שלום אורח, התחבר | הרשם | התחבר דרך פייסבוק 12
12

החברים בפייסבוק

תגיות נפוצות

אנחנו במספרים

קטגוריות: 28
נושאים: 181
משתמשים: 2588
מאמרים: 7627
Like: 59
מאמרים -> חוק ומשפט -> דיני משפחה
הוסף עכשיו מאמר למדור :
דיני משפחה
 

גירושין - איך לבחור עורך דין גירושין?


עמית ורד

עמית ורד הינו עו"ד נוטריון ומגשר מוסמך. בעלים של משרד עורכי דין בראשון לציון אשר נוסד בשנת 1998. המשרד עוסק בתחום אזרחי-מסחרי ומעניק ללקוחותיו שירותים משפטיים ברמה מקצועית גבוהה ביותר, עאג דגש על יחס אישי. התמחויות המשרד הן, בין היתר, בתחום מקרקעין ומיסוי נדל"ן, גירושין ומעמד אישי (כולל עריכת צוואות, טיפול בירושות, ניהול הליךגישור גירושין, עריכת הסכם גירושין, הסכם ממון, ועוד), דיני חוזים ועריכת הסכמים והתקשרויות שונים, ייצוג במסגרת תיקי תביעות בבתי משפט. בנוסף, המשרד מספק סל שירותים נוטריונים בראשון לציון והמרכז באופן מקצועי ומהיר, לרוב מהיום להיום. 

 
 

 

עו"ד גירושין – כיצד לבחור?

עו"ד גירושין - כללי

בישראל של שנת 2011 הסטטיסטיקה של הגירושין היא מעל שליש של הזוגות הנישאים – יגיעו חזרה למדרגות הרבנות, הפעם לצד של בית הדין הרבני. קיימים גם הרבה עורכי דין ולכן בחירה בעו"ד גירושין אינה קלה. ראשית, יש להתמקד בבחירת עו"ד גירושין שזו מומחיותו; שנית, יש לבחור עו"ד גירושין המתאים לנהל תיק גירושין מטעמכם על הצד הטוב ביותר. הבחירה אינה קלה כלל ועיקר. במאמר זה ננסה לתת לכם מספר דגשים חשובים שישפכו לכם אור על נושא בחירת עו"ד גירושין באופן נכון.

הליך גירושין הוא ממילא קשה וכואב מבחינה רגשית. גם מבחינה כלכלית יהיו לו הלשכות עתידיות עתידיות, סוגיה אולי חשובה ביותר היא נושא הילדים, כלומר, מי יהיה ההורה המשמורן, מה יהיה גובה המזונות, חלוקת הרכוש שתבטיח את קיום הלידים באופן אופטימאלי בעתיד ,וכהנה וכהנה סוגיות גירושין, העולות בכל תיק גירושין המתנהל במדינת ישראל באופן קבוע.

עו"ד גירושין יהיה קרוב לוודאי מעורב בהליך גירושין שלכם למן ההתחלה ועד הסוף, כלומר, למעד בו יסתיים ההליך עם עריכת וחתימת הסכם גירושין מסודר ואישור בית משפט. עם זאת, יש מקרים שניתן גם לשכור שירותי עו"ד גירושין באופן נקודתי, להליך מסוים, ליווי של הליך גישור גירושין, לקבלת חוות דעת משפטית נוספות, לעריכת הסכם גירושין בלבד, וכדומה, כלומר, לתקופה קצרה ומוגבלת לנושא מסוים של גירושין בלבד.

אם אתם ובנן הזוג משתפים ביניכם פעולה ויש לכם עדיין תקשורת טובה למרות גירושין, ואתם מרגישים בטוחים באשר יכולתכם לנהל בעצמכם הליך גירושין, הרי שתהיו מסוגלים להגביל שימוש שלכם בשירותיו של עו"ד גירושין מטעמכם לנושאים ספציפיים בלבד כאמור, ולא לאורך כל הדרך, דבר שיחסוך לכם כסף.

כלומר, ניתן לחפש עו"ד גירושין אך ורק לייעוץ ולקבלת טיפים וחוות דעת ספציפית או הכנת מסמכי גירושין כמו הסכם גירושין, או הליך גישור גירושין. בכל מקרה, כאשר אתם שוכרים שרותי עו"ד גירושין, חשוב שתדעו כי עסקינן בבחירה חשובה שיכולה להיות קריטית, מבחינת עתידכם, שכן עו"ד גירושין לא מנוסה, או במקרה של בחירת עו"ד שאינו מבין בתחום גירושין, לדבר עשויות להיות השלכות וגרימת נזקים קשים ולעתים בלתי הפיכים. לכן, הבחירה של עו"ד גירושין הינה מאוד חשובה ויש להקפיד על כך ולהקדיש זמן ומחשבה לנושא זה. עליכם לשכור שירותי עו"ד גירושין מומחה!

עו"ד גירושין – מהו?

עו"ד גירושין הינו עו"ד שעיקר או מרבית עבודתו נעשית בתחום גירושין ודיני משפחה. הוא כמובן יכול לעסוק גם בתחומים נלווים שייתן לכם ערך מוסף בשל ידיעותיו בתחומים משיקים, כגון: דיני עבודה לגבי חלוקת זכויות סוציאליות, סוגיה שעולה כמעט בכל תיק גירושין, עורך דין מקרקעין שיוכל לדאוג לנושאי נדל"ן כמו מכירת דירת מגורים וסידורים כרוכים של חוזה מכיר תדירה ועברות בטאבו, ועוד.

