שלום אורח, התחבר | הרשם | התחבר דרך פייסבוק 12
12

החברים בפייסבוק

תגיות נפוצות

אנחנו במספרים

קטגוריות: 28
נושאים: 181
משתמשים: 2588
מאמרים: 7627
Like: 59
מאמרים -> חוק ומשפט -> דיני משפחה
הוסף עכשיו מאמר למדור :
דיני משפחה
 

גירושין בהסכמה - איך להתגרש בהסכמה באופן נכון וצודק


עמית ורד

עמית ורד הינו עו"ד נוטריון ומגשר מוסמך. בעלים של משרד עורכי דין בראשון לציון אשר נוסד בשנת 1998. המשרד עוסק בתחום אזרחי-מסחרי ומעניק ללקוחותיו שירותים משפטיים ברמה מקצועית גבוהה ביותר, עאג דגש על יחס אישי. התמחויות המשרד הן, בין היתר, בתחום מקרקעין ומיסוי נדל"ן, גירושין ומעמד אישי (כולל עריכת צוואות, טיפול בירושות, ניהול הליךגישור גירושין, עריכת הסכם גירושין, הסכם ממון, ועוד), דיני חוזים ועריכת הסכמים והתקשרויות שונים, ייצוג במסגרת תיקי תביעות בבתי משפט. בנוסף, המשרד מספק סל שירותים נוטריונים בראשון לציון והמרכז באופן מקצועי ומהיר, לרוב מהיום להיום. 

 
 

 

גירושין בהסכמה – מה זה וכיצד מבצעים?

כללי

לא כל הזוגות המתגרשים חייבים להגיע למצבי ריבים ומלחמות בין כותלי בית המשפט. יש אנשים שמתגרשים בצורה נעימה וחברית בדרך של הסכם גירושין. ברם, מדובר לרוב על אחוז קטן יחסית של מקרים. כאשר יש הסכמה בין הצדדים באשר לנושא של גירושין וכאשר שניהם בוחרים לשבת ולדבר על הבעיות והמחלוקות בקשר עם הפירוד ולהחליט בעצמם מה יהיו תנאי הגירושין, הם בהחלט יכולים לערוך יחד הסכם גירושין בהסכמה ללא מלחמות מתישות.

מה זה גירושין בהסכמה?

גירושין בהסכמה מתבצעים על ידי עריכת הסכם גירושין וחתימה עליו על ידי שני הצדדים ובהמשך הגשתו לאישור בית המשפט לשלם מתן תוקף חוקי של פסק דין. מה כולל הסכם גירושין מסוג זה? כמו כל הסכם גירושין, בכך אין שום הבדל...

הסכם גירושין כולל יתייחס לכל הנושאים הקשורים לפירוד של הצדדים ועל עתידו של התא המשפחתי ויחסיו הכלכליים והאחרים לאחר הגט. מבחינת נושאים כלכליים - הנכסים שלהם, החסכונות והחובות אם יש,  חלוקת רכוש באופן המקובל על שניהם לרוב מחצית לכל צד, מזונות, הסדרי ראייה, וכיוצ"ב.

ההמלצה הינה לבצע הסכם גירושין כולל. הכוונה להסכם גירושין שיסיים את כל המחלוקות ולא יותיר נושאים פתוחים. גירושין בהסכמה נועדו להסדיר למעשה את כל הנושאים בין שני בני הזוג, ולפיכך גם נושאים של משמורת ומזונות אשר קשורים בילדים קטינים, כאמור לעיל, יהיו חלק בלתי נפרד במסגרת הסכם גירושין. שני בני הזוג הצדדים צריכים להסכים על כל הנושאים, תוך שהם חושבים על טובת הילדים ונותנים לכך ביטוי בהסכם גירושין. בתי המשפט לוקחים תחת אחריותם לבחון הנושאים הללו של ילדים ונותנים לכך חשיבות עליונה בבואם לבדוק האם הסכם גירושין הינו ראוי וניתן לאשרו, אחרת ההסכם לא יאושר.

מה עוד חשוב לדעת לקראת הסכם גירושין בהסכמה?

היה והנכם מעוניינים לבצע גירושין בדרך של הסכם גירושין בהסכמה, ניתן כי שני הצדדים ייוצגו על ידי עורכי דין מטעמם, או עורך דין שייצג במשותף ובאופן נייטראלי את שניהם. ניתן גם לפנות אל מגשר גירושין ולנהל באמצעותו את המשא ומתן להשגת הסכם גירושין במסגרת הליך גישור גירושין, שהינו זול, מהיר ויעיל במקרים רבים. חשוב להדגיש, כי הסכם גירושין בהסכמה הינה דרך מהיר, נוחה וחברית לעומת גירושין המתבצעים בבית המשפט, אך הם עדיין מחייבים זהירות ומחשבה רבה, כי המדובר בהסכם גירושין לכל דבר וענין ומאוד קשה אחר כך להתחרט ולנסות לבטלו. רק במקרים מאוד חריגים ונדירים תהיה אפשרות כזו.

לפני הפגישה עם עורכי דין גירושין, או הליך גישור גירושין, יש להיערך מבחינת מסמכים רלבנטיים ופרטים ונתונים שיש לבדוק, כגון - חשבונות בבנקים, חסכונות, קופות הגמל, משכנתא, ביטוחים, נסחי טאבו למקרקעין, רישיונות רכב, וכל רכוש אחר וכדומה. הסכם גירושין טוב ונכון יכלול את כל הנושאים שעל הפרק ולא יותיר עניינים עליהם יהיו ויכוחים בעתיד. הוא ינוסח באופן מקצועי ללא מקום לפרשנויות או ספקות.

מדוע הסכם גירושין בהסכמה כדאי?

גירושין אינו תהליך קל, כרוך ברגישויות ולבטים. התדיינות במערכות המשפטיות עשויות להסלים קונפליקט בין בני זוג ואף לגרום להחרפת היחסים ולהעכרתם. עשוי, כמובן, גם להיות לכך השלכה על הילדים. לכן, כאשר מדובר בהליך של הסכם גירושין בהסכמה, עם שיתוף פעולה ותקשורת חיובית בין שני הצדדים, הם יוכלו לחסוך לעצמם לחצים, כעסים וצלקות עתידיות ולצמצם טראומה של פירוד שעל פי לרוב אינה קלה כלל ועיקר.


 
 

דירוג : starstarstarstarstar | 1 צפיות ייחודיות | דווח למערכת על מאמר לא תקין

תגובות בפייסבוק


תגובות באתר :

לא נמצא


אנא מלא את כל השדות

כותרת:


תגובה:


אימות:
Captcha כתוב את הטקסט

שת"פ

© כל הזכויות שמורות like2.co.il · שיתופי פעולה