שלום אורח, התחבר | הרשם | התחבר דרך פייסבוק 12
12

החברים בפייסבוק

תגיות נפוצות

אנחנו במספרים

קטגוריות: 28
נושאים: 181
משתמשים: 2500
מאמרים: 7541
Like: 59
מאמרים -> חוק ומשפט -> דיני משפחה
הוסף עכשיו מאמר למדור :
דיני משפחה
 

הגישור - ככלי לניהול סכסוכים בצוואות ובירושות


goren assa
 
 

הגישור - ככלי לניהול סכסוכים בצוואות ובירושות

החיים שלנו לא צפויים. אירועים רבים מתרחשים אחד אחרי השני, ולא תמיד בשליטתנו. לפעמים מדובר באירועים חיוביים, ולפעמים מדובר באירועים שליליים, ואף קשים מנשוא. אלו יכולים להיות מוות של אדם קרוב, מחלה או טרגדיה אישית. סיטואציות אלו עלולות ליצור אצלנו מצב מורכב, אשר יבחן את כל היחסים שלנו עם עצמנו ועם הסביבה שלנו. הקרובה והרחוקה.

אחד המקרים הנפוצים בהתם מתרחשים סכסוכים, לצערנו, הם בכל הנושא של צוואות וירושות. מוות של אדם קרוב הוא אבדן קשה מנשוא, שלא תמיד היה צפוי וידוע מראש. אין ספק, כי סכסוכים מהסוג הזה לא נעימים לאף אחד. שאלות רבות עלולות לעלות בתחום, ויכולות לנבוע ממגוון רחב של סיבות כמו, צוואות שלא ברורות לבני המשפחה, טענות של בני המשפחה כל אחד באשר לחלקו בשל האופן שבו טיפל בהורים, חוסר בהירות משפטית לגביי המצב של הנכסים, קשיים בנוגע לקבלה של החלטה בנוגע לגורל של הנכס או לגביי אופן חלוקתו ועוד סיבות רבות. אין ספק, שמדובר בסיטואציה לא נעימה.

אם כן, מה עושים?

סכסוכים בנוגע לצוואות וירושות עלולות להתדרדר במהירות ולהגיע ישר להליך בבית המשפט. למרות הסדר והצדק שאנו מצפים שיתקיים בבית המשפט, יש לדעת שמדובר בהליך שיכול ממש לפרק משפחות. בזמן הזה, האחים מוציאים עשרות אלפי שקלים על הוצאות המשפט, עורכי דין, שכר הטרחה וכל העלויות השונות הכרוכות בכך. בפנייה לבית המשפט הזמן הוא מימד שמשתנה באופן תמידי, כי כל פעם עתירה חדשה יכולה לצוץ. זה לא נגמר, עד שזה לא נגמר. ואם כל זה לא מספיק, אז איך מתייחסים לכל ההעלבות, הפגיעות, הכעסים, התסכולים וכל עגמת הנפש שחווים לאורך כל התהליך שגם ככה התחיל בנקודה קשה ומורכבת לכולם.

גישור סכסוכים לצוואות וירושות

אחד הכלים הנפוצים ביותר היום ליישוב סכסוכים בעולם המערבי, הוא באמצעות כלי הגישור. גישור המבוצע בצורה מקצועית הוא כלי אובייקטיבי, ניטראלי שרואה כל צד, מבין אותו, וביחד עם מגשר מצליחים להגיע להסכמה. המגשר הינו אדם מקצועי שעבר הכשרה בתחום. הוא מגיע כלוח חלק. אינו מכיר את אחד הצדדים, ויכול לסייע להם לנהל משא ומתן בעצמם. כלי הגישור רואה את האדם מעבר לסכסוך. באמצעות הגישור אנו מבינים את הטענות והרצונות של כל האחים, וביחד מנסים לגבש פיתרון שיהיה מוסכם על כולם.

היתרונות של הגישור ככלי לניהול סכסוכים, הם מרובים, שכן מדובר על הליך שתמיד מסתכל על טובת הצדדים. אף צד אינו מופלה (מה שאחים יכולים להרגיש כאשר הם מנהלים את הסכסוך בבית המשפט) בנוסף, יש להם את היכולת המלאה לשלוט על התהליך.הגישור נותן מענה תוך שמירה על תקשורת בינאישית ראויה, שפה חיובית ורצון לסיים אותו בצורה הטובה ביותר. לאורך כל ההליך המגשר שומר על דיסקרטיות ועל פרטיות האחים, ואינו מספר לאחד האחים דבר שאחר אמר. בכך ניתן להגיע לתוצאה המיטבית, עבור כולם. במידה ואתם או קרובי משפחה שהנכם מכירים, מנהלים סכסוכים משפחתיים בנושאי צוואות וירושות, מומלץ ליישב אותם בכלי הגישור.

 


 
 

דירוג : starstarstarstarstar | 0 צפיות ייחודיות | דווח למערכת על מאמר לא תקין

תגובות בפייסבוק


תגובות באתר :

לא נמצא


אנא מלא את כל השדות

כותרת:


תגובה:


אימות:
Captcha כתוב את הטקסט

שת"פ

© כל הזכויות שמורות like2.co.il · שיתופי פעולה