שלום אורח, התחבר | הרשם | התחבר דרך פייסבוק 12
12

החברים בפייסבוק

תגיות נפוצות

אנחנו במספרים

קטגוריות: 28
נושאים: 181
משתמשים: 2588
מאמרים: 7627
Like: 59
מאמרים -> חוק ומשפט -> דיני משפחה
הוסף עכשיו מאמר למדור :
דיני משפחה
 

גירושין בישראל - סטטיסטיקה עגומה - הסכם ממון משמש מגן


עמית ורד

עמית ורד הינו עו"ד נוטריון ומגשר מוסמך. בעלים של משרד עורכי דין בראשון לציון אשר נוסד בשנת 1998. המשרד עוסק בתחום אזרחי-מסחרי ומעניק ללקוחותיו שירותים משפטיים ברמה מקצועית גבוהה ביותר, עאג דגש על יחס אישי. התמחויות המשרד הן, בין היתר, בתחום מקרקעין ומיסוי נדל"ן, גירושין ומעמד אישי (כולל עריכת צוואות, טיפול בירושות, ניהול הליךגישור גירושין, עריכת הסכם גירושין, הסכם ממון, ועוד), דיני חוזים ועריכת הסכמים והתקשרויות שונים, ייצוג במסגרת תיקי תביעות בבתי משפט. בנוסף, המשרד מספק סל שירותים נוטריונים בראשון לציון והמרכז באופן מקצועי ומהיר, לרוב מהיום להיום. 

 
 

 

גירושין בישראל – סטטיסטיקה עגומה – הסכם ממון כמגן

אחוז הגירושין בישראל עומד כיום על בערך 30% *(אוכלוסיה חילונית, אזור ת"א והמרכז) כלומר, כמעט כל אחד מבין שלושה זוגות שמתחתנים יתגרש בסופו של דבר. הלשכה המרכזית לסטטיסטיקה מבצעת מחקר מקיף בכל שנה בדבר אחוז גירושין בישראל עם פירוט התפלגות לפי שנות נישואין, סיבות, מיקום בישראל, דת, ועוד.

מבחינת גורמים לגירושין, המחקרים של הלשכה המרכזית לסטטיסטיקה מראים כי הגורמים המרכזיים לגירושין הם: נישואין בגיל צעיר. עבר של גירושין במשפחה. נישואין שניים לאחר גירושין לגביהם קיים סיכוי גבוה בהרבה כמעט כפול לגירושין.

אחת הסיבות התורמות ביותר לגירושין היא השינוי באורח החיים של המשפחה. החברה כיום יותר מתירנית, האפשרויות הן פחות מוגבלות, עדין האינטרנט עושה א תשלו ויש גישה נוחה וקלה לבני המין השני. כמו כן, המצב בו הנשים בזמנו ישבו בבית והבעל פרנס אותן, אינו קיים כמו בעבר, אלא הנשים יותר עצמאיות כאשר התלות הכלכלית שלהן בבעל הולכת וקטנה בימנו. השיפור המצב הכלכלי מהווה נדבך נוסף, בכך שהבעל יכול להרשות לעצמו יותר מבעבר להקים ולכלכל משפחה חדשה, אגב תשלום מזונות.

המציאות המשפטית בישראל בנושא גירושין, כאמור, מחזקת הצורך וחשיבות של עריכת הסכם ממון. עם סטטיסטיקה כה גרועה, לאדם שמתחתן ויש לו רכוש, בין אם כספים ובין אם למשל  דירה מלפני הנישואין, יהיה לו אינטרס ברור לרצות ולהגן על הנ"ל למקרה של גירושין. הסכם ממון יגדיר את הרכוש שיש לכל צד טרם הנישואין וייקבע כי הוא לא יחולק אלא יהיה שייך לבן הזוג לו היה שייך ערב הנישואין.

כך, יוכל בן הזוג בעל האמצעים לישון בשקט ולדעת כי אשתו התחתנה עמו לא בשל אהבת כספו דווקא, אלא מאהבת אמת. כמובן, שהצדדים ידעו מראש את חלוקת הכספים דבר שיכול להביא רגיעה ולמנוע מתחים מסוימים בכל פעם שהם יריבו ויקלעו למשבר זוגי, כאשר יצוץ נושא חלוקת הרכוש, הדברים יהיו ברורים בהרבה, לעומת מצב של בני זוג שאין להם הסכם ממון בנושא.

כאשר אתה שוקל להתגרש, מומלץ לפנות בהקדם האפשרי לעורך דין גירושין. אל תספר ע לכך לאף אחד, כי הדבר עלול להגיע לצד השני והוא יקדים אותך בהליכים משפטיים. מאוד חשוב להקפיד על דיסקרטיות בנושא. בישראל יש מרוץ סמכויות בין בתי המשפט האזרחיים לענייני משפחה ובין בתי הדין הרבניים.

בחלק מהמקרים יש יתרון משמעותי לצד המגיש את תביעתו בנושא גירושין לערכאה מסוימת על פני השנייה ועניין זה ידון עתיד רק על ידי אותה ערכאה. חשוב להתייעץ עם עורך דין גירושין מנוסה ובעל ניסיון עשיר בניהול תביעות גירושין. אם עורך דין גירושין הוא גם מגשור גירושין מהווה הדבר יתרון נוסף, שכן יתכן ובהמשך ירצו הצדדים לשקול פתרון של הסכם גירושין בדרך של ניהול הליך גישור גירושין, במקום ניהול מלחמות ממשוכות בערכאות.

 

 
 

דירוג : starstarstarstarstar | 0 צפיות ייחודיות | דווח למערכת על מאמר לא תקין

תגובות בפייסבוק


תגובות באתר :

לא נמצא


אנא מלא את כל השדות

כותרת:


תגובה:


אימות:
Captcha כתוב את הטקסט

שת"פ

© כל הזכויות שמורות like2.co.il · שיתופי פעולה