שלום אורח, התחבר | הרשם | התחבר דרך פייסבוק 12
12

החברים בפייסבוק

תגיות נפוצות

אנחנו במספרים

קטגוריות: 28
נושאים: 181
משתמשים: 2588
מאמרים: 7627
Like: 59
מאמרים -> חוק ומשפט -> דיני מקרקעין
הוסף עכשיו מאמר למדור :
דיני מקרקעין
 

חוזה שכירות סטנדרטי - האם כדאי?


עמית ורד

עמית ורד הינו עו"ד נוטריון ומגשר מוסמך. בעלים של משרד עורכי דין בראשון לציון אשר נוסד בשנת 1998. המשרד עוסק בתחום אזרחי-מסחרי ומעניק ללקוחותיו שירותים משפטיים ברמה מקצועית גבוהה ביותר, עאג דגש על יחס אישי. התמחויות המשרד הן, בין היתר, בתחום מקרקעין ומיסוי נדל"ן, גירושין ומעמד אישי (כולל עריכת צוואות, טיפול בירושות, ניהול הליךגישור גירושין, עריכת הסכם גירושין, הסכם ממון, ועוד), דיני חוזים ועריכת הסכמים והתקשרויות שונים, ייצוג במסגרת תיקי תביעות בבתי משפט. בנוסף, המשרד מספק סל שירותים נוטריונים בראשון לציון והמרכז באופן מקצועי ומהיר, לרוב מהיום להיום. 

 
 

 

חוזה שכירות סטנדרטי – האם כדאי?

מספר הדירות בישראל המשמשות להשקעה לצורך השכרה גדל משנה לשנה. שוכרים רבים נעזרים בשירותים מקצועיים של עורך דין מקרקעין לשם עריכת חוזה שכירות, אולם רבים פשוט משתמשים בחוזה שכירות סטנדרטי, מהסוג שניתן כיום למצוא בקלות באינטרנט. האם זה כדאי? מהו חוזה שכירות סטנדרטי?

חוזה שכירות סטנדרטי ניתן למצוא באינטרנט, או להשיג מחברים, או לקנות בחנויות ובדואר נוסחים כללים של חוזה שכירות, אשר מתיימר להיות מקצועי, אך למעשה הוא מאוד שטחי ואינו מותאם לצרכים אישיים. חוזה שכירות סטנדרטי יכלול בדרך כלל 2-3 עמודים מנוסחים באופן כוללני ככה שיתאים לכל משכיר ולא יהיו מסובכים מדי עבורו ועבור השוכרים להבנה. חוזה שכירות סטנדרטי יפרט את פרטי הצדדים, תקופת השכירות, דמי השכירות ועוד מספר תנאים כלליים הקשורים להשכרת הנכס.

מהו חוזה שכירות מקצועי?

חוזה שכירות מקצועי, בניגוד לחוזה שכירות סטנדרטי, ינוסח באופן מקצועי על ידי עורך דין מקרקעין הבקיא ובעל ניסיון רב בתחום. חוזה כזה הינו כמו חליפה הנפתרת לפי מידותיו של כל אדם, בהתחשב בנתונים וצרכים ספציפיים. האם כשמדובר על הסכם ממון דוגמאהיית כן חותם על הסכם ממון סטנדרטי? רוב האנשים ישיבו לכך בשלילה.

אם כן, מדוע כשמדובר בנכס יקר כל כך, עם ניקח כי השווי הממוצע של דירת 4 חדרים כבר חצה את רף מיליון השקלים, אנשים מסתפקים בחוזה שכירות סטנדרטי? אולי משום שנראה להם שזה פשוט ולא בעיה, כל החוזים אותו הדבר, וממילא השוכר נראה אדם אמין ולא תהיינה בעיות?! ברם, מה יקרה כאשר תהיינה בעיות במהלך תקופת השכירות? האם חוזה שכירות סטנדרטי יכסה מצב כזה ויגן עליך? ברוב המקרים – סביר להניח כי אז אתה עלול להצטער שלא פנית אל עורך דין מקרקעין וביצעת חוזה שכירות מקצועי... אבל זה עלול להיות מאוחר מדי וכרוך בהרבה עצבים, כעסים, לחצים, וכמובן זמן וכסף בלתי מבוטלים...

מה יקרה, למשל, אם השוכר ישרוף את הדירה? האם חוזה שכירות סטנדרטי ידאג לסעיפים מתאימים? כמו סעיף ביטוחי? האם בחוזה שכירות סטנדרטי יש סעיף הקובע מי משלם את ההשתתפות העצמית? ומה לגבי דמי השכירות שתפסיד בינתיים כל עוד הדירה שרופה? האם כמו הסכם מקצועי שיכלול סעיף ביטוחי לפיו הפוליסה תכסה גם אובדן הכנסות של שכירות לשניים עשר חודשים, יש סעיף כזה בחוזה שכירות סטנדרטי?! בטח שברוב המקרים לא שלילי תהיה התשובה...

ניתן, כמובן, לספק עוד הרבה דוגמאות, אבל קצרה היריעה. מכל מקום, בשורה התחתונה – כאשר תצוף בעיה, חוזה שכירות סטנדרטי לא יספק מענה משפטי הולם ואתה לוקח סיכון רב, בגלל חסכון כספי. עורך דין מקרקעין לוקח שכ"ט של כחודש בממוצע שכירות בגין עריכת חוזה. הנזקים שאתה עלול לספוג במקרה של חוזה שכירות סטנדרטי מהאינטרנט – יעלו על כך בעשרות מונים. תחשבו על זה בפעם הבאה שאתם משכירים דירה ומשתמשים בחוזה שכירות סטנדרטי!


 
 

דירוג : starstarstarstarstar | 1 צפיות ייחודיות | דווח למערכת על מאמר לא תקין

תגובות בפייסבוק


תגובות באתר :

לא נמצא


אנא מלא את כל השדות

כותרת:


תגובה:


אימות:
Captcha כתוב את הטקסט

שת"פ

© כל הזכויות שמורות like2.co.il · שיתופי פעולה