שלום אורח, התחבר | הרשם | התחבר דרך פייסבוק 12
12

החברים בפייסבוק

תגיות נפוצות

אנחנו במספרים

קטגוריות: 28
נושאים: 181
משתמשים: 2588
מאמרים: 7627
Like: 59
מאמרים -> חוק ומשפט -> דיני משפחה
הוסף עכשיו מאמר למדור :
דיני משפחה
 

הסכם ממון - מוסיף המון... אומרת הקלישאה - האמנם?


עמית ורד

עמית ורד הינו עו"ד נוטריון ומגשר מוסמך. בעלים של משרד עורכי דין בראשון לציון אשר נוסד בשנת 1998. המשרד עוסק בתחום אזרחי-מסחרי ומעניק ללקוחותיו שירותים משפטיים ברמה מקצועית גבוהה ביותר, עאג דגש על יחס אישי. התמחויות המשרד הן, בין היתר, בתחום מקרקעין ומיסוי נדל"ן, גירושין ומעמד אישי (כולל עריכת צוואות, טיפול בירושות, ניהול הליךגישור גירושין, עריכת הסכם גירושין, הסכם ממון, ועוד), דיני חוזים ועריכת הסכמים והתקשרויות שונים, ייצוג במסגרת תיקי תביעות בבתי משפט. בנוסף, המשרד מספק סל שירותים נוטריונים בראשון לציון והמרכז באופן מקצועי ומהיר, לרוב מהיום להיום. 

 
 

 

הסכם ממון

בשנים האחרונות עם עליית הסטטיסטיקה המצערת של שיעור גירושים בישראל, כמו גם העובדה כי יותר ויותר אנשים מתחתנים בגיל מאוחר יותר, לאחר שצברו ממון ורכוש, זוגות רבים פונים לפני החתונה אל עורכי דין לדיני משפחה ומתעניינים בעריכת הסכם ממון, דבר שבעבר היה מיתוס כי הינו נחלתם של אנשים עשירים בלבד. במאמר זה נסקור בקצרה את היתרונות של הסכם ממון, חשיבות הסכם ממון למקרה של גירושים עתידיים או פטירת בן זוג, וכן טיפים נוספים שניתן לכם כאן על קצה המזגל בקשר עם הסכם ממון.

דוגמאות - למה חשוב לערוך הסכם ממון?

זוגות נישואים בשנית - פרק ב':

במקרה של זוגות הנשואים בפעם שניה, כל אחד צבר רכוש מנישואין קודמים, כמו כן יתכן ויש להם ילדים מנישואין קודמים.

במקרה כאמור, הם גם מודעים לאפשרות של גירושין, וכי לא ניתן לדעת מראש כיצד יסתיים הקשר ביניהם.

לעתים, מדובר בזוגות שחוו גירושין עכורים עם סכסוכים על כספים, רכוש, ענייני ילדים וכיוצ"ב.

חשוב במקרים כאלהלערוך הסכם ממון אשר יסדיר את מערכת היחסים הכלכלית במקרה של פרידה וגירושין, או חו"ח פטירה של מי מהם.

איזה רכוש שהיה קיים לצדדים קודם יישאר בבעלות אות והצד. יש להגדיר את הרכוש הפרטי ויש להגדיר איזה רכוש יהיה משותף.

עריכת הסכם ממון יכולה גם להסיר חששות של ילדים ורגשות של כעס או טינה כלפי בן הזוג החדש שאינו האם או האב הביולוגיים שלהם, בבחינת קיבוע והסדרת המצב הכלכלי גם כלפי הילדים שעשויים לחשוש שינשלו אותם מרכוש שילקח ע"י בן הזוג החדש...

רכוש מלפני החתונה - דירה:

בשנים האחרונות פסיקת בית המשפט העליון השתנתה וקבעה חזקה ספציפית לגבי דירת מגורים במקרים מסוימים. למה הכוונה? אם פעם היתה לאחד מבני הזוג דירה אותה קנה בכספו או מירושה או מתנה מההורים, אשר בבעלות ולפני החתונה, דירה זו היתה נשראת תמיד בבעלותו ולבן הסוג לא היו בה זכויות.

הפסיקה כרסמה בעקרון זה וקבעה, כי במקרה של מגורים בדירת מגורים משותפת, הרבה שנים, עם ילדים וכדומה, נוצרת לעתים חזקה של שיתוף בדירה, למרות שנרכשה מלפני החתונה ע"י צד אחד בלבד. הסכם ממון ימנע בעיה מסוג זה.

מתנות וירושות

לעתים, יש מקרים בהם מי מבני הזוג מקבל ירושה או מתנה מההורים וכו' ובכסף זה הוא מעוניין לרכוש דירה למשפחה, ביחד ע םכספים נוספים שיש לבני הזוג. הכספים אינם תמיד מאוזנים ויתכן ולאחר זמן מה הצדדים יתגרשו. במקרה כזה, הצד שקיבל מתנה לפעמים בשווי של מאות אלפי שקלים מהוריו, אינו מצפה לתת את מחצית מהכסף כעבור תקופה קצרה לבן הזוג. במקרה כאמור, ניתן לערוך הסכם ממון שיגדיר שמדובר בכספי מתנה, הניתנים רק לצד אחד, או לקבוע תנאים שהמתנה תיהפך של שני הצדדים רק לאחר נניח 10 שנות נישואין, או שהדירה בנקרה של גירושין תועבר לילדים.. ועוד פתרונות משפטיים מגוננים.

כפי שראינו , ע"י הסכם ממון צודק, נכון וחכם ניתן לפתור בעיות עתידיות רבות! מומלץ להיוועץ בנושא עם עורכי דין הבקיאים בתחום של דיני משפחה וגירושין.

בהצלחה!


 
 

דירוג : starstarstarstarstar | 1 צפיות ייחודיות | דווח למערכת על מאמר לא תקין

תגובות בפייסבוק


תגובות באתר :

לא נמצא


אנא מלא את כל השדות

כותרת:


תגובה:


אימות:
Captcha כתוב את הטקסט

שת"פ

© כל הזכויות שמורות like2.co.il · שיתופי פעולה