שלום אורח, התחבר | הרשם | התחבר דרך פייסבוק 12
12

החברים בפייסבוק

תגיות נפוצות

אנחנו במספרים

קטגוריות: 28
נושאים: 181
משתמשים: 2588
מאמרים: 7627
Like: 59
מאמרים -> חוק ומשפט -> דיני משפחה
הוסף עכשיו מאמר למדור :
דיני משפחה
 

דיני משפחה – על גירושים ומוות


מיכל ז

מיכל ז

 
 

גירושים ומוות הם חוויות מאוד קשות ובשניהם יש אבדה. כשעוברים את הדברים האלו יש כמה דברים שצריך להסדיר ואי אפשר להשאיר באוויר. כשאדם נפטר יש לבצע חלוקת ירושה שהוא השאיר וכאשר זוג פותח בהליך גירושים הוא מוכרח להסדיר עניינים ביניהם ועניינים שנוגעים לילדים שלהם. אם נוצרות מחלוקות, בעיות או אי הבנות, ניתן לפנות לבית המשפט, שם יפסקו בכל הנושאים לפי דיני משפחה שכוללים את כל החוקים הקשורים לעניינים משפחתיים.

כאמור, דיני משפחה מתייחסים לכל עניין הירושה והצוואה של מישהו שמת. החוק אומר שאם אדם נפטר ונשארה לו משפחה (בעל או אישה וילדים), יש לבצע חלוקת ירושה שהשאיר אחריו כך שהבעל או האישה מקבלים חצי והילדים מתחלקים ביניהם בחצי השני. אם האדם השאיר אחריו צוואה שמבקשת חלוקת ירושה אחרת מזו שאומר החוק יש לעשות את החלוקה לפי הכתוב בצוואה.

היות והחוק לא מסתכל ולא מתייחס לטיב היחסים בין בני המשפחה, במידה ואדם לא ביחסים טובים עם המשפחה שלו ורוצה שיחלקו את הירושה שלו אחרת הוא יכול להכין צוואה יחד עם עורך דין ובה לפרט בדיוק כמה הוא רוצה להשאיר ולמי הוא רוצה להשאיר.

אם רוצים להכין צוואה צריך ללכת אל נוטריון שיכין אותה לפי החוק ויאשר אותה כך שלא יהיה ניתן לערער עליה.

כאמור, ירושה היא רק אחד מהנושאים בהם עוסקים דיני משפחה ודינים אלו נכנסים לתמונה גם כאשר זוג פותח בהליך גירושים ולא מצליח להסדיר את כל העניינים הבהולים לבדו. בהליך גירושים יש להסדיר משמורת, הסדרי ראיה ותשלום מזונות ילדים שצריך לשלם ההורה שלא קיבל משמורת. בגלל הרצון העז של שני ההורים לגדל את הילד הגיוני שיהיה וויכוח ביניהם על העניין הזה. דיני משפחה קובעים כי האימא מקבלת את הילדים כשהם עד גיל 6 והאבא משלם מזונות ומקבל הסדרי ראיה.

דיני משפחה עוסקים בעוד נושאים יחד עם גירושים וחלוקת ירושה והם באים לעזרת כל אחד שרוצה לפתור את הדילמות הגדולות ביותר. עורכי דין שמתמחים בדיני משפחה יכולים לעזור לכל אחד עם כל בעיה, אך חשוב לעבוד עם עורכי דין בעלי ניסיון והמלצות.


 
 

דירוג : starstarstarstarstar | 0 צפיות ייחודיות | דווח למערכת על מאמר לא תקין

תגובות בפייסבוק


תגובות באתר :

לא נמצא


אנא מלא את כל השדות

כותרת:


תגובה:


אימות:
Captcha כתוב את הטקסט

שת"פ

© כל הזכויות שמורות like2.co.il · שיתופי פעולה