שלום אורח, התחבר | הרשם | התחבר דרך פייסבוק 12
12

החברים בפייסבוק

תגיות נפוצות

אנחנו במספרים

קטגוריות: 28
נושאים: 181
משתמשים: 2588
מאמרים: 7627
Like: 59
מאמרים -> חוק ומשפט -> דיני משפחה
הוסף עכשיו מאמר למדור :
דיני משפחה
 

גישור גירושין - גירושין בהסכמה. מדוע כדאי?


עמית ורד

עמית ורד הינו עו"ד נוטריון ומגשר מוסמך. בעלים של משרד עורכי דין בראשון לציון אשר נוסד בשנת 1998. המשרד עוסק בתחום אזרחי-מסחרי ומעניק ללקוחותיו שירותים משפטיים ברמה מקצועית גבוהה ביותר, עאג דגש על יחס אישי. התמחויות המשרד הן, בין היתר, בתחום מקרקעין ומיסוי נדל"ן, גירושין ומעמד אישי (כולל עריכת צוואות, טיפול בירושות, ניהול הליךגישור גירושין, עריכת הסכם גירושין, הסכם ממון, ועוד), דיני חוזים ועריכת הסכמים והתקשרויות שונים, ייצוג במסגרת תיקי תביעות בבתי משפט. בנוסף, המשרד מספק סל שירותים נוטריונים בראשון לציון והמרכז באופן מקצועי ומהיר, לרוב מהיום להיום. 

 
 

 גישור גירושין - כללי

גישור גירושין הוא הליך וולנטרי. במסגרת הגישור בני זוג, המעוניינים לנסות ולהגיע להסכמות, יכולים לפנות לאדם צד שלישי מקצועי ונייטרלי ובאמצעותו לפתור הקונפליקט.

 

המגשר אינו שופט, אין לו סמכות להכריע מי צודק, או לקבל החלטה מחייבת כל שהיא. הבסיס לגישור הינו תקשורת והידברות ישירה בין בני הזוג, באמצעות המגשר, אשר תפקידו לכוון את הצדדים ולסייע להם להגיע לפתרונות מוסכמים.

הליך הגישור מתנהל לרוב באווירה נעימה ומתוך כבוד הדדי, במטרה להגיע להסכמה שתהיה מקובלת והוגנת על שני הצדדים, עם הסתכלות קדימה אל פני העתיד להסדרת התנאים הרלבנטים לפירוק השיתוף, מבחינה ממונית, מזונות ילדים קטינים, וכיוצ"ב, וכן קביעת הסכמות לגבי ההתנהלות העתידית שין בני הזוג, לאחר פירוק התא המשפחתי.

הליך גישור גירושין יכול להוות עבור מרבית הזוגות חלופה מצויינת, יעילה, מהירה וזולה להגעה להסכם גירושין מוסכם, מכובד והוגן, ללא צורך במלחמות בערכאות הכרוכות בהשקעת משאבים, זמן, אנרגיות שליליות, וכויוצ"ב ועשויות לפגוע ולהעכיר את האווירה שבין הצדדים ובתוך כך להשפיע על כל המשפחה, במיוחד כשיש ילדים קטנים.

הליך גישור גישורין הינו אופציה נהדרת לזוגות שהחליטו להיפרד ומעוניינים להגיע למצב של גירושין בהסכמה, אשר הם עצמם קבעו את תנאיה ולא ע"י תכתיבים של פסיקות של ערכאות שיפוטיות.

ניתן לפנות לגישור גירושין

 

בכל שלב. בין אם טרם ננקטו הליכי תביעות גירושין ואחרות לערכאות ובין אם במהלכן.

 

גישור גירושין מושתת על על חיזוק של תקשורת חיובית בין הצדדים ויכול לחסוך כסף, זמן ומתח נפשי הכרוכים בתהליך גירושין, שהינו ממילא כה קשה ומורכב מבחינה ריגשית.

אין גירושין שמחים, אולם בדרך של גישור ניתן להפחית מן המשקעים הקיימים בין בני הזוג באופן משמעותי. הסכם גירושין בהסכמה שיושג בגישור גירושין יהיה יציב יותר לטווח הארוך.

