שלום אורח, התחבר | הרשם | התחבר דרך פייסבוק 12
12

החברים בפייסבוק

תגיות נפוצות

אנחנו במספרים

קטגוריות: 28
נושאים: 181
משתמשים: 2588
מאמרים: 7627
Like: 59
מאמרים -> חוק ומשפט -> דיני משפחה
הוסף עכשיו מאמר למדור :
דיני משפחה
 

הכנת הסכם גירושין לזוגות מתגרשים


מיכל ז

מיכל ז

 
 

לא קל להחזיק יחד הרבה זמן במסגרת הנישואים, בייחוד היום, כשאנשים לוקחים את המסגרת בקלות ראש. לא פלא שהרבה מאוד זוגות פותחים בהליך גירושין כדי לסיים את הנישואים שלהם ולהתחיל דף חדש בנפרד. גירושין כרוך ביצירת הסכם שבו מפרטים בני הזוג המתגרשים אודות כמה נושאים הקשורים לחיים הנפרדים שלהם עם תום ההליך. בין השאר, בתוך ההסכם בני הזוג צריכים לפרט לגבי חלוקת רכוש ולהסדיר מזונות ילדים ומשמורת אם יש להם ילדים.

חלוקת רכוש הוא נושא שאפשר להסדיר לפני החתונה בעזרת הסכם ממון. אנשים רבים מתייחסים להסכם זה כאל משהו מאוד קר ונטול רומנטיקה, אבל כשזה מגיע לרכוש אישי אין מקום לטעויות וכל הזוגות, גם אם יש ביניהם אהבה גדולה, צריכים לדאוג לנושא זה. עם הסכם ממון בני הזוג מצהירים איזה חלק מהרכוש יתחלק ביניהם ואיזה חלק מהרכוש יישאר אצל כל אחד מהצדדים אם וכאשר הם יתגרשו.

נושא חלוקת רכוש הוא רגיש, בעיקר בקרב זוגות שיש ביניהם פער כלכלי ושלא טרחו להכין את הסכם ממון לפני שהתחתנו. החוק קובע כי אם אין הסכם בני הזוג מתחלקים בכל הרכוש הכולל של שניהם יחד באופן שווה. במקרה זה, מי שיש לו יותר רכוש צריך לוותר על הרכוש שצבר במהלך החיים ולמסור חצי ממנו לצד השני.

חלוקת רכוש זה פיקניק לעומת נושאים הנוגעים לילדים. הליך גירושין לא משפיע רק על הזוג אלא גם על הילדים, בין השאר כי שההורים צריכים לקבוע מי מהם יקבל משמורת עליהם והילדים יגדלו רק עם אחד מהם.

בשביל להקל על הילדים ועל ההורה שקיבל משמורת עליהם, לפחות מבחינה כלכלית, החוק קבע כי ההורה הלא משמורן צריך לשלם מזונות ילדים להורה המשמורן כל חודש ולפי סכום ששני הצדדים קבעו יחד. מזונות ילדים מסייעים להורה המשמורן לממן את הצרכים של הילדים, כמו חינוך, בריאות, אוכל ועוד והסכום לא תלוי בהכנסה של ההורה השני.

מזונות ילדים הם בגדר חובה ואם הוא לא משלם כפי שנקבע בהסכם הגירושין ניתן להפעיל נגדו צעדים קשים, כמו הוצאה לפועל. מי שמתחמק מתשלום באופן חריג יכול להישלח למאסר.


 
 

דירוג : starstarstarstarstar | 1 צפיות ייחודיות | דווח למערכת על מאמר לא תקין

תגובות בפייסבוק


תגובות באתר :

לא נמצא


אנא מלא את כל השדות

כותרת:


תגובה:


אימות:
Captcha כתוב את הטקסט

שת"פ

© כל הזכויות שמורות like2.co.il · שיתופי פעולה