שלום אורח, התחבר | הרשם | התחבר דרך פייסבוק 12
12

החברים בפייסבוק

תגיות נפוצות

אנחנו במספרים

קטגוריות: 28
נושאים: 181
משתמשים: 2588
מאמרים: 7627
Like: 59
מאמרים -> חוק ומשפט -> דיני משפחה
הוסף עכשיו מאמר למדור :
דיני משפחה
 

גישור גירושין - הסכם גירושין מכובד, צודק והוגן


עמית ורד

עמית ורד הינו עו"ד נוטריון ומגשר מוסמך. בעלים של משרד עורכי דין בראשון לציון אשר נוסד בשנת 1998. המשרד עוסק בתחום אזרחי-מסחרי ומעניק ללקוחותיו שירותים משפטיים ברמה מקצועית גבוהה ביותר, עאג דגש על יחס אישי. התמחויות המשרד הן, בין היתר, בתחום מקרקעין ומיסוי נדל"ן, גירושין ומעמד אישי (כולל עריכת צוואות, טיפול בירושות, ניהול הליךגישור גירושין, עריכת הסכם גירושין, הסכם ממון, ועוד), דיני חוזים ועריכת הסכמים והתקשרויות שונים, ייצוג במסגרת תיקי תביעות בבתי משפט. בנוסף, המשרד מספק סל שירותים נוטריונים בראשון לציון והמרכז באופן מקצועי ומהיר, לרוב מהיום להיום. 

 
 

 

גישור גירושין – הסכם גירושין מהיר ויעיל

גישור נהיה מאוד פופולארי בשנים האחרונות בעולם וגם בישראל. סכסוכים רבים בחיינו מצריכים התערבות של גורם אובייקטיבי שהינו שלישי מקצוע בתחום מסוים, כדי לסייע לנו לפתור בעיות שונות בהם אנו נתקלים. כך גם במסגרת המשפחה ובמצב של גירושין – גישור הינו כלי יעיל מאוד לפתרון סכסוכי גירושין, במקום מלחמות בבתי משפט, אשר הן יקרות, ארוכות, מתישות וכיוצ"ב.

על ידי גישור גירושין ניתן ולנסות לפתור קונפליקט בין בני זוג באופן הדדי, מכובד, נעים והוגן לשני הצדדים, למשל: מזונו, הסדרי ראיה, נושא הגט עצמו, מגורים, חלוקת רכוש, ילדים, ועוד. אלמלא יתערב איזשהו גורם גישורי ניטרלי במקרים רבים סכסוך הגירושין לא ייפתר במהרה, שכן מגשר גירושין ירגיע את הרוחות ויאפשר לבני הזוג המסוכסכים להתמודד עם המצב באופן נעים וחיובי יותר ובכך אולי לפתור את הקונפליקט, בצורה בה שני הצדדים יצאו מרוצים על ידי הסכם גירושין בהסכמה.

מהו גישורגירושין?

גישור באופן כללי הוא הליך מוכר בעולם לשם יישוב סכסוכים ופתרון מחלוקות בנושאים שונים, כאשר מטרתו לאפשר לצדדים שהינם מסוכסכים ביניהם לנסות להגיע לפשרה הוגנת והדדית, כזו שתספק את שני הצדדים המעורבים בסכסוך. הליך גישור גירושין כולל מגשר גירושין שהינו צד שלישי, ניטרלי וכן את שני בני הזוג המסוכסכים ביניהם ומתנהל לרוב באופן ואווירה נינוחה ורגועה, אגב תקשורת חיובית וישירה בין בני הזוג.

גישור גירושין הינו תהליך וולנטרי, כלומר - הליך המתבצע מתוך רצונם המלא, החופשי והטוב של שני בני הזוג המתגרשים. בניגוד לבית משפט, הרי שהמגשר גירושין פועל במסגרת תהליך רצוני של הצדדים המסוכסכים בגירושין, ובכך אמור לאפשר להם להגיע להסדר של הסכם גירושין, מתוך רצון ובחירה ולא מתוך כורח כמו בפסק דין של בית משפט שאין להם שליטה על תוצאותיו. הליך גישור גירושין מתבצע במספר פגישות עם מגשר גירושין, במהלכן בני הזוג מביעים את עצמם ישירות, רצונותיהם, האינטרסים של כל אחד וכו' שומעים את הצד השני באופן רגוע, ולבסוף מוצאים את פשרה בין דרישות כל אחד מהם ומגיעים להסדר של הסכם גירושין מוסכם, המקובל הדדית על שניהם יחדיו.

