שלום אורח, התחבר | הרשם | התחבר דרך פייסבוק 12
12

החברים בפייסבוק

תגיות נפוצות

אנחנו במספרים

קטגוריות: 28
נושאים: 181
משתמשים: 2588
מאמרים: 7627
Like: 59
מאמרים -> חוק ומשפט -> דיני מקרקעין
הוסף עכשיו מאמר למדור :
דיני מקרקעין
 

ליקויי בנייה - מידע לרוכש דירה מקבלן


עמית ורד

עמית ורד הינו עו"ד נוטריון ומגשר מוסמך. בעלים של משרד עורכי דין בראשון לציון אשר נוסד בשנת 1998. המשרד עוסק בתחום אזרחי-מסחרי ומעניק ללקוחותיו שירותים משפטיים ברמה מקצועית גבוהה ביותר, עאג דגש על יחס אישי. התמחויות המשרד הן, בין היתר, בתחום מקרקעין ומיסוי נדל"ן, גירושין ומעמד אישי (כולל עריכת צוואות, טיפול בירושות, ניהול הליךגישור גירושין, עריכת הסכם גירושין, הסכם ממון, ועוד), דיני חוזים ועריכת הסכמים והתקשרויות שונים, ייצוג במסגרת תיקי תביעות בבתי משפט. בנוסף, המשרד מספק סל שירותים נוטריונים בראשון לציון והמרכז באופן מקצועי ומהיר, לרוב מהיום להיום. 

 
 

 

ליקויי בניה בדירה חדשה

ליקויי בנייה – מה זה?

ליקויי בניה יכולים להתבטא בכל מיני צורות. יש המון סוגים של ליקויי בניה. ליקויי בניה יכולים להיות למשל - סטיה מהוראות הסכם המכר בכמות אביזרים שנקבעו במפרט הטכני, מידות שנקבעו בתשריט נכס הדירה וכיוצ"ב, המצורפים לכל חוזהרכישת דירה מקבלן

ליקויי בניה נוספים יהיו, למשל- אי עמידה בתקנות שנות וחוקים רשמיים וכן תקנים ישראלים של מכון התקנים בישראלי לגבי טיב חומרי בניה, מידות, שיטות עבודה לקויות, וכיוצ"ב.

כמו כן, הבדלים לעומת תשריטי הדירה שצורפו לחוזה רכישת דירה מקבלן, כלומר השטח שהקבלן התחייב לספק לעומת השטח בפועל. במסגרת עסקת רכישת דירה מקבלן, יש הרבה בדיקות מקצועיות אותן יש לבצע והקשורות לנושא ליקויי בניה, הנעשות ע"י מומחים, כגון: מהנדסי בנין, אינסטלציה, קונסטרוקציה, אדריכלים, מומחים לאיטום, שמאי מקרקעין, ועוד.

להלן דוגמאות למספר ליקויי בניה העשויים להתגלות בעת רכישת דירה מקבלן:

בעיות של אינסטלציה לקויה ומערכת הביוב, בעיות של אקוסטיקה לקויה, בעיות רטיבות ואיטום, שימוש בחומרי בניה שלא עומדים בתקן ישראלי, סדקים, חריצים בקירות, טיח, זוויות קירות, ריצוף לא תקין, תקרה נמוכה לעומת התקן (מינימום 2.5 מטר) ועוד ליקויי בניה רבים; לצערנו, לא ניתן לפרט רשימה מלאה; פשוט מדובר במאות אפשרויות, ולכן חשוב להיוועץ עם מומחים לליקויי בניה.

מה עלי לעשות בקשר לנושא ליקויי בנייה?

ראשית, יש לפנות אל עורכי דין אשר ביחד עם חברות לביקורת מבנים ולעתים גם לשמאי מקרקעין מוסמך. עורך דין מקרקעין מטפל בחוזה ויוכל לטפל עבורך גם בתביעות ליקוייה בניה, אך עליך להצטייד בחוות דעת מקצועית לבית משפט מאת מומחים. חשוב לדעת כי לרוב ההוראות החוקיות הנוגעות לנושא זה לא ניתנות להתניה על יד הקבלנים, לפי חוק מכר דירות אסור להתנות עליהן לרעתך, כלומר גם במקרה והחוזה רכישת דירה מקבלן קובע שהקבלן לא יתקן ליקויי בניה או לא אחראי, או לא תקבל פיצוי מרבית הסעיפים יהיו בלתי תקפים ותוכל לדרוש תיקון ליקוייה בניה ואף לתבוע בגינם בבית משפט, אם לא יתוקנו, או לא ניתנים לתיקון, או גורמים לירידת ערך דירה, וכיוצ"ב.

מומלץ כבר בשלב ראשוני של רכישת דירה מקבלן, להיוועץ עם עורכי דין ובמקביל לשכור חברת ליקויי בניה לאחר חתימת חוזה, במטרה שהם יבדקו עבורך ויפקחו על את טיב הבניה. ליקויי בניה מסוימים יהיה קשה ולעתים בלתי אפשרי לגלות לאחר סיום בניית הדירה.


 
 

דירוג : starstarstarstarstar | 1 צפיות ייחודיות | דווח למערכת על מאמר לא תקין

תגובות בפייסבוק


תגובות באתר :

לא נמצא


אנא מלא את כל השדות

כותרת:


תגובה:


אימות:
Captcha כתוב את הטקסט

שת"פ

© כל הזכויות שמורות like2.co.il · שיתופי פעולה