכמים והתקשרויות שונים, ייצוג במסגרת תיקי תביעות בבתי משפט. בנוסף, המשרד מספק סל שירותים נוטריונים בראשון לציון והמרכז באופן מקצועי ומהיר, לרוב מהיום להיום. 

 
 

 

האם היית רוכש רכב בסך מיליון ש"ח ללא בדיקה?!

זו שאלה רטורית כמובן. אין הרבה אנשים בישראל שיכולים להרשות לעצמם להוציא סכום כזה על רכב. מחירה הממוצע של דירת 4 חדרים בישראל כבר עבר מיליון ש"ח, ולכן השאלה היא – האם יהיה זה הגיוני ואחראי מצדך לבצע עסקת רכישת דירה בסכום כה גבוה כנ"ל, לרוב מכל חסכונותיך בצירוף מימון של הלוואת משכנתא לעשרים השנים הקרובות, ללא ליווי משפטי מקצועי של עורך דין מקרקעין?

רכישת דירה

רכישת דירה הינה אחת מהעסקאות הגדולות, יקרות ומורכבות שאנשים מבצעים. לא כל יום מבצעים רכישת דירה. הסטטיסטיקה בישראל מראה כ יאדם קונה במהלך חייו בממוצע רק שלוש דירות. המדובר בעסקה יקרה, אשר המימון שלה מתבצע מכספי חסכונות, וכן לרוב בנטילת הלוואת משכנתא בסכום לא מובטל אותו הנך מתחייב להחזיר בתקופה ארוכה של שנים קדימה, עם ריבית אשר מגדילה עוד יותר את הסכום הריאלי של עסקת רכישת דירה.

האם אתה מוכן להרשות לעצמך לקחת סיכון שמשהו ישתבש בדרך? במסגרת רכישת דירה יכולות לקרות כל מיני תקלות., החל מהפרה של המוכר את הסכם המכר, עיקולים על הדירה, זכויות צדדים שלישיים, היטל השבחה, חריגות בניה, הערות טאבו למיניהן, בעיות של שעבודים, הפקעות, ועוד ועד כהנה דברים, אשר כל אחד מהם עלול לגרום בעיה רצינית ברכישת דירה.

לכן, ההמלצה החד-משמעית היא להיעזר המומחים וכאשר ברכישת דירה עסקינן, יש לפנות קודם כל אל עורך דין מקרקעין ולהסתייע בשירותיו, ויחד עמו לבחון הצורך לפנות למומחים רלבנטיים נוספים, כגון: מהנדס בניין, שמאי מקרקעין, חברות בדק בית, אדריכלים, ועוד.

עורך דין מקרקעין - ייעוץ משפטי ברכישת דירה

מה זה עורך דין מקרקעין? עורך דין מקרקעין הוא עורך דין מומחה לעסקאות מקרקעין , לרבות מיסוי נדל"ן. בעסקת רכישת דירה יש לבצע פעולות מקדמיות רבות, עוד לפני חתימת חוזה רכישת דירה, כדי לוודא שאין מניעה ובעיות המפריעות ועלולות לשים את הקונה במצב בו לא יקבל את החזקה בדירה במועד, יהיו בעיות רישום מבחינת מצב הזכויות בנכס, היטלים, מסים, הוצאות, וכמובן הכי חשוב שכמובן העסקה תסתיים ותושלם ברישום בלשכת רישום מקרקעין על-שם הקונה.

במקרים רבים, אנשים מוכרים דירה אחת כדי לרכוש דירה אחרת, לכן יש לבצע תכנון מס נכון ואופטימאלי ולנצל למשל פטור/הקלה במס רכישה, ע"י הקפאת השומה עד למכירת הדירה הקיימת וכך להנות ממדרגת מס בגין דירה יחידה.

בנוסף, חשוב להכניס בחוזה המכר לשם רכישת דירה סעיפים ומנגנוני הגנה השומרים על הרוכש של דירה מפני כל סכנה אפשרית, לרבות חתימה על יפויי כוח בלתי חוזרים להבטחת הרישום בלשכת רישום המקרקעין, רישום הדירה, ועוד.

חשוב, כי התשלום הראשון של מקדמה המשולם על ידי הקונה יהא מובטח אף הוא באמצעות החזקתו בנאמנות עד רישום הערת אזהרה בגין רכישת דירה על שם הרוכש, כדי שלא יתברר שיש בעיה כלשהי המונעת רישום ההערה, או חס וחלילה שהמוכר כבר התחייב מול צד שלישי למכירת הדירה.

רצוי גם לבחור עורך דין שהינו גם נוטריון בהיות עסקת רכישת דירה, למשל עם משכנתא - תיזקקו ליפוי כוח נוטריוני המאומת על ידי נוטריון וכך לא תצטרכו לחפש נוטריון, כי עורך דין מטעמכן הוא גם נוטריון ותחסכו זמן וכאבי ראש מיותרים.

קצרה היריעה מלהכיל את כל האלמנטים שיש להכניס בסעיפי חוזה רכישת דירה, זו עבודתו של עורך דין מקרקעין. חשוב לפיכך לשכור שירותי עורך דין מקרקעין ותיק ומנוסה, אשר עשה כבר הרבה חוזים בימי חייו ונתקבל בכל מיני בעיות ותקלות, אשר הוא יכול לשמור אתכם מפניהם, נוכח הבנתו, בקיאותו וניסיונו בניסוח של חוזה רכישת דירה שיגן עליכם בדרך אל הדירה הנכספת, באופן המוצלח ביותר, ללא שום תקלות.


 
 

דירוג : starstarstarstarstar | 0 צפיות ייחודיות | דווח למערכת על מאמר לא תקין

תגובות בפייסבוק


תגובות באתר :

לא נמצא


אנא מלא את כל השדות

כותרת:


תגובה:


אימות:
Captcha כתוב את הטקסט

שת"פ

© כל הזכויות שמורות like2.co.il · שיתופי פעולה