מתי כדאי ניתן לפנות הליך גישור גירושין?

הליך גישור גירושין הפך להליך נפוץ בישראל בשנים האחרונות, המסייע לזוגות מתגרשים רבים להגיע אל פתרון המחלוקות. ניתן לפנות לקבלת גישור גירושין במקרים בהם צצה מחלוקת בני בני הזוג במהלך תביעות גירושין, או גם קודם לכם כאשר אחד הצדדים או שניהם מעוניינים וגמלה אצלם החלטה להיפרד והם מעוניינים לעשות זאת ללא קרבות ומלחמות בין עורכי דין, אשר יהיו כרוכים בזמן, כסף, עלולים להעכיר היחסים עוד יותר וגם לפגוע בדרך בילדים.

כל זוג שמעוניין להתגרש, או כבר מצוי בהליכי גירושין, גם אם הצדדים מיוצגים על ידי עורכי דין, יכול לפנות ולבקש לנסות הליך של גישור גירושין. ניתן להפסיק את ההליך בכל שלב ולכן זו הזדמנות פז שלא כדאי לפספס ואין הרבה מה להפסיד... מקסימום כעבור מספר בודד של פגישות יראו שאין טעם ותמיד יכולים להמשיך בבית המשפט כמקודם, או להגי תביעות, אם טרם התחילו בכך. הליך גישור גירושין יאפשר לצדדים להידבר ביניהם באופן ישיר ולמצוא פתרונות מוסכמים בצורה צודקת, הוגנת שתמצא חן בעיני שני בני הזוג. גירושין הוא מצב כואב ובמקרים רבים הצדדים כעוסים האחד על השניה, ולכן גישור גירושין יכול לסייע להם הדדית באופן נעים יותר בסיוע מגשר גירושין מקצועי לפתור את הבעיות, למרות הוויכוחים לצורך הסכם גירושין הוגן, לרבות נושאי חלוקת הרכוש המשותף, ענייני משמרות על ילדיםועוד. בגישור גירושין לפתור את כל אותם הסכסוכים על ידי השגת פשרה מכובדת ובאופן ששניהם יצאו מרוצים, ככל הניתן.

יתרונות גישור גירושין

הליך זול.

הליך מהיר

תמיד ניתן לחזור לבית משפט

הליך נעים וגמיש.

הצדדים עצמם קובעים תנאי הגירושין וחלוקת רכוש וכיוצ"ב, ללא כפיה

הסכם גירושין המושג בגישור גירושין לרוב יציב יותר לאורך זמן בעתיד, כי הושג בהסכמה הדדית

הידברות ישירה של הצדדים.

סיכום

גישור גירושין בהחלט מהווה אלטרנטיבה מצוינת לזוגות המעוניינים להתגרש בהסכמה ובאופן מכובד ומהיר. ניתן לפנות להליכי גישור גירושין כדי לפתור סכסוכי גירושין בכל שלב, כל זמן ששני הצדדים מעוניינים בכך באופן וולנטרי. מגשר גירושין מקצוע יכול לסייע רבות בפתרון הבעיות ואם הינו עורך דין גירושין יוכל להביא מניסיונו ובקיאותו ולסייע לצדדים להשיג הסכם גירושין הוגן וצודק עבור שניהם באופן הדדי.

 


 
 

דירוג : starstarstarstarstar | 0 צפיות ייחודיות | דווח למערכת על מאמר לא תקין

תגובות בפייסבוק


תגובות באתר :

לא נמצא


אנא מלא את כל השדות

כותרת:


תגובה:


אימות:
Captcha כתוב את הטקסט

שת"פ

© כל הזכויות שמורות like2.co.il · שיתופי פעולה