לניסיון יש כאן משמעות וחשיבות רבה. אין מה לעשות, עו"ד גירושין של שנה-שנתיים, לרוב לא יהיה מומחה לתחום, לעומת עו"ד גירושין אשר הינו מטפל בתיקי גירושין מזה 10 או אפילו 15 שנה. הניסיון הוא קריטי למניעת טעויות בניהול תיק גירושין. עו"ד גירושין מנוסה כבר סביר להניח נתקל כמעט בכל בעיה שיכולה לצוץ בענייניכם ולדעת לתת לו פתרונות מהירים ומקצועיים, ללא שגיאות שאתם תצטרכו לשלם עליהן, לפעמים ביוקר...

עו"ד גירושין יהיה בקיא בחוקים ובפסיקות בתחום גירושין, יהיה לו ידע נרחב בתחום וכאמור גם ניסיון פרקטי. עליו להיות מעודכן בפסיקות חדשות, עם מערכת פסיקה וחוקים ממוחשבת, גישה לבית משפט ככה שיכירו אותו, דבר שיכול להקל עליכם לעומת עו"ד שאינו רגיל לאולמות בית משפט לענייני משפחה או בתי דין רבניים. עליכם לוודא מיהו עו"ד גירושין אשר יטפל לכם אישית בתיק, האם זהו עו"ד שאיתו נפגשם והוא בעלי המשרד, או עו"ד גירושין מתחיל, מתמחה וכו' מהמשרד. לנקודה זו גם משמעות במאוד חשובה, כי יתכן ותפגשו בפגישת ייעוץ והכרות ראשונה עם עו"ד בעלי המשרד שהינו עו"ד גירושין מנוסה, אולם רק בהמשך תגלו שהוא כמעט ולא מטפל בתיק ולא מעורה בו. אל תתביישו לשאול את עוה"ד מהו ניסיונו בתחום, כמה שנים, באיזה נושאים נוספים הוא מטפל, ועוד כהנה שאלות כדי לתהות על קנקנו טרם בחירת עו"ד גירושין מטעמכם.

עו"ד גירושין מתמחה בעיקר בתיקי גירושין וכן בנושאים משיקים לכך, כאמור. עו"ד גירושין מומחה חייב להיות בעל ניסיון רב מאוד בתיקים מהסוג הזה, וכן בעל ידע נחרב ומקיף בתחומי החוק הקשורים לגירושין. בנוסף, מומלץ שתהיה לו גם הכשרה כמגשר גירושין ומשפחה, שכן במסגרת תיקי גירושין יש לנהל משאים ומתנים ואליו להיות מנוסה גם בפן של גישור גירושין ולא רק לדעת לנהל מלחמות של בתי משפט. כאשר אתם בוחרים עו"ד גירושין חשוב מאוד שיהיו לו את כל הכישורים המקצועיים וניסיון הנדרשים, כאמור. חשוב, כי אתם אל תבססו החלטתכם על בחירת עו"ד גירושין בהסתמך על גודלו ויוקרתו של המשרד, או הקומה בה הוא נמצא באחד המגדלים בתל-אביב, לדוגמא. משרד מהודר וגדול בבניין יוקרתי אינו קלף מנצח ואינו מעיד דווקא על כישוריו של עו"ד גירושין .

בחירת עו"ד גירושין - פרמטרים חשובים

להלן פרמטרים חשובים אליהם כדאי לשים לב בבחירת עו"ד גירושין (לאו דווקא לפי סדר חשיבות):

1. ותק בתור עו"ד גירושין, כמה זמן יש לו רישיון ועוסק במקצוע.

2. כימיה שלכם עם עו"ד גירושין בו פגשתם.

3. התרשמות כללית, הופעה, דיבור וכו'

4. האם עו"ד גירושין אותו פגשתם הוא שיטפל לכם באופן אישי בתיק.

5. מחיר – אין צורך לחפש עו"ד גירושין יקר, המחיר אינו תמיד קובע, העדיפו איכות, אך כמובן אל תחפשו את הזול ביותר, שכן שכ"ט עו"ד שסביר והגיוני כמקובל בתחום יתן לכם אפשרות לשכור שירותי עו"ד גירושין ברמה גבוהה ועם ניסיון רב.

6. זמינות ונגישות של עו"ד גירושין.

7. צוות מקצועי נלווה, האם יש לו שיתופי פעולה עם מומחים נוספים בתחום, וכו'.

8. עו"ד גירושין שהינו מגשר לגישור גירושין יכול לתת לכם ערך מוסף.

9. הבנה וידע בתחומים משיקים, כגון – מקרקעין ומיסוי נדל"ן לטיפול בהעברות בטאבו של נכסים ודירות במידת הצורך, ועוד.

 

 
 

דירוג : starstarstarstarstar | 1 צפיות ייחודיות | דווח למערכת על מאמר לא תקין

תגובות בפייסבוק


תגובות באתר :

לא נמצא


אנא מלא את כל השדות

כותרת:


תגובה:


אימות:
Captcha כתוב את הטקסט

שת"פ

© כל הזכויות שמורות like2.co.il · שיתופי פעולה