שלום אורח, התחבר | הרשם | התחבר דרך פייסבוק 12
12

החברים בפייסבוק

תגיות נפוצות

אנחנו במספרים

קטגוריות: 28
נושאים: 181
משתמשים: 2588
מאמרים: 7627
Like: 59
מאמרים -> חוק ומשפט -> דיני מקרקעין
הוסף עכשיו מאמר למדור :
דיני מקרקעין
 

נסח טאבו - הסבר


עמית ורד

עמית ורד הינו עו"ד נוטריון ומגשר מוסמך. בעלים של משרד עורכי דין בראשון לציון אשר נוסד בשנת 1998. המשרד עוסק בתחום אזרחי-מסחרי ומעניק ללקוחותיו שירותים משפטיים ברמה מקצועית גבוהה ביותר, עאג דגש על יחס אישי. התמחויות המשרד הן, בין היתר, בתחום מקרקעין ומיסוי נדל"ן, גירושין ומעמד אישי (כולל עריכת צוואות, טיפול בירושות, ניהול הליךגישור גירושין, עריכת הסכם גירושין, הסכם ממון, ועוד), דיני חוזים ועריכת הסכמים והתקשרויות שונים, ייצוג במסגרת תיקי תביעות בבתי משפט. בנוסף, המשרד מספק סל שירותים נוטריונים בראשון לציון והמרכז באופן מקצועי ומהיר, לרוב מהיום להיום. 

 
 

 

מה זה נסח טאבו?

טאבו הינה השיטה של רישום נכסי נדל"ן בישראל. מנוהלת ע"י לשכות רישום המקרקעין הפזורות ברחבי הארץ, כגון - טאבו רחובות, טאבו תל אביב, טאבו נתניה, טאבו ירושלים, ועוד.

נכס הרשום בטאבו, יש חזקה לתקינות ונכונות האמור במרשם ה"נסח" - תמצית רישום מידע, מונפק על ידי לשכת רישום המקרקעין, מטעם מדינת ישראל.

נסח טאבו הינו תעודת זהות של נכס, מכיל מידע על בעלויות, משכנתא, הערות אזהרה אזהרה, ועוד, שחשוב לבדוק טרם קניית דירה או נכס נדל"ן, כי כך עסקה הינה כפופה להן.

הרישום בטאבו פתוח לציבור, לא רק עורכי דין, אלא למעשה כל אדם רשאי להוציא לעצמו נסח טאבו, ללא צורך להוכיח זיקה לנכס. הוצאת נסח טאבו כרוכה בתשלום אגרה. נכון לשנת 2011 נסח מקורי עולה 67 ש"ח ונסח באינטרנט עולה 10 ש"ח.

כדי להוציא נסח טאבו יש צורך במספרי גוש וחלקה של הנכס.

טרם קניית דירה או נכס נדל"ן, חשוב מאוד לעיין בנסח עדכני במטרה לבדוק מצב רישומי ולבדוק שהזכויות הנרכשות על ידך אמנם בבעלותו המוכר חופשיות מהערות אזהרה המונעות עסקה, או שיהא על המוכר להסיר במסגרת העסקה.

מומלץ מאוד להוציא נסח טאבו כבר עם תחילת המשא ומתן הראשוני. יודגש, כי אין להסתפק בעיון בנסח טאבו בלבד, אלא חובה לבצע עוד הרבה בדירות נוספות ולכן מומלץ, כי עורך דין מקרקעין מטעמכם ייצג אתכם בעסקה. דוגמאות לבדיקות נוספות- רשם משכונות, תיק בנין ברשות מקומית, היטל השבחה, היבטי מיסוי נדל"ן, מינהל מקרקעין ישראל אם הדירה רשומה שם, או בחברה משכנת.


 
 

דירוג : starstarstarstarstar | 1 צפיות ייחודיות | דווח למערכת על מאמר לא תקין

תגובות בפייסבוק


תגובות באתר :

לא נמצא


אנא מלא את כל השדות

כותרת:


תגובה:


אימות:
Captcha כתוב את הטקסט

שת"פ

© כל הזכויות שמורות like2.co.il · שיתופי פעולה