שלום אורח, התחבר | הרשם | התחבר דרך פייסבוק 12
12

החברים בפייסבוק

תגיות נפוצות

אנחנו במספרים

קטגוריות: 28
נושאים: 181
משתמשים: 2569
מאמרים: 7613
Like: 59
מאמרים -> חוק ומשפט -> דיני משפחה
הוסף עכשיו מאמר למדור :
דיני משפחה
 

גירושין עפ


עמי חורי

קידום אתרים מקצועי במנועי חיפוש

 
 

בזמן שזוג מתחתן הכול נראה שהכל טוב ואין שום סיבה   לנו לחשוש לגירושין אבל לפעמים יש מציאות כואבת שבני הזוג ניסו כל דבר אולם יודעים שעדיף שכל אחד ילך לדרכו , הזוג מבין שמצב זה עדיף מאשר להמשיך לגור בצוותא אבל לבד מבחינה רגשית. אם קורה מצב שבני הזוג  הגיעו למסקנה סופית שגירושין הוא  הפיתרון  הגמור אז מתחיל  דרך לא קצר.

 

ישנם הרבה גברים ונשים שחושבים להתגרש ושמעו בדבר הליך הגישור. איך זה למעשה הליך הגישור? מדוע הוא למעשה מועיל ומה היתרונות שלו?

 

דרך הגישור זה תהליך הידוע בחוק כבר משנת 1984. כיוון שנוצר עומס ניכר  במערכות המשפט מרבית מקרי הגירושין מועבר אל הליכי גישור מגוונים  עוד לפני שהם כבר הספיקו להדרש היישר אל אולם שךל הדיונים.  מרבית מהמקרים, יכולים להתאים לגישור ויתכן שאף לא מצריכים פסיקה של שופט וכך נפתר הקושי ברם בחלקם של המקרים תהליך הגישור לא משמש כפיתרון ומקרים הנ"ל באמת ימשיכו הלאה לטיפול של מערכת המשפט.

למרבה הפליאה, הרבה זוגות שמעו בדבר תהליך הגישור אולם אינם בהכרח יודעים כלל מהו, תהליך הגישור הוא הליך וולונטרי, הכוונה היא מטרתו העיקרית היא של הליך זה ליישב את ההדורים בין האנשים הנמצאים במחלוקת ע"י  השגת פשרה או לחילופין הסדר המקובל על שני הצדדים. תהליך הנ"ל מתנהל בדיונים פתוחים וברוח טובה ועל ידי כך מביעים שני הצדדים את עצמם על ידי רצונם הטוב את כל הערותיהם או רצונם. כך יגיעו כל הזוגות לפשרה המוסכמת  על כולם בלי שום אי נעימות.

 

לעומת ההליכים המשפטיים דרך הגישור איננו כשיר לכפות  על גבי כל הצדדים המסוכסכים אלא   לייעץ ולהועיל על ידי כל  מיני דרכים ועל ידי כך יהיו יכולים להגיע לפיתרון שמניח את הדעת. בשל זה תהליך הגישור כדאי בהרבה מקרי גירושין קשים,אחד מיתרונותיו הייחודיים של הליך הנ"ל הוא למעשה חיסכון בזמן: בדרך זו יהיו יכולים שני הצדדים לבוא לתוצאות הרצויות  {כל   המתנה מיותרת לתזמונם של הערכאות המשפטיות וגם יש חיסכון בכסף – בזמן ש פועלים ע"פ תהליך הגישור לא צריך להשתמש בעורך דין, ובאופן זה הההוצאות המיועדות לעו"ד מתבטלות. מומלץ לדעת! הצלחתו של תהליך הנ"ל נמצאת אך ורק בשיתוף פעולה של כל הצדדים באמצעות דיבור על בעיותיהם, פרובלמות האלו ועל ידי כך להגיע לפיתרון המתאים בידי גורם ניטראלי- המגשר.

המגשר הוא אדם שלמד משפטים וגם יכול להיקרא עו"ד לגירושין. למגשר יש  ידע והוא כשיר להציג יותר בקלות את הפתרונות שיוכלו לסייע  לשני הצדדים המסוכסכים

יש לשים לב! תהליך זה בוודאי הינו הליך חסוי וסודי זאת אומרת, כל מה  שקרה או נאמר איננו להיות כביל לראייה כלל. באופן זה בלתי אפשרי לאף צד לנצל לטובתם לצרכים משפטיים. 

הליך של הגישור מתפרס על פני מגוון נושאים רבים, אחד מהנושאים שיכולים לעניין עד מאד ועליו אנחנו משוחחים בכתבה הזה הינו הגישור המשפחתי, אפילו גישור מסוג זה מתפרס מעל פני נושאים מגוונים בתוך המשפחה.

גישור משפחתי:

 

מושג זה  מתפרס על גבי כמה דברים והינו מורכב בתוכו סכסוכים משפטיים, הגישור הנקרא גישור זוגי וגם גישור גירושין. באמצעות גישור משפחתי אפשרי אפילו  ליישב סכסוכים שלא  ממש קשורים לגירושין כמו למשל עניינים של ירושה  וגם עיזבון, מינוי של אפוטרופוס לבן המשפחה ועזרה ליישוב מחלוקות וסיכסוכים בענייני תחזוקת החברה השייכת לעסק של המשפחה.  כאשר יש הפרעות בקרב בני  הזוג ניתן להיעזר בהליך הזה {לרוב הליך הגישור מסייע מאד ובכך מסייע לאנשים אלו לא להגיע  לגירושין.

להליך הגישור מעלות רבות, אנחנו נביא אחדים מהם:

הליך הגישור זול מאד בצורה רצינית מאוד לעומת ניהול תיק  גירושין בערכאות.

הליך הגישור מתנהל ברוח מעולה ונעימה ויתכן שאף גמישה לעומת כל תיק בערכאות.

תהליך הגישור- יש אופציה לתקשר בדרך ישירה ובאופן חיובי לעומת תיק  גירושין שהכול מתנהל בין הערכי הדין של שתי  הצדדים.

בהליך הגישור כל הצדדים המסוכסכים קובעים את תנאי ההכרעה על ידי המגשר.


 
 

דירוג : starstarstarstarstar | 1 צפיות ייחודיות | דווח למערכת על מאמר לא תקין

תגובות בפייסבוק


תגובות באתר :

לא נמצא


אנא מלא את כל השדות

כותרת:


תגובה:


אימות:
Captcha כתוב את הטקסט

שת"פ

© כל הזכויות שמורות like2.co.il · שיתופי פעולה