שלום אורח, התחבר | הרשם | התחבר דרך פייסבוק 12
12

החברים בפייסבוק

תגיות נפוצות

אנחנו במספרים

קטגוריות: 28
נושאים: 181
משתמשים: 2478
מאמרים: 7532
Like: 59
מאמרים -> חוק ומשפט -> דיני משפחה
הוסף עכשיו מאמר למדור :
דיני משפחה
 

הסכם ממון


David
 
 

לפני החתונה

מובן שעדיף לפתוח את הכל ולדבר על הדברים בשלב מוקדם ככל הניתן, וזאת כאשר אתם מרגישים בטוחים עם בן או בת הזוג שלכם, וכי הזוגיות יציבה מספיק והתקשורת בריאה כדי שתוכלו להעלות נושאים אלה, שאחרי הכל אינם כה פשוטים. בין אם כבר החלטתם להינשא ובין אם אתם יודעים שלשם הקשר שלכם הולך, מצאו את הרגע הנכון לפתוח את הנושא ולדבר על כך בפתיחות רבה ככל האפשר. הדבר אולי יגרום לכם לחשש בהתחלה, אך מיד תגלו כי הוא דוקא יחזק את הקשר, ויגרום לכם לכבד, לסמוך ולאהוב יותר אחד את השני.

הסכם ממון – גם בזמן הנישואין

אם אתם קוראים שורות אלה, ואתם חוששים מפני העתיד שלכם מכיוון שנכנסתם לנישואין עם סכומי כסף גדולים, או עם רכוש רב – אין לכם ממה לחשוש. גם במהלך הנישואין תוכלו לחתום על הסכם ממון, והדבר יחזק את הקשר ואת ההבנה בין שני הצדדים. התפיסות המיושנות לפיהן החתונה היא הדבר החשוב ביותר שיקרה לאדם, וכי בן הזוג הוא כל העולם, היא מסוכנת ולא רלוונטית. מובן שיש מקום לרומנטיקה, אך בשורת העולם המודרני לזוגיות היא האהדה, ההקשבה ההדדית והאהבה למרות הקשיים.

שקלו את צעדיכם

למרות הנאמר קודם, חשוב להבין שגירושין לא צריכים להיות "פתרון קסם" לכל בעיה, ולא בכל מקרה מפרקים את החבילה. לפני שמתחתים וגם לפני שמתגרשים, יש לשקול ברצינות ובכובד ראש את התהליך – לבדוק האם אצן מוכנים אליו באמת, והאם אתם ובבני זוגכם תוכלו לשאת בתוצאות במידה והדברים לא יעבדו כמו שתכננתם. זכרו כי עדיף לא להתחיל תהליך שעלול להסתיים באקורד צורם, מאשר להתחיל אותו בצלילים נעימים וקסומים – אך כשהסוף לא ידוע.

קחו אחריות

כשם שאתם לא מפקידים את הכסף שלכם בידיים זרות, ולמרות שאתם סומכים על הרשויות ועל עצמכם אתם מקפידים לשמור ולחסוך כל סכום – אפילו קטן, כך אין שום סיבה שלא תקחו אחריות בנוגע לדברים היקרים לכם באמת: העתיד שלכם, של ילדיכם ושל בני המשפחה שלכם. גם אם בן הזוג הוא האדם עליו אתם אמורים לסמוך בכל מצב ובכל תרחיש אפשרי, הדברים יכולים להשתנות. אין כאן כוונה להגיד שהוא יהפוך את פניו ויהיה נגדכם, אך בהיעדר משאבים כלכליים ושינוי סדרי העדיפויות, המצב יכול לשחק לרעתכם, וחשוב להיערך לכך מראש.

זכרו את השם - הסכם ממון

בין אם חתמתם ובין אם לא, השאירו את המושג "הסכם ממון" בתודעה שלכם, מכיוון שהוא יכול לסייע רבות לא רק לכם, אלא גם לחבריכם ולאנשים הקרובים אליכם. הגברת המודעות לנושא תעשה רק טוב, ועליה לתפוס מקום מרכזי בשיחות היומיום.


 
 

דירוג : starstarstarstarstar | 2 צפיות ייחודיות | דווח למערכת על מאמר לא תקין

תגובות בפייסבוק


תגובות באתר :

לא נמצא


אנא מלא את כל השדות

כותרת:


תגובה:


אימות:
Captcha כתוב את הטקסט

שת"פ

© כל הזכויות שמורות like2.co.il · שיתופי פעולה