שלום אורח, התחבר | הרשם | התחבר דרך פייסבוק 12
12

החברים בפייסבוק

תגיות נפוצות

אנחנו במספרים

קטגוריות: 28
נושאים: 181
משתמשים: 2588
מאמרים: 7627
Like: 59
מאמרים -> חוק ומשפט -> דיני משפחה
הוסף עכשיו מאמר למדור :
דיני משפחה
 

גישור משפחתי - הסבר שימושי ומעניין בנושא


עמית ורד

עמית ורד הינו עו"ד נוטריון ומגשר מוסמך. בעלים של משרד עורכי דין בראשון לציון אשר נוסד בשנת 1998. המשרד עוסק בתחום אזרחי-מסחרי ומעניק ללקוחותיו שירותים משפטיים ברמה מקצועית גבוהה ביותר, עאג דגש על יחס אישי. התמחויות המשרד הן, בין היתר, בתחום מקרקעין ומיסוי נדל"ן, גירושין ומעמד אישי (כולל עריכת צוואות, טיפול בירושות, ניהול הליךגישור גירושין, עריכת הסכם גירושין, הסכם ממון, ועוד), דיני חוזים ועריכת הסכמים והתקשרויות שונים, ייצוג במסגרת תיקי תביעות בבתי משפט. בנוסף, המשרד מספק סל שירותים נוטריונים בראשון לציון והמרכז באופן מקצועי ומהיר, לרוב מהיום להיום. 

 
 

 

גישור משפחתי – הסכם גירושין ע"י מגשר גירושין

זוגות רבים בוחרים בדרך של גירושין מכוערים בבתי משפט, עם תכסיסים ותחבולות, ע"י הליכים שונים ומשונים, לרבות עיקולים, צווי עיכוב יציאה מהארץ, צווי מניעה, אגב מניעת הקשר ההורי של הצד השני עם הילדים הקטנים, הסתת צד אחד את השני, לכלוכים ונטלת רפש ובוץ, ועוד ועוד.

אולם, לא כל בני הזוג בוחרים להתגרש בין כותלי בית המשפט לענייני משפחה. לעתים, ובמיוחד בישראל של היום, בני הזוג בוחרים להיפרד בדרך נעימה ומהירה יותר, באווירה נינוחה ככל הניתן ובמיוחד מעוניינים לעשות זאת בצורה מכובדת והוגנת, בלי שייווצרו ביניהם מריבות וכעסים רבים מדי, תוך שהם אלו שקובעים את סדר הדברים וההסכמות במסגרת הסכם גירושין המושג בין הצדדים המתגרשים; קרי – קביעת כל ההסדרים הממוניים השונים ביניהם, מזונות, דירה, רכב, זכויות, כספים, משמורת ילדים, מדור, ועוד. זאת, בדרך של גישור משפחתי ע"י מגשר לגירושין, בהידברות ישירה ובהכוונתו המקצועית, אשר מומלץ כי יהיה גם עורך דין גירושין, בעל ניסיון והבקיא בתחום.

מדוע גישור משפחתי?

אם בני זוג חשים שהם רוצים להיפרד, כאמור, גמלה לכך ההחלטה בלבם, אזי ניתן לעשות כן בדרך הוגנת עם אלטרנטיבה של כבוד הדדי והם יכולים לפנות אל ההליך הקרוי גישור משפחתי, או גם או גישור זוגי, או גישור גירושין. עסקינן בהליך גישורי אשר מטרתו לצמצם עד למינימום האפשרי את המצב בו הצדדים יצאו פגועים, כעוסים ועם צלקות רבות וגדולות יותר מהליך של גירושין. הליך גישור משפחתי, או כאמור זוגי, או גישור גירושין, מתבצע על ידי עורך דין גירושין אשר הוסמך לגישור וגם קורסי הכשרה מיוחדים וספציפיים של גישור גירושין יש היום בנמצא.

