שלום אורח, התחבר | הרשם | התחבר דרך פייסבוק 12
12

החברים בפייסבוק

תגיות נפוצות

אנחנו במספרים

קטגוריות: 28
נושאים: 181
משתמשים: 2588
מאמרים: 7627
Like: 59
מאמרים -> חוק ומשפט -> דיני משפחה
הוסף עכשיו מאמר למדור :
דיני משפחה
 

הסכם גירושין לפי דיני משפחה


מיכל ז

מיכל ז

 
 

ישנן שתי דרכים לקבל החלטות שצריכים לנקוט בעת הליך גירושין והן: מחוץ לבית המשפט או בבית המשפט. לא משנה היכן מתנהל ההליך, הסכם גירושין הוא דבר שחשוב מאוד להכין. דיני משפחה הם חוקים שילוו את בני הזוג כשהם מכינים את ההסכם ובכל עת שיש אי הבנות או אי וודאות אלו החוקים שיש לבדוק.

הסכם גירושין צריך לכלול פירוט של כל תנאי הגירושין. כלומר, בהסכם בני הזוג יפרטו את האופן בו הם ינהלו את החיים שלהם בנפרד לאחר שהגירושין יקבלו תוקף. הסכם גירושין יכלול חלוקת רכוש בין בני הזוג ובמידה ויש לבני הזוג ילדים הוא יכלול גם משמורת, הסדרי ראיה ומזונות ילדים. למרות שחלוקת רכוש עלולה להעלות הרבה עימותים בין בני הזוג, הנושאים שקשורים לילדים הם המורכבים ביותר והם אלו שהופכים הליך גירושין לארוך.

גירושין הוא הליך שמשפיע לא רק על הזוג שנפרד אלא גם על הילדים. כדי לוודא שהילדים לא יסבלו מההליך, דיני משפחה כוללים חוקים שמגנים עליהם. בין השאר, דיני משפחה קובעים כי ילדים נשארים אצל אימם בגלל שהיא זו שדאגה להם רוב הזמן. עם זאת, במידה והאבא הוא זה שטיפל בהם בזמן שהאימא הייתה חסרה אז יש מקום לדון בעניין ולתת לו משמורת.

דיני משפחה גם קובעים כי ההורה שלא קיבל משמורת יקבל הסדרי ראיה כך שהילדים יוכלו להמשיך להיות איתו בקשר למרות הפרידה של ההורים שלהם. בנוסף, אותו הורה צריך לשלם מזונות ילדים שנועדו לכסות את כל ההוצאות על הצרכים של הילדים.

אם כן, ניתן לראות שהחוק מנסה להגן על הילדים בעת גירושין ככל שניתן. כמובן, יש התייחסות בחוק לחלוקת הרכוש בין בני הזוג והוא קובע שאם אין הסכם ממון הרכוש של שני בני הזוג יחד יתחלק ביניהם באופן שווה ובמידה ויש הסכם ממון הרכוש יחולק לפי מה שנקבע בו.

הסכם גירושין הוא חשוב כל כך כדי לוודא שעם תום הליך הגירושין שני הצדדים יפעלו בהתאם למה שסיכמו. במידה ואחד הצדדים חורג ממה שנקבע בהסכם, הצד השני רשאי לפנות אל בית המשפט עם ההסכם ולדרוש את עזרת החוק.


 
 

דירוג : starstarstarstarstar | 1 צפיות ייחודיות | דווח למערכת על מאמר לא תקין

תגובות בפייסבוק


תגובות באתר :

לא נמצא


אנא מלא את כל השדות

כותרת:


תגובה:


אימות:
Captcha כתוב את הטקסט

שת"פ

© כל הזכויות שמורות like2.co.il · שיתופי פעולה