לא כל דבר ניתן לגישור. לעתים הפערים בין הצדדים הינם כה גדולים, עד כי הם אינם בשלים להליך גישור גירושין, לרוב בתחילת הסכסוך, כאשר יש הרבה אמוציות, כגון: תחושת פגיעה ועלבון, חוסר בטחון לגבי העתיד, מקרים של בגידה, ועוד. במקרים כאמור, הליך גישור גירושין בהחלט יכול לסייע להרגעת הרוחות ולייצר תקשורת חיובית בין בני הזוג, למרות המצב המורכב בו הם נמצאים.   

מגשר גירושין יכול ויהיה אדם בעל השכלה משפטית רבלנטית, למשל, עו"ד גירושין, או בעל תואר בפסיכולוגיה או תחום דומה.

במקרה הראשון, קיים יתרון וערך מוסף רב למגשר שהינו עורך דין גירושין. עורכי דין גירושין הם מנוסים ויש להם ניסיון וידע רב בתחום . הם בקיאים ברזי ונבכי הסוגיות המשפטיות הרלבנטיות.

עו"ד מגשר גירושין יכול לספק לצדדים פתרונות משפטיים וכלים פרקטיים במסגרת גירושין בהסכמה ועריכת הסכם מסודר שיוכר ויאושר ע"י בית המשפט לענייני משפחה, או בית הדין הרבני. בגישור ע"י עו"ד מסתכלים ארך ורק על העתיד ומנסים למצוא פתרונות מוסכמים.

במקרה השני, אופי הגישור הוא טיפולי, כאשר מושם דגש על התקשורת בין בני הזוג וניסיון להבין את המצב אליו נקלעו, הגורמים השונים וראייתו הסובייקטיבית של כל צד באשר לסיטואציה של גירושין. 

 כך או כך, מטרתו של גישור גירושין הינה הבאתם של בני הזוג - בעצמם -  למצב של הסכמה כוללת לגבי פתרון סכסוך הגירושין מכל היבטיו השונים.

הנושאים לליבון בגישור גירושין:

הנושאים בהם דנים ולגביהם יש להגיע להסכמות לצורך גירושין בהסכמה בגישור ועריכת הסכם גירושין, הם:

1. חלוקת הרכוש.

2. מזונות ומדור של ילדים.

3. משמורת ילדים (חזקה פיסית) והסדר הראיה.

4. נושא סידור הגט

5. נושאים נלווים (למשל - חינוך ילדים ,ערכים, מקום מגורים, וכו').

היתרונות העיקריים של הסכם גירושין הנעשה במסגרת של גישור גירושין, הם:

 

 

1. חסכון בעלויות.

 

2. חסכון בזמן.

3. ההליך רגוע ונעים יותר.

4. ההליך נעשה בפרטיות וסודיות.

5. מועדים גמישים בההם ניתן לנהל גישור הגירושין בתאום מול המגשר.

6. יציבות ההסכם לטווח הארוך.

7. פסק הדין המאשר הסכם גירושין באמצעות בית משפט לענייני משפחה , או בית דין רבני, מהווה פסק דין לכל דבר וענין.

8. לעולם לא ניתן לדעת תוצאות פסק דין, בגישור התוצאות ידועות מראש ולא זאת בלבד, אלא שהצדדים עצמם קבעו אותן.

9. ההליך נעשה באופן מכובד, נעים, ורגוע.

10. היה והליך גישור גירושין לא צולח, הצדדים תמיד יכולים לחזור לערכאות ולהמשיך במלחמות גירושין...

 


 
 

דירוג : starstarstarstarstar | 2 צפיות ייחודיות | דווח למערכת על מאמר לא תקין

תגובות בפייסבוק


תגובות באתר :

לא נמצא


אנא מלא את כל השדות

כותרת:


תגובה:


אימות:
Captcha כתוב את הטקסט

שת"פ

© כל הזכויות שמורות like2.co.il · שיתופי פעולה