גישור משפחתי הוא למעשה מציאת קו השווה בין הצדדים כאשר מטרתו הינה לא להחזיר את הצדדים לחיקו של משנהו, אלא להביא אותם בדרך הטובה והמהירה ביותר לידי הסכמות של הסכם גירושין בהסכמה של הצדדים עצמם, באופן מכובד, נעים, עם תקשורת חיובית ככל הניתן; כלומר, לנהל גישור משפחתי בו יוכלו להתדיין על ענייני גירושין שלהם בצורה מתורבתת ובדרך ארץ - על רצונם להיפרד, לגבש הסכמות הוגנות באופן הדדי, בהתחשב גם בצרכים השונים שיש להם וכלפי לידיהם כמובן, הכול ע"י גישור משפחתי ובאמצעות מגשר גירושין ומשפחה, צד שלישי, שהינו אובייקטיב ובעל ניסיון ובקיא בתחום משפחה וגירושין.

באיזה עניינים עוסק גישור משפחתי?

גישור משפחתי עוסק בכל נושאים הקשורים בתהליך הפרידה והגירושין של הצדדים. גישור משפחתי מתייחס לכל המחלוקות שיש ביניהם ובעיקר הכוונה למציאת הפתרונות הטובים ומקובלים על הצדדים. גישור משפחתי עוסק בדיונים הנערכים בין בני הזוג לגבי מכלול הנושאים שיגובשו לאחר מכן לידי הסכם גירושין. 

הסכם גירושין יעסוק ויתייחס לעניינים הממונים של חלוקת הרכוש, דמי מזונות אישה, דמי מזונות ילדים, מיהו ההורה המשמורן על ילדים קטינים, הסדרי ראיה וביקורים, נושאי מדור ואחזקתו, חלוקת מיטלטלין ותכולת הדירה המשותפת, רכבים, דירות נוספות אם ישנן, ועוד.

מהם היתרונות של גישור משפחתי?

יתרונות גישור משפחתי הם רבים, בקצרה: 

הצדדים עצמם קובעים את ההסכמות שביניהם במסגרת גירושין. בגישור משפחתי אין מאבקים קשים ועכורים בבתי משפט. גישור משפחתי הינו הליך זול יותר, לעומת בתי משפט. גישור משפחתי הינו מהיר יותר. גישור משפחתי הינו נעים יותר. הליך גישור משפחתי הינו גמיש יותר, ללא מסגרות משפטיות נוקשות. גישור משפחתי – הליך שניתן להפסיקו בכל עת. אין מנצחים ומפסידים – הסכם גירושין נעשה בהסכמה של הצדדים, מתוך התחשבונות, כבוד והוגנות, במיוחד טובת ילדים וכל אחד מהצדדים באשר לאינטרסים החשובים לו באמת בגירושין.

כיצד גישור משפחתי מסתיים? - עריכת בהסכם גירושין

במהלך גישור משפחתי מנסים הצדדים להגיע לידי הסכם גירושין המקובל על שניהם פה אחד. במסגרת גישור משפחתי, כמובן לרוב כל אחד מהצדיים יעשה פשרות מסוימות לקראת הצד השני, אך הדבר כדאי מאד בהתחשב בעובדה שלגישור משפחתי עם הסכם גירושין בהסכמה יש יתרונות רבים, על פני מאבקים משפטיים בערכאות.

לאחר עריכת וחתימת הסכם גירושין ע"י  שני הצדדים הסכם  גירושין מוגש לבית המשפט לענייני משפחה כדי לקבל תוקף פסק דין המאשר אותו ובכך מסתיים ההליך.

על הצדדים לדאוג, כי הסכם גירושין ינוסח באופן במקצועי וברור ביותר שניתן, ללא פרשנויות או השארת פתח לבעיות ומחלוקות עתידיות, עם מכלול האלמנטים המשפטיים הקשורים לנושא גירושין, כנדרש על ידי החוק. חשוב לבחור עורך דין גירושין שהינו ותיק, בקיא ומנוסה בתחום גירושין על מנת להגדיל את הסיכוי שבית המשפט יאשר את ההסכם, וכן כי לא יהיו מחלוקות לגביו בעתיד.


 
 

דירוג : starstarstarstarstar | 1 צפיות ייחודיות | דווח למערכת על מאמר לא תקין

תגובות בפייסבוק


תגובות באתר :

לא נמצא


אנא מלא את כל השדות

כותרת:


תגובה:


אימות:
Captcha כתוב את הטקסט

שת"פ

© כל הזכויות שמורות like2.co.il · שיתופי פעולה