שלום אורח, התחבר | הרשם | התחבר דרך פייסבוק 12
12

החברים בפייסבוק

תגיות נפוצות

אנחנו במספרים

קטגוריות: 28
נושאים: 181
משתמשים: 2588
מאמרים: 7627
Like: 59
מאמרים -> חוק ומשפט -> דיני משפחה
הוסף עכשיו מאמר למדור :
דיני משפחה
 

גירושים וחוקים שהורים צריכים לדעת


מיכל ז

מיכל ז

 
 

ילדים משנים את כל התמונה ומחייבים את בני הזוג לשים את עצמם במקום השני ולשים את הילדים והצרכים שלהם במקום הראשון. למעשה, זה אמור להיות האינסטינקט של ההורים. כשפותחים בהליך גירושים נוצרים חיכוכים ועימותים לגבי הנושאים שצריך לדון בהם ולהסדיר אותם אך כל הנושאים הקשורים לילדים צריכים להיות מוסדרים כך שהצרכים של הילדים ישמרו ללא פגע.

יש כמה דברים עיקריים שהליך גירושים מחייב את ההורים להסדיר. קודם כל, ההורים צריכים להחליט ביניהם מי מהם מקבל את הילדים לחזקתו. ברוב המקרים ועל פי חוק, משמורת ניתנת לאימא באופן אוטומטי, לכל ילד בן 6 ופחות. אם האימא לא כשירה לגדל את הילדים, האבא מקבלת את המשמורת.

כאשר הורים מתגרשים הם יכולים להסדיר משמורת משותפת, כך שהגידול של הילדים והשהייה במחציתם היא שווה באופן מוחלט לשניהם. סוג המשמורת הזה נשמע אידיאלי ונראה שכך כל הצדדים מרוויחים, אך בפועל משמורת שכזו יכולה לערער את הילדים, חלוקה משותפת של ההורים גורמת למעבר תמידי של הילד ממקום אחד לאחר וכך היציבות שלו מתערערת.

אחרי שקובעים ההורים משמורת הם צריכים לקבוע הסדרי ראיה (מפגשים עם הילדים) להורה השני ותשלום מזונות ילדים. מזונות ילדים הוא תשלום האחד ההורים חייב לשלם לשני. מזונות ילדים הם תשלום שצריך אחד ההורים לשלם להורה השני, אפילו אם המשמורת היא משותפת.

סכום מזונות ילדים משתנה ממקרה למקרה, אבל הדבר היחיד שלא משתנה הוא סכום המזונות המינימלי שהחוק נוקב והוא לא תלוי בהכנסות של ההורה שמשלם. גובה סכום המזונות תלוי ברמת החיים שהילדים הורגלו לה. כמובן, תמיד יש בלת"מים שמעלים את גובה המזונות וההורה המשלם מוכרח לשלם בהתאם.

קביעות שעושים בעת הליך גירושים הן מחייבות וצריך להצהיר על כולן בהסכם שבני הזוג חותמים עליו. במידה ואחד מהצדדים לא עומד בהחלטות המופיעות בהסכם, יש לכך ענישה הולמת. כשזה מגיע לילדים, יש חוקים ברורים מאוד שמגוננים עליהם וכל פגיעה בהם או בצרכים שלהם מביאה לעונשים חמורים. אם ההורה המחויב לשלם מזונות ילדים לא עומד בתשלום הוא נחשב כמבצע עבירה פלילית ומופעלים נגדו הוצאה לפועל ואיסור יציאה מהארץ. אם ההורה המשמורן פוגע בזכות של ההורה הלא משמורן להיפגש עם הילדים, תהיה ענישה מתאימה להורה המשמורן.


 
 

דירוג : starstarstarstarstar | 0 צפיות ייחודיות | דווח למערכת על מאמר לא תקין

תגובות בפייסבוק


תגובות באתר :

לא נמצא


אנא מלא את כל השדות

כותרת:


תגובה:


אימות:
Captcha כתוב את הטקסט

שת"פ

© כל הזכויות שמורות like2.co.il · שיתופי פעולה