שלום אורח, התחבר | הרשם | התחבר דרך פייסבוק 12
12

החברים בפייסבוק

תגיות נפוצות

אנחנו במספרים

קטגוריות: 28
נושאים: 181
משתמשים: 2588
מאמרים: 7627
Like: 59
מאמרים -> חוק ומשפט -> דיני משפחה
הוסף עכשיו מאמר למדור :
דיני משפחה
 

הסכם ממון מול הסכם גירושין


מיכל ז

מיכל ז

 
 

בני זוג שפותחים בהליך גירושין צריכים ביחד לקבל החלטות בנושאים שונים וכל החלטה שהם קיבלו הם צריכים לפרט בתוך הסכם גירושין על מנת להפוך את כל ההחלטות לרשמיות ומחייבות.

הליך גירושין הוא לא קל אך הכנת הסכם גירושין היא חשובה כדי לדאוג ששני הצדדים יעמדו בתנאי הגירושין ובחוקים שהם הציבו לעצמם יחד. במידה ואחד הצדדים לא עומד באחד מהתנאים שמפורטים בהסכם, הצד השני יכול לקחת אותו לבית המשפט והוא ייענש בהתאם לנסיבות ולחומרה.

בתוך הסכם גירושין צריך לפרט על נושאים שונים, ביניהם חלוקת רכוש, ואם יש לבני הזוג ילדים הם צריכים לדון גם בהם ולהחליט מי מהם מקבל משמורת על הילדים, מה יהיו הסדרי הראיה של ההורה השני וכמה מזונות הוא יצטרך לשלם.

כאמור, הסכם גירושין צריך לכלול את חלוקת הרכוש בין בני הזוג. אומנם עניינים הקשורים לילדים הם חשובים הרבה יותר אך נראה שנושאים כלכליים מדאיגים זוגות רבים כמעט באותה המידה. למעשה, רכוש שנצבר במהלך חיי הנישואין שייך לשני בני הזוג ובעת גירושין הם יתחלקו בו באופן שווה, לא משנה אם אחד הצדדים הביא הרבה יותר מהצד השני.

בעת גירושין קשה מאוד להכין הסכם בצורה יעילה ורגועה, לכן כדאי להיעזר גם במגשרים.

כדי לחסוך את העיסוק בעניין הכלכלי לעת גירושין אפשר לדאוג לחלוקת הרכוש לפני החתונה. הסכם ממון הוא הדרך הטובה ביותר לחסוך את הוויכוחים על הכספים כאשר מתגרשים ולהסדיר את הכל כשעוד מאוהבים ומסתדרים. בתוך הסכם ממון קובעים מה מהרכוש של בני הזוג שייך לכל אחד מהם ומה משותף. כאשר הם יתגרשו הם יתחלקו בצורה שווה ברכוש שהוחלט שהוא משותף והרכוש האישי של כל אחד יישאר אצלו.

אך חשוב לזכור שאין שום דבר רע בהכנת הסכם ממון לפני החתונה ואין זה מעיד על דבר מלבד הרצון של בני הזוג להיכנס אל מערכת הנישואים עם ראש שקט.

כדי להכין הסכם גירושין או הסכם ממון יש ללכת אל עורך דין שמתמחה בהכנה של מסמכים מסוג זה ולוודא שיהיה אישור של נוטריון כדי שההסכמים יהיו תקפים בבית המשפט.


 
 

דירוג : starstarstarstarstar | 0 צפיות ייחודיות | דווח למערכת על מאמר לא תקין

תגובות בפייסבוק


תגובות באתר :

לא נמצא


אנא מלא את כל השדות

כותרת:


תגובה:


אימות:
Captcha כתוב את הטקסט

שת"פ

© כל הזכויות שמורות like2.co.il · שיתופי